j een mooie vlucht Het WAK weer wat groter PZC Donderdag 3 mei 2007 37 vertaling zou wel bij hem passen. Ik wilde via het bruggetje van de litera tuur iets zeggen over vriendschap. Als je twee grootheden als Goethe en Eckermann opvoert, is dat gauw blasé. Ik introduceer hen als twee popsterren, ze zijn cool. Je ziet de vriendschap tussen Goethe en Eckermann, tussen de jongen en de oom, en ook tussen de lezer en de schrijver. De vriendschap van het boek kan alleen worden gevoeld door de lezer. Wat ik wil zeggen: in ons leven, zeker ook in dat van jon geren, is veel cynisme. Toch, in het diepst van onszelf, willen we vriend schap. Dat is belangrijk, want door vrienden leer je wie je bent." ...zo ontzettend veel slenteren dat de stoepranden ervan kreunen, (pag. 33) „Ik was een jongen die veel door Rotterdam dwaalde, in de jaren ne gentig. Eigenlijk vond ik het zelf maar raar, die drang om te lopen. Dat slenteren is wel goed voor mijn verbeelding geweest." Ze wisten niet wie hij was en met on grijpbare figuren had de wereld wei nig geduld, (pag. 34) „Hier spreek ik uit eigen ervaring. Een mens moet zoeken, verzame len, links en rechts kijken om te ont dekken wat hij wil zijn. In de ogen van de omgeving kan dat overbodig lijken. Maar als schrijver moet je het regelmatig over een andere boeg gooien. Je moet durven, je moet in het diepe springen. Zo komen verha len in de wereld. Niet door netjes binnen de lijnen te kleuren." Abdelkader Benali: Een oom uit Kasj mir - verkrijgbaar in de Zeeuwse boek handels, €3,95. Abdelkader Benali 1975 geboren in Ighazzazeri, Ma rokko; 1979 naar Rotterdam. 1996 debuut 'Bruiloft aan zee' (Lubberhuizenprijs, Prix de Meil- leur Premier Roman Etranger). 2001: 'Berichten uit Maanzaad Stad' (bundel); 'Yasser' (toneel). 2002: roman 'De langverwachte' (Libris literatuurprijs 2003). 2005: roman 'Laat het morgen mooi weer zijn'. 2006: Beiroet-bundel 'Berichten uit een belegerde stad'. 2007: 'Marathonloper'; novelle 'Een oom uit Kasjmir'. PROGRAMMA De Zeeuwse Maand van de Vrijheid - dit jaar van 5 tot en met 26 mei - biedt muziek, literatuur, lezingen en al wat maar tot de vrije verbeelding spreekt. 5 mei Vlissingen, Sint Jacobskerk - Van Randwijklezing met Job Cohen 10.30 uur 5 mei Vlissingen, Binnenstad - Bevrijdings festival Zeeland: Met o.a. Krezip op het Hoofdpodium, DJ's bij het Dijktheater (Ar senaal) De Piek, Reflexionz of Freedom en het Culturepodium. 12.30 - 24.00 uur 5 mei Middelburg, De Drvkkery - Ierse folk met No Frontiers 15.00 - 16.30 uur t/m 24 mei Middelburg, De Drvkkery - Tentoonstelling: Portretten van Zeeuwse Wereldvrouwen t/m 24 mei Vlissingen, Boekhandel 't Spui - Wandkleed: Het verhaal van Zeeuwse Wereldvrouwen t/m 26 mei Middelburg, De Drvkkery - Tentoonstelling: Actie affiches uit de ja ren '60 en '70 van Iris de Leeuw t/m 28 mei Middelburg, De Drvkkery - Tentoonstelling: Tussen Kunst en Kids 8 mei Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek - Lezing van Abdelkader Benali 20.00 uur 9 mei Middelburg, De Drvkkery - Zeeuw se Wereldvrouwen vertellen (een interac tief programma) 14.00 - 16.00 uur 9 mei Cadzand, Haven Cadzand-Bad - Vre- deswandeling 18.45 uur 10 mei Terneuzen, Openbare Bibliotheek - Lezing van Abdelkader Benali 19.30 uur 10 mei Goes, Podium 't Beest - Film: Das Leben der Anderen 20.30 uur 11 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Ellen ten Damme - As I was wondering where this mixed-up little life of mine was leading to 19.30 uur 11 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Metallica - Some kind of monster 22.00 uur 12 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Een avond met Fenno Werkman 20.00 uur 12 mei Goes, Podium 't Beest - Film: Das Leben der Anderen 20.30 uur 13 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Jimmy Rosenberg - De va der, de zoon en het talent 20.00 uur 15 mei Vlissingen, Hogeschool Zeeland - Multi Culti Day 10.30 - 16.15 uur 15 mei Vlissingen, Arsenaaltheater - Pla net Dance met de Jungle Warriors 19.00 -21.30 uur 15 mei Goes, Podium 't Beest - Film: Das Leber