Dorp stoort zich aan PZCI Illegaal vissen bekeurd 41 25 36 en37 Automobilist wijkt uit en belandt in sloot Zes jaar en tbs voor brandstichter Rechter is mild voor veroorzaker dodelijk ongeval bij Wissenkerke José Mourinho trots op missende Arjen Robben Donderdag 3 mei 2007 Schrijven is voor Abdelkader Benali een mooie vlucht Tip? redzzee@pzc.nl Jongeren in Dreischor vervelen zich en zorgen voor overlast. door Cornelleke Blok DREISCHOR - Het gonst in Dreischor. Dorpsbewoners ergeren zich kapot aan een tiental jonge ren, die flinke overlast veroor zaakt. De groep laat afval slinge ren, schiet met carbid en stookt vuurtjes. Regelmatig schakelt een omwonende de politie in. De jon geren op hun beurt vervelen zich stierlijk en voelen zich onbegre pen. Ze willen een eigen hangplek. „Het gaat van kwaad tot erger", klagen de omwonenden. Nee, lie ver geen naam in de krant. „Men sen die er wat van zeggen, worden bewust gepest." Een Dreisterse: „Soms schieten ze om half twaalf 's avonds nog met carbid. Nou, dan trillen de ramen hoor. En als ze een vuurtje stoken, komt al die rook naar binnen." Haar buur vrouw: „Ze zitten regelmatig op het dak van de school. Op zich niet erg, maar ze moeten hun rot zooi opruimen. In de zandbak ligt overal glas. Ik heb twee kleine kin deren die hier ook willen spelen." De jongeren zijn zich bewust van de overlast die ze.veroorzaken. „Ja, dat snappen we wel, maar er is hier helemaal niks te doen", zucht Elroy (16). „Als we uit willen gaan, is er niet eens een bus die langs Dreischor rijdt." Samen met As- win (15), Arjan (16) en nog wat vrienden hangt hij daarom regel matig rond in het dorp. De jon gens drinken wat en pingelen op hun gitaar. Af en toe slaat de verve ling écht toe. „Tja, wat doe je dan? Gewoon, een beetje mensen pes ten. Als de politie komt, maken we dat we wegkomen. Het is span nend. Dan heb je tenminste weer wat te doen. Het liefst willen we een eigen ruimte, die we zelf kun nen opbouwen. Beetje feesten, mu ziek maken en zuipen." Inwoners van Dreischor ondervin den veel overlast van een groep jongeren. Er komt een werk groep die samen met de jeugd gaat zoeken naar een oplossing. De dorpsraad van Dreischor voelt de onrust. „Ik ben zelf ook jong ge weest, maar de overlast neemt nu een te grote vorm aan", zegt secre taris K. van der Werve. „We zijn bang dat de ergernissen zich opsta pelen en dat de boel straks esca leert." Een eigen ruimte voor de jongeren is geen oplossing, vindt dorpsraadslid D. van de Velde, die zich bezighoudt met de jeugd. „Over twee jaar is er een nieuwe groep. Die willen wéér iets anders. Dan is zo'n ruimte zonde van het geld." De Dreisterse dorpsraad heeft de hulp ingeroepen van jon gerenwerker J. Portier van het Wel zijnshuis. Hij gaat een werkgroep opzetten om samen met de jonge ren een oplossing te zoeken. WESTKAPELLE - Een 22-jarige man uit Burgh-Haamstede raakte dins dagavond omstreeks 21.30 uur met zijn auto in de sloot in Westkapel- le. De man reed op de Baaiweg in de richting van de Prelaatweg in Westkapelle toen hij een donker kleurige bestelauto tegenkwam. De bestuurder van deze wagen week nagenoeg niet uit. De man uit Burgh-Haamstede reed vervol gens noodgedwongen de berm in. Hij raakte in de slip, schampte een boom en reed daarna achteruit de sloot in. Zijn auto is door de aanrijding to taal vernield. De bestuurder van de donkerkleurige wagen reed door en de politie vraagt de be stuurder van de bestelauto zich als nog op het bureau te melden. