dat jaar de bepalende figuur Rafael Nadal wint op eigen eiland ludieke strijd op gras en gravel van zijn rivaal Roger Federer zouden in ieder geval geen huldi ging krijgen, hoorden we al. Ik had toen zoiets van: 'Huldiging? Eerst de finale zien te winnen'." Paauwe: „Het was zonde. We snap ten het allemaal wel, maar het was óns moment." Eén jaar na de Uefa Cup werd Gravelkoning verslaat Zwitserse grasspecialist in drie sets. door Fardau Wagenaar PALMA DE MALLORCA - Het was een grappig gezicht: een tennisbaan met aan de ene kant gras en aan de andere kant gravel. Speciaal aan gelegd voor graskoning Roger Fede- rer en gravelspecialist Rafael Na- dal. Locatie: Palma de Mallorca, de thuishaven van 'Rafa'. De twee beste tennissers van de wereld speelden gisteren voor het eerst in de historie tegen elkaar op een groen-oranje baan. De win naar werd Nadal (7-5, 4-6 en 7-6). Feyenoord ontmanteld. Van Won deren: „Kalou en Emerton vertrok ken omdat hun contract afliep, Pierre omdat hij elders nog twee jaar een contract kon krijgen en Paul had ruzie met technisch direc teur Rob Baan. Als dat niet was ge beurd, hadden ze het nu niet zo In een wedstrijd die gelijk op ging, was de oersterke Spanjaard net iets beter. Hij is de enige tennisser ter wereld die vaker van de mondi ale nummer één Federer won dan verloor. Acht zeges, tegenover drie nederlagen om precies te zijn. Het idee voor de ludieke tennispot kwam van ene Pablo del Campo, een grote naam in de Spaanse re clamewereld. Hij wilde weten wie van de twee toppers het beste zou zijn op een baan met twee verschil lende kanten. De tennissers rea geerden enthousiast op zijn idee. En ook al is het seizoen in volle gang, ze zegden meteen toe. Maar liefst 7000 mensen bezoch ten gisteren de Palma Arena om moeilijk gehad. Het jaar daarna vertrok Van Persie. Zelfben ik een jaar later weggegaan nadat ik me had laten overhalen nóg een jaar te blijven. Ik was de druk en het voetballen moe. Ik heb daarna heel lang geen bal meer aange raakt." Paauwe: „Als Van Marwijk de 'battle of surfaces' (de strijd om de ondergronden) te aanschou wen. Viervoudig Wimbledonkam- pioen Federer begon op zijn gelief de gras. Hij won al 48 keer op rij op de snelle baansoort. Nadal (tweevoudig winnaar van Roland Garros) mocht op gravel beginnen. Hij is recordhouder op het gema len steen met 72 zeges in totaal. Het grote verschil tussen de twee records is niet vreemd. Er zijn jaar lijks maar zes grastoernooien en Het publiek op Mallorca genoot van de strijd op het gladde, snel le gras en het stroeve gravel. Na dal bleek de beste, maar hechtte weinig waarde aan zijn zege. een jaar eerder weg was gegaan, was het beter afgelopen. Het is vol gens mij een simpel feit: na twee, drie jaar, moet je als trainer ver trekken. Los van Van Marwijk, dat was een goede trainer. We hebben niet voor niets de Uefa Cup met hem gewonnen." tientallen op gravel. Na de eerste game op 'eigen grond' golden de normale regels. Dat betekende dat de spelers na elke oneven game overstaken. Het publiek genoot van het schouwspel, het wisselen van de schoenen en de aanpassin gen die de twee steeds moesten doen. Gras is glad en snel, de bal len stuiteren niet hoog op en ral ly's zijn kort. Gravel is veel stroe ver, waardoor de speler meer tijd heeft en de rally's heel lang kun nen duren. Nadal bleek uiteinde lijk het beste uit de voeten te kun nen op de dubbele baan, maar rela tiveerde zijn zege meteen. „Het ging niet om het winnen, we de den het puur voor de lol." Venus Williams te sterk voor Krajicek WARSCHAU - Michaëlla Krajicek is niet door de eerste ronde van het WTA-tennistoemooi in de Poolse hoofdstad Warschau gekomen. De als negende geplaatste Amerikaan se Venus Williams was gisteren in twee sets te sterk voor de Almeer- se: 6-4 6-3. Krajicek, die