Binnenland Bouwen in diepe polder afgeraden Prinses Ariane moet vermoedelijk nog week in ziekenhuis blijven Vrouw laat baby in auto achter Bekkeninstabiliteit is volgens gynaecoloog modeziekte -RBH- RBH is dé uitloot- en remmenspeciolist 4 Donderdag 3 mei 2007 PZC Ruimtelijk Planbureau wijst op risico van overstromingen. den haag - Bouwen in diepe pol ders moet worden ontmoedigd we gens het risico van overstromin gen. Teneinde zichtbaar te kunnen maken hoe snel en hoe diep een gebied kan overstromen en hoe groot de kans is op een dergelijke overstroming, moet er een nationa le risicokaart komen. Dat adviseert het Ruimtelijk Planbureau (RPB) in de gisteren verschenen studie 'Overstromingsrisico als ruimtelij ke opgave'. Het RPB vindt dat bij het ontwerp en gebruik van gebouwen en het inrichten van gebieden veel meer rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid van overstro mingen. Het planbureau blikt daarbij voor uit op de voorspelde klimaatveran deringen. Die ruimtelijke aanpak moet wor den gecombineerd met preventie ve maatregelen als het verstevigen van zeewering en dijken. Volgens de onderzoekers zou ruim te zo moeten worden ingericht dat water in bebouwd gebied minder schade kan aanrichten. Nu gebeurt dat nauwelijks terwijl er wel veel meer vraag is naar wonen aan de rand van water. „Een ruimtelijke waterstrategie kan een overstroming niet voorko men, maar wel het schaderisico be perken", aldus het RPB. De kans op wateroverlast zou dan ook zwaarder dan nu moeten mee wegen bij de keuze om ergens te gaan bouwen. Al genomen besluiten zouden mis schien moeten worden heroverwo gen. „Een belangrijke stap naar een overstromingsveilige ruimtelijke or dening is de erkenning dat het hui dige onderscheid tussen binnen- dijkse en buitendijkse gebieden niet voldoende is. Ook binnen een dijkring zijn er grote verschillen in overstromingsrisico." Het Ruimtelijk Planbureau stelt verder: „Diepe polders nabij een waterkering zijn minder geschikt als woningbouwlocatie, het is be ter deze te reserveren voor water berging. Voor gebieden met hoge economische waarde moet de vei ligheidsnorm voor overstromings risico worden verhoogd. Bij een overstroming zal de schade hier onacceptabel groot zijn." venlo - Een dertigjarige vrouw uit Venlo heeft gistermiddag haar ba by bijna een uur huilend in haar geparkeerde auto achtergelaten. De vrouw is aangehouden. De baby, een jongen, werd door omstanders ontdekt in de auto. Omdat de baby huilde, werd de po litie gealarmeerd. Die kon de zuige ling uit het kinderstoeltje bevrij den door het raam, dat op een kier tje stond, omlaag te duwen. Het is aan justitie of de vrouw wordt ver volgd. PETER VAN STRAATEN Prinses kampt met infectie aan de luchtwegen. door Hans Jacobs leiden - Prinses Ariane moet waar schijnlijk nog een week in het zie kenhuis blijven. Het jongste doch tertje van prins Willem-Alexander en Maxima is gistermorgen met spoed opgenomen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Ze heeft een infectie aan de luchtwegen. De oorzaak daar van stond gisteravond nog niet vast. De toestand van Ariane is sta biel. Het meisje is gisteren uitgebreid onderzocht. Om de oorzaak van de infectie te achterhalen worden foto's gemaakt van hart en longen, en worden bloed en urine op kweek gezet. Daaruit moet dan blijken of een bacterie dan wel een virus de ontsteking heeft veroor zaakt. Een herstelperiode van een week is, zo verzekerden de artsen gisteren, niet ongewoon. De baby blijft daardoor onder controle en kan in het ziekenhuis aansterken. Willem-Alexander en Maxima wa ren het grootste deel van de dag in ziekenhuis bij hun op 10 april ge boren derde kind. Ook de ouders van Maxima, Jorge en Maria del Carmen Zorreguieta verbleven enkele uren bij hun kleinkind. Het prinselijk paar zwaaide gisteravond bij vertrek even na zes uur vanuit hun auto naar de pers, maar reed met hoge snelheid naar huis. Dinsdagnacht werd alarm geslagen toen Ariane plotseling hoge koorts had. De gewaarschuwde kinder arts [anneke Kreijnen-Meinesz, die Maxima bij haar drie bevallin gen bijstond, adviseerde het meis je op te nemen in het LUMC, op slechts enkele kilometers afstand van de prinselijke villa in Wasse naar. Koorts bij een drie weken oude baby is gevaarlijk omdat het immuunsysteem nog niet op orde is. Ziekenhuisopname als voor in Gezondheidstoestand jongste spruit van Willem-Alexander en Maxima na onderzoek in Leids Universitair Medisch Centrum stabiel genoemd. zorgsmaatregel is dan gebruikelijk, niet alleen bij leden van de Ko ninklijke familie. Dat benadrukte een woordvoerder van de Rijks voorlichtingsdienst (RVD) na mens de behandelende artsen. Kreijnen wordt in het ziekenhuis, waar het prinsesje op de zevende verdieping op de afdeling neonato logie verblijft, bijgestaan door dok ter G. van Wezel-Meijer. Het prin selijk paar koos voor het LUMC