Triatlonstrijd langs de grens Arnemuiden strikt Ottens als trainer KL6INTJ6S KLRSSI6K Hij blij Jij blij Ronde van Yerseke hoopt op Hoogerland mmm 44 Donderdag 3 mei 2007 PZC W GOES - Het wielerseizoen is weer in volle gang. Zaterdag staat voor de renners de Ronde van Yerseke op het programma. Het evene ment, dat voor de 32e keer wordt gehouden, heeft dit jaar plaats inge ruimd voor drie verschillende cate gorieën. Om 13.00 uur bijten de nieuwelingen het spits af! Daarna is het de beurt aan de junioren. Om 15.45 uur zullen de eliteren ners samen met de beloften en amateurs A van start gaan. Deze laatste groep rijdt een wed strijd over 80 kilometer. Er hebben zich voor de categorie tot nu toe 51 renners aangemeld. Maar Arie de long, lid van het organisatiecomité, verwacht dat er op de dag zelf nog wel renners bij komen. „Dat is na melijk de laatste jaren altijd zo ge weest. Dan schreven er op het laat ste moment nog zo'n vijftien tot twintig renners in." De Jong hoopt dat ook de winnaar van vorig jaar, thuisrijder Johnny Hoogerland, weer één van die late inschrijvers zal zijn. „Dat is voor ons nog een vraagteken. Maar als hij meedoet, schrijft hij altijd pas op het laatste moment in." De Zeeuwse eer in Yerseke zal in elk geval ook hooggehouden wor den door Niek Rentmeester, Dirk van Dam en de plaatselijke favoriet Jaco Wagenaar. Bij de junioren moet volgens De Jong rekening worden gehouden met Yerseke- naar Nick Nieuwdorp. Niet alleen de Zeeuws-Vlaamse tak van 't Zwin hield na vijftien jaar op met bestaan, ook de clubkas met ettelijke duizenden euro's ver dween over de grens, terwijl daar naast de banden met de hoofd sponsor zijn doorgesneden. Van La- re vindt het niet kloppen dat 't Zwin trainingsuren in sportcom plex De Eenhoorn in Oostburg be houdt tegen een gereduceerd ta rief Want niet-Sluise verenigingen hebben daar geen recht op. Zijn club heeft inmiddels een wekelijks zwemuur in een half bad weten te bemachtigen. „Voorlopig zijn we daar tevreden mee. Maar dit be perkt ons in onze mogelijkheden. Er is nu al een ledenstop." Secretaris Maycke van Summeren van 't Zwin is hogelijk verbaasd over de uitlatingen van Van Lare. Zij erkent dat de jaarvergadering eind vorig jaar veel commotie ople verde. Toch is volgens haar het bes te besluit genomen en alles vol gens de regels gegaan. Van Summe ren bestrijdt dat 't Zwin tegenwoor dig een Belgische club is. „Wij zijn nog steeds een Nederlandse vereni ging. Maar die is aangesloten bij de Belgische triatlonbond. Met derma te veel Belgische leden is dit lo gisch. Daardoor zijn ze veel beter verzekerd tegen ongevallen bij wed strijden of trainingen. Ook kunnen we door onze overstap weer wed strijden in Nederland houden, om dat de verzekeringspremies niet meer zo hoog zijn." Nederlandse leden 't Zwin verbolgen over Belgische coup. door Rene van Stee OOSTBURC - Triatlonvereniging 't Zwin in Oostburg bestaat niet meer. Oud-bestuurslid Bram van Lare uit Sluis verklaart dat de club is opgeheven na een besluit van de algemene ledenvergadering decem ber vorig jaar. Met als gevolg de overheveling van alle activiteiten naar een stichting in Knokke. Van Lare: „Dit kon doordat een groot aantal Belgische leden van 't Zwin een volmacht aan het toen malige - grotendeels uit Belgen be staande - bestuur had gegeven." Enkele mensen van het eerste uur, onder wie Van Lare, hebben inmid dels triatlonvereniging De Zwin streek opgericht. Dit 23 leden tel lende gezelschap bestaat vooral uit Nederlanders die uit protest hun lidmaatschap van 't Zwin hebben opgezegd, 't Zwin kende de laatste jaren een grote toestroom van Bel gische leden, met name door het gebrek aan zwemfaciliteiten in Knokke-Heist. De teller stond op dik negentig leden, onder wie tweederde Belgen. Het was ook de l^j Triatleten uit West-Zeeuws- Vlaanderen richten nieuwe club op na de opheffing van hun oude vereniging die onder zware Bel gische invloed