zelf als veertiende was ingeschaald, kon in de eerste set prima meekomen. Bij 5-4 plaatste Williams de belangrijke break. In de tweede set ging het duel tot 2-2 gelijk op. Murphy knokt zich naar kwartfinale WK SHEFFIELD - Shaun Murphy heeft gisteren bij het wereldkampioen schap snooker in Sheffield voor een opmerkelijke prestatie gezorgd door een 12-5-achterstand om te buigen in een 13-12-zege. De En gelsman versloeg daarmee de Welshmen Matthew Stevens en plaatste zich voor de halve fmale. Ook de Schot Stephen Maguire stelde een plek bij de laatste vier veilig dankzij een overwinning op de Brit Anthony Hamilton: 13-7. Zware straf dreigt voor veldbetreder bij PSV EINDHOVEN - PSV bestraft een sup porter die zondag na het laatste fluitsignaal van de kampioenswed strijd tegen Vitesse het veld opliep. Hoe de straf precies uitpakt, moet nog worden vastgesteld. Er hangt hem volgens de PSV-reglementen een boete van 15.000 euro en een stadionverbod van tien jaar boven het hoofd. Het is voor het eerst dat een supporter het veld opliep sinds PSV twee jaar geleden de hekken om het veld weghaalde. Heerenveen-captain Hansson naar Rennes HEERENVEEN - Petter Hansson speelt vanaf komend seizoen voor Stade Rennes. De 30-jarige Zweed se verdediger van SC Heerenveen ondertekende een contract voor drie seizoenen bij zijn nieuwe werkgever. Hansson speelde vijf seizoenen voor Heerenveen en was na dit sei zoen transfervrij. Eerder kwam hij uit voor Halmstads BK. Hansson deed met Zweden mee aan het EK in 2004 en het WK in 2006. Bij Sta de Rennes, de huidige nummer zes in de hoogste Franse divisie, voetbalt de Nederlander Mario Melchiot. Human krijgt geen contract in China GOES - Arjan Human gaat toch niet in China voetballen. De Middelbur ger hoopte afgelopen week een con tract te tekenen bij Qingdao Haili- fing, maar de trainer bleek toch geen spits nodig te hebben. De 28-jarige Human reisde vorige week af naar Qingdao. Er lag een contract voor hem klaar, dat zou lo pen van 1 mei tot 27 oktober. De aanvaller van hoofdklasser ASWH zou alleen nog maar medisch ge keurd hoeven worden. Eenmaal in China, waar hij nog wel met de profclub meetrainde, bleek hij toch niet nodig te zijn. Human was eerder al op proef bij het Chinese FC Teda, maar ook daar kreeg hij geen contract. x Kwartfinale PSV-Feyenoord 1-1 (Van Hooijdonk) j Feyenoord-PSV 1-1 (Van Hooijdonk) Feyenoord wint na strafschoppen Derde ronde Feyenoord-SC Freiburg 1 -0 (Ono) SC Freiburg-Feyenoord 2-2 1 (Van Hooijdonk, Leonardo) j Vierde ronde i Glasgow R.-Feyenoord 1-1 (Ono) Feyenoord-GlasgowR. 3-2 I (Van Hooijdonk 2, Kalou) Feyenoord - Borussia Dortmund 3-2 (2-0). 33. Pierre van Hooijdonk 1 -0 (strafschop), 40. Pierre van Hooijdonk 2-0,47. Marcio Amoroso 2-1 (strafschop), 50. Jon Dahl Tomasson 3-158. Jan Koller 3-2. Scheidsrechter: Vitor Melo Pereira (Portugal) Rode kaart: 31Jürgen Kohier (Borussia Dortmund). Gele kaart: Tomasz Rzasa, Patrick Paauwe, Robin van Persie, Ferry de Haan (Feyenoord), Marcio Amoroso, Dedé, Tomas Rosicky (Borussia Dortmund). Aantal toeschouwers: 46.000 Feyenoord: Edwin Zoetebier, Patrick Paauwe, Christian Gyan, Kees van Wonderen, Tomasz Rzasa, Shinji Ono (85. Ferry de Haan), Paul Bosvelt, Jon Dahl Tomasson, Pierre van Hooijdonk, Robin van Persie (63. Leonardo), Bonaventure Kalou (76. Johan Elmander). Borussia Dortmund: Jens Lehmann, Evanilson, Jürgen Kohier, Stefan Reuter, Christian Wörns, Dedé, Lars Rieken (70. Jörg Heinrich), Tomas Rosicky, Ewerthon (61Otto Addo), Marcio Amoroso, Jan Koller. Finale Uefa Cup Feyenoord - Borussia Dortmund woensdag 8 mei 2002 De Kuip, Rotterdam Halve finale h Inter Milaan-Feyenoord 0-1 (eigen doelpunt Cordoba) ff Feyenoord-lnter Milaan 2-2 (Van Hooijdonk, Tomasson) PZC|DonjaOdi|k| foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45