omdat het anders dan het Brono- voziekenhuis, waar Ariane werd geboren, een intensive care-afde- ling voor pasgeborenen heeft. „Het is nu niet aan de orde, maar mocht een opname op de intensi ve care nodig zijn, dan wordt het prinsesje een extra rit bespaard", aldus de RVD. Willem-Alexander had voor de geboorte van zijn kin deren al aangegeven dat bij compli caties dit het ziekenhuis van zijn keuze zou zijn vanwege de uitge breide voorzieningen. Voor het LUMC stond tot vorige week een bewakingspost van de politie om dat Willem Holleeder er op de ge boortedag van Ariane was opgeno men met een hartkwaal. Wij feliciteren u met onze nog betere service wageningen - Bekkeninstabiliteit bestaat niet. Ook aandoeningen als fibromyalgie, RSI, postnatale depressie en het chronisch ver moeidheidssyndroom ME/CVS zijn modeziekten, die alleen voor komen zolang hulpverleners in het bestaan ervan geloven. Dat zei gynaecoloog Cees Renckens gisteravond op een the ma-avond over lichaam en geest van de Wageningen Universiteit. Renckens is ook voorzitter van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Volgens hem voldoen modeziek ten aan een aantal gelijke kenmer ken. Er zijn medici die heilig in de ziekte geloven en er is een actieve patiëntenvereniging, die de aan doening in de belangstelling houdt. Door alle aandacht krijgt de modeziekte de omvang van een epidemie, meent Renckens, ter wijl de klachten - vaak vermoeid heid, zwakte en pijn - eigenlijk vrij alledaags zijn. Volgens Renckens beleefde bekken instabiliteit het hoogtepunt in het midden van de jaren negentig. „Er is geen wetenschappelijk bewijs voor de aandoening gevonden." Renckens stelt dat artsen het ont staan van een modeziekte moeten proberen te voorkomen. In eerste instantie is een patiënt blij dat zijn vage klachten een serieus klinken de naam krijgen, maar uiteindelijk kan de niet-bestaande ziekte tot in validiteit en eenzaamheid leiden. Zeker als de epidemie voorbij is en een andere kwaal de aandacht gaat opeisen, aldus de gynaecoloog. RI€DRM H€INK<ENSZRND B.V. Schouwersweg 76 Heinkenszand Tel: 0113-56 77 50 Wij wisten niet of U dit reeds wist: uitlaten banden motorbanden schokdempers trekhaken velgen accu's sportuitlaten tuning landbouwbanden stylingproducten www.riedam.nl W4T D6MK jy wcL01 Zo mooi Benoe. nou ook weer. niet" Suske en Wiske leren kind veilig internetten zoetermeer - De Belgische strip helden Suske en Wiske gaan Ne derlandse scholieren veilig leren in ternetten. Zij doen dat vanaf vol gende week in stripboek Suske en Wiske en de Sinistere Site, een initia tief van Stichting Kennisnet Iet op school. Volgens de stichting zegt 30 tot 35 procent van de jongeren tussen ïi en 15 jaar zich minstens één keer per maand op internet be ledigd of lastiggevallen te voeien. SP: Bevrijdingsdag jaarlijks vrije dag den haag - De SP wil dat Bevrij dingsdag een volwaardige nationa le feestdag wordt. Nu hebben Ne derlanders een keer in de vijf jaar vrij. De SP wil dat iedereen elk jaar vrijaf krijgt. Vanaf 1990 is Be vrijdingsdag een jaarlijkse nationa le feestdag, maar de sociale part ners moeten zelf iets regelen over het al dan niet vrij zijn. De SP legt het idee voor aan de Kamer. Honderden claims asbestslachtoffers den haag - In 2006 hebben 371 as bestslachtoffers en nabestaanden bij het Instituut Asbestslachtoffers (IAS) een verzoek ingediend tot schadevergoeding. Dat staat in het jaarverslag van het IAS. Het aantal aanvragers is vrijwel gelijk aan dat in het jaar daarvoor. Sinds de op richting in 2000 heeft de organisa tie 2530 verzoeken ontvangen. 1326 slachtoffers ontvingen een vergoe ding. Politie Amsterdam vindt lichaam kind amsterdam - De politie heeft giste ren in een woning in Amsterdam het stoffelijk overschot van een vierjarige jongen gevonden. De veertigjarige moeder van het kind is aangehouden. De politie was in de woning gaan kijken nadat agenten een verwar de vrouw hadden aangetroffen. Ze verklaarde dat ze haar zoon iets ergs had aangedaan. Justitie achterhaalt 15.000 benzinedieven den haag - Gerechtsdeurwaarders achterhalen jaarlijks ongeveer 15.000 automobilisten die na het tanken zonder te betalen vertrek ken. 30 procent van de doorrijders is niet te achterhalen, blijkt uit een brief die minister Eurlings (Ver keer) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Sinds 2004 is er een rege ling waarbij kentekens van doorrij ders worden doorgegeven aan ge rechtsdeurwaarders. Castratie jonge big straks onder verdoving utrecht - De biologische varkens houders in Nederland schakelen per 1 juli over op het verdoofd cas treren van biggetjes. Dat maakte de Vereniging Biologi sche Varkenshouders (VBV) giste ren bekend. Op dit moment worden de ballen van kleine varkens nog zonder ver doving verwijderd. Het maatschap pelijk verzet daartegen groeit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4