€0,- Een op zes maakte WO II mee Wiegendood bijna verdwenen ^gem die man doodschoot in bij Vodafone Ondiep is nu officieel verdachte Student moet netjes gekleed tentamen doen De nieuwe Samsung E570 vodafone Dino's trekken Dierenpark Amersfoort binnen PZC Donderdag 3 mei 2007 5 Deel van Nederlanders die oorlog meemaakten is niet hier geboren. voorburg - Een op de zes Neder landers heeft de oorlogsjaren 1940-1945 meegemaakt. In Neder land wonen 2,9 miljoen mensen die vóór 1945 zijn geboren. Dit blijkt uit gisteren gepresenteerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Een deel van deze groep is niet in Nederland geboren en woonde veelal ook elders tijdens de oorlogs jaren. Het gaat dan om ongeveer 200.000 mensen, veelal eerste generatie al lochtonen. Onder hen ongeveer 57.000 Indonesiërs, 18.000 Turken, 17.000 Marokkanen en 21.000 Suri- namers. Ongeveer 10.000 allochto nen woonden tijdens de oorlog wel in Nederland. Meer dan de helft (1,6 miljoen) was tijdens de Tweede Wereldoor log kind of tiener. Zij waren tus sen vijf en twintig jaar oud. Ruim 800.000 Nederlanders werden in de oorlogsjaren geboren. Ongeveer 400.000 Nederlanders maakten de oorlog als twintiger mee. Er leven nog 45.000 mensen die tijdens die periode dertig jaar of ouder waren, aldus het CBS. den haag - Overlijden als gevolg van wiegendood komt amper nog voor in Nederland. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van wiegendood is sprake als een gezonde zuigeling tussen de 0 en 2 jaar zonder aanwijsbare oorzaak plotseling overlijdt. Het sterftecij fer daalt al jaren spectaculair. In 1987 stierven nog 220 zuigelingen aan wiegendood, in 2000 waren dat er 25 en het afgelopen jaar 11. Het CBS registreert cijfers van zui gelingen tussen de 7 dagen en één jaar die aan wiegendood sterven. Wiegendood in het tweede levens jaar wordt niet door het CBS gere gistreerd. Onderzoekers schatten dat zich jaarlijks tussen de 1 en 5 gevallen voordoen in die leeftijd. In 2004 ging het om 4 gevallen. De daling is onder meer te danken aan de vrijwillige inzet van gepen sioneerde kinderartsen, die zich verenigden in de Landelijke Werk groep Wiegendood. De groep staat onder leiding van prof. dr. Guus de Jonge. Hij was begin jaren tach tig hoogleraar kindergeneeskunde aan de VU in Amsterdam. De Jon ge legde in 1987 als één van de eer sten het verband tussen wiegen dood en buikligging. Sindsdien ge ven consultatiebureaus en kraam zorgverpleegkundigen ouders het advies hun kind niet op de buik te slapen te leggen. Ook het gebruik van dekbedden, hoofdbeschermers, zeiltjes en zach te matrassen wordt al jaren sterk ontraden. utrecht - De politieman die in maart een 54-jarige man uit de Utrechtse wijk Ondiep dood schoot, wordt verdacht van dood slag. Dat heeft een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) gisteren gezegd. De man werd tot nu toe als getuige in de zaak gezien. Volgens de woordvoerster is er in middels een gerechtelijk vooron derzoek geopend. De rechter-com- missaris laat een reconstructie van het incident maken. Wanneer het onderzoek zal zijn afgerond, is on duidelijk. Pas na afronding wordt duidelijk of justitie de agent vervolgt. De agent schoot op 11 maart de Utrechter vlak bij zijn huis neer, omdat de man hem bedreigd zou hebben met een mes. De man overleed dezelfde avond aan zijn verwondingen. Na het schietincident braken in Ondiep rellen uit. tilburg - Tenue de ville, zeg maar een pak voor de heren en een rok met nette blouse voor de dames. Studenten rechten aan de Universi teit van Tilburg worden geacht goed gekleed voor hun mondeling tentamen te verschijnen. „Het wordt buitengewoon op prijs ge steld als u zich professioneel kleedt", schreef docent Floris van Laanen de studenten die het vak strafrechtsvergelijking volgen. „Dus zeker geen strandtopjes en di to rokjes, sportieve schoenen of slippers, driekwart broeken of jeans (ook niet bij 30 graden)." Fel protest tegen deze dresscode is vooralsnog uitgebleven. Wel wordt het wat overdreven gevon den om zelfs jeans bij het tenta men te weren. In het universiteits blad Univers zegt een student dat hij bang is dat het de beoordeling negatief beïnvloedt als hij zich niet aan de kledingadviezen houdt. 1,3-megapixel camera MP3-speler Bluetooth Nu met gratis Bluetooth headset 6 maanden 50% korting op je abonnement én op Vodafone BloX QLtveTV ?uvv.': «op SAMSUNG j i.c.m. een 2-jarig Vodafone 17,50 Ga nu naar een Vodafone City Point, bestel via 0800-0560 of op www.vodafone.nl. Vraag naar de (actie)voorwaarden. Make the most of now Wip®1* amersfoort - Twee kinderen bekijken een van de dinosauriërs bij Dieren park Amersfoort. Die arriveerden gisteren bij de attractie. Het dierenpark bouwt een DinoBos. De zestig dino's, waarvan de grootste 27 meter lang en vier meter hoog is, zijn gemaakt door een bedrijf in Duitsland. Vanaf vrij dag 1 juli is het DinoBos open voor het publiek. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5