Sport AC Milan krijgt herkansing Mourinho trots op missende Robben 42-43 41 44 Van Wonderen en Paauwe blikken terug op Uefa Cup 2002 Donderdag 3 mei 2007 West-Zeeuws- Vlaamse triatleten richten nieuwe club op Tip? sport@pzc.nl Clarence Seedorf leidt Italiaanse club simpel naar wéér een finale. door Leon ten Voorde MILAAN - Dat AC Milan weer eens in de finale van de Champions Lea gue staat, is niet zo spectaculair. Wat het dit keer zo speciaal maakt, is dat de tegenstander op nieuw Liverpool heet. Twee jaar na de meest gedenkwaardige eind strijd die ooit is gespeeld, komen de beide clubs elkaar alweer tegen. Na het Mirakel van Istanbul (waar Liverpool een 3-0-achterstand goedmaakte en vervolgens na straf schoppen won), staat de volgende afspraak tussen de twee clubs ge pland op 23 mei in Athene. En dat wordt een bijzonder weerzien vol sentiment. Dat kan niet anders. Nadat Liverpool dinsdag al de reis naar Griekenland boekte, zette Mi lan gisteravond de laatste stap. Manchester United dacht na de 3-2-overwinning in eigen huis nog een serieuze kans te hebben, maar de falende Engelse grootmacht werd in de eerste helft overlopen (2-0 achter) en miste na de pauze het vernuft en het gif om de scha de te repareren. Grote man bij de thuisploeg was de speler die zijn beste daden door gaans etaleert op het hoogste po dium: Clarence Seedorf. Was hij in de vorige ronde tegen Bayern Mün- chen al de architect van het succes, ook dit keer was de Amsterdam mer de gids van Milan. Bij zijn eer ste actie van de avond moest hij nog zijn meerdere erkennen in Edwin van der Sar, maar een paar Achtste finale Maldini Paolo Maldini kan op 23 mei in Athene zijn achtste finale in de belangrijkste Europa Cup spelen. Daarmee evenaart hij het re cord van 'Paco' Gento, die in de jaren vijftig en zestig acht fi nales met Real Madrid speelde. Clarence Seedorf is toe aan zijn vijfde finale. Zijn eerste was in 1995 met Ajax, in 1998 volgde Real Madrid en met AC Milan staat hij nu voor de der de keer in de eindstrijd. minuten later was hij wel succes vol. Seedorf legde een hoge bal van achteruit bijna achteloos met zijn achterhoofd klaar voor Kaka, die zijn linkervoet liet exploderen: 1-0. De 2-0 van Seedorf na een half uur was een logisch uitvloei sel van het grote overwicht. De manier waarop Seedorf zijn doel punt voorbereidde en binnen schoot, mocht er zijn. Invaller Gi- lardino maakte het kwarwei in de tweede helft af AC Milan (Ita) - Manchester United (Eng) 3-0 (2-0). 11. Kaka 1-0, 30. See dorf 2-0, 78. Cilardino 3-0. Scheidsrech ter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Am- brosini, Gattuso (AC Milan), Cristiano Ro- naldo (Manchester United). Aantal toe schouwers: 67.000. Arjen Robben na zijn misser Chelsea-coach prijst verantwoordelijkheid Nederlandse invaller. door Tim Senden LONDEN - José Mourinho vindt dat Arjen Robben na zijn gemiste strafschop moet worden geprezen, in plaats van worden bekritiseerd. De Groninger zag in de strafschop- penserie in de halve finale van de Champions League zijn inzet ge stopt, waardoor niet Chelsea maar Liverpool de eindstrijd bereikte. „Hij had de moed om verantwoor delijkheid te nemen. Hij miste - that's life", sprak Mourinho. Robben onderging bijna een maand geleden een meniscusope ratie en nam dinsdag tot ieders ver bazing plaats op de reservebank. In de verlenging bracht Mourinho de Nederlandse vleugelspeler zelfs in het veld. „Hij wilde heel graag ons helpen, omdat hij weet dat het team vanwege die vele blessures in een moeilijke periode zit", sprak Mourinho. „Hij was niet volledig speelklaar, maar toch wilde hij de club helpen. Ik bracht hem in het veld, omdat ik hoopte dat Robben - met zijn snelheid en venijnig heid - iets extra's kon brengen." Mourinho wilde koste wat kost de strafschoppenserie voorkomen, zei hij. De Portugees vindt het maar een loterij. Naast Robben wist ook Geremi niet vanaf elf meter te sco ren. „Robben is een goede penalty nemer", nam Mourinho zijn pupil in bescherming. „Hij was zelfverze kerd en had de moed om deze ver antwoordelijkheid te nemen. Dat-ie mist, kan gebeuren." Huis doelman Reina leeggeroofd na triomf LIVERPOOL - Met een gelukzalig ge voel verliet hij Anfield Road. Bij thuiskomst bleef voor Liver- pool-doelman Pepe Reina weinig over van dat euforische gevoel. Terwijl hij strafschoppen van de Chelsea-spelers Arjen Robben en Geremi Njitap stopte, roofden in brekers zijn villa leeg. De dieven namen juwelen, persoonlijke docu menten, een duur stereo-systeem en een Porsche Cayenne mee. Dat luxe voertuig werd later die dins dagavond uitgebrand teruggevon den. Clarence Seedorf wordt door Andrea Pirlo bejubeld om zijn doelpunt, het tweede van zijn dub AC Milan tegen Manchester United. foto Daniel dal Zennaro/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43