staat. Het zwemkeerpunt bij het bruggetje over de Vaart van Sluis tijdens de Zwintriatlon in 2001. foto Peter Nicolai bedoeling om een Belgische tak van de club op te richten. Daar door zouden Belgen een wedstrijd licentie in eigen land bemachtigen en ook beter verzekerd zijn tegen ongevallen of bij calamiteiten. Van Lare is nog steeds teleurge steld over de Belgische 'coup'. „Vooral als je ziet dat we niet tegen de oprichting van een Belgische tak waren. Maar toen duidelijk werd dat de Nederlanders niet meer nodig waren, zijn we be dankt voor onze diensten. Heel treurig, vooral ook toen Nederland se leden hun licentie verloren om dat hun club opeens niet meer be stond." door Rudy Boogert ARNEMUIDEN - Henk Ottens wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van voetbalclub Arnemuiden. Hij volgt in die functie Jan Poortvliet op, die enkele weken geleden werd aangesteld als hoofdtrainer bij eerstedivisionist Helmond Sport en Arnemuiden derhalve na dit seizoen verlaat. Ottens heeft zondag zijn tweede seizoen afgesloten als trainer bij IJ- zendijke. Met die club is hij gede gradeerd naar de vijfde klasse van het zondagvoetbal. In januari ver lengde hij zijn contract bij de club al met een jaar. Het is echter nog onduidelijk of Ottens een dubbel rol zal gaan spelen in het Zeeuwse voetbal als trainer van zaterdag club Arnemuiden én zondagclub IJzendijke. De Zeeuws-Vlaamse club gebruikt deze dagen om naar de mogelijkheden te kijken. Ko mend weekeinde hoopt de club daarover duidelijkheid te verschaf fen. Ottens trainde in het verleden Ter- neuzen, GPC Vlissingen, Aarden burg, Terneuzense Boys en nu dus IJzendijke. Alleen bij Terneuzense Boys lukte het hem niet om te pro moveren. Bij die andere vier clubs slaagde hij daar wel in. ■KSSjjIm In de hoofdklasse van het amateurvoetbal zijn nog twee speelronden. Hoek-spits Jan Huygens heeft dus nog twee duels om Robin de Pagter (GPC Vlissingen) en Marinus Baas (Arnemuiden) in te halen, die in de tweede klasse al uitgespeeld zijn. Hoek voetbalt zaterdag uit bij GVW. Een week later is Quick Boys in Zeeuws-Vlaanderen te gast. Als Huygens nog twee keer scoort, stijgt hij boven zijn twee enig overgebleven concurrenten uit. De Belg is dan de opvolger van GPC'er Regilio Pinas, die in 2006 met 29 treffers het klassement won. klasse goals factor totaal 1 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E 25 1,5 37,5 2 Marinus Baas Arnemuiden 2E 24 1,5 36 3 Jan Huygens Hoek HB 17 2 34 4 Rene-Michel Gerritsen Veere 3A 20 1,5 30 5 Ewout de Graaf SVD 4A 27 1 27 Levi Waisapy Jong Ambon 5B 27 1 27 7 Evert Eikenhout Zeelandia Middelburg 3A 17 1,5 25,5 8 Erik van Haaften Smerdiek 4B 25 1 25 9 Frank Allaart Serooskerke 3A 16 1,5 24 10Dave Bout Colijnsplaatse Boys 4A 23 1 23 Arjan Smalheer ZSC62 4B 23 1 23 12Dennis de Nooijer RCS 2E 15 1,5 22,5 Niels Mulder Nieuwdorp 3A 15 1.5 22,5 Tom Nieuwelink Veere 3A 15 1,5 22,5 Christoph Praet HW'24 3A 15 1,5 22,5 unieke muziek voor emoties von kleintjes Kleintjes Klassiek is een unieke collectie klassieke muziek van 5 id's, samengesteld door de PZC, die inspeelt op verschillende gemoedstoestanden van je baby of peuter. Daarnaast bevat dke cd ook een kleurrijk geïllustreerd, 24-pagina's tellend boekje. Met achtergrondinformatie, praktische tips en ervaringen van andere ouders, zoals Jochem van Gelder. Is je kind blij, boos, moe, vei c.lr;:- tig of relaxed zet dan de bijbehorende cd op en merk dat de stemming van je kleintje, en die van jezelf, positief beïnvloed wordt. Bestel nu voor slechts 19,95 (excl. 4,95 verzendkosten) deze luxe uitgevoerde, unieke muziekcollectie op www.kleintjesklassiek.nl. Kleintjes Klassiek is een fantastisch origineel moederdagcadeau, maar ook leuk voor familie of vrienden. Voor slechts 1,50 extra wordt de CD Box in cadeauverpakking bij iemand thuisbezorgd. aanbieding geldig ilm 12 mei 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46