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 39-jarige Thole- naar is gisteren veroordeeld tot een celstraf van zes jaar en tbs met dwangverpleging. De man probeer de begin dit jaar in Tholen zijn twee bovenburen om het leven te brengen door brand te stichten in het trappenhuis van de gezamenlij ke woning. De officier van justitie had twee weken geleden dezelfde straf ge ëist, met de toevoeging dat de tbs pas mocht ingaan nadat de man tweederde van zijn celstraf had uit gezeten. Die bijzondere eis heeft de Middelburgse rechtbank niet overgenomen. De advocaat van de man zei twee weken terug dat de Tholenaar ge provoceerd was door de bewoon sters en dat een van hen, dankzij haar medische kennis, wist hoe ze hem zo kon treiteren dat hij door het lint zou gaan. Volgens de rechtbank blijkt uit niets dat die vrouw zo gehandeld zou hebben. Tijdens de rechtszaak was ze zelf ook zeer verbolgen over die beschuldiging. In een reac tie stelde ze dat ze was opgeleid om te helpen, niet om te kwetsen. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank is aanzienlijk milder voor de veroorzaker van een dode lijk ongeval bij Wissenkerke dan het Openbaar Ministerie. De rech ters veroordeelden de man (49) uit IJsselstein tot 120 uur werkstraf en een voorwaardelijke rijontzeg ging van één jaar. TWee weken gele den eiste het OM nog 240 uur dienstverlening en een rijontzeg ging van twee jaar waarvan één voorwaardelijk. De man zag 23 juni vorig jaar op de Emelissedijk bij Wissenkerke niet dat een zestienjarige bromfiet ser uit Colijnsplaat van rechts kwam. Die botste tegen zijn auto en overleed een dag later in het zie kenhuis in Antwerpen. Volgens de rechtbank had de auto mobilist die dag niet roekeloos ge reden. Wel onvoorzichtig, want hij had af moeten remmen bij het naderen van de kruising om er ze ker van te zijn dat er niets of nie mand van rechts zou komen. SCHARENDIJKE - Tijdens acties te gen illegaal vissen bij de spuisluis in de Brouwersdam zijn vier perso nen aangehouden en 64 bekeurin gen uitgeschreven. Dat heeft de politie gisteren be kend gemaakt. Bij de acties dins dag en zaterdag waren twintig man van politie, AIVD, provincies, justitie en gemeente betrokken. Vier personen zijn aangehouden omdat ze niet de benodigde papie ren hadden. Veertig mensen wer den bekeurd wegens vissen met verboden vistuig en 24 personen kregen een prent voor vissen in verboden gebied. ggëEUWSW.» Ha".' 11 Tip? redactie@pzc.nl Wiet Ook het leven van een wietkwe- ker gaat niet altijd over rozen. Neem nu die Middelburger. De zaken gaan op zijn zachtst ge zegd als een dolle. De lampen kunnen de plantjes nauwelijks aangelicht krijgen en de energie meter draait overuren. Inmiddels is het een heuse wietfabriek. Van naam. Dat wel. Want steeds meer mensen ontdekken het niet aan de grote klok gehangen adres. Vroeger kon je er gewoon aanbellen. En sneaky je stuff ha len. Maar dat is er niet meer bij. Tegenwoordig is het opstellen in rijen van twee. In de brandgang. Ongedurig wachtend totdat je je deal kunt maken. Soms raken de gemoederen ver hit. Laatst nogtoen iemand dacht dat hij het spul voor een prikkie kon meenemen. De kwe ker raakte er helemaal van over zijn theewater. „Als je niet oprot, bel ik de politie." De jeugd in Dreischor verveelt zich stierlijk. „Er is hier helemaal niks te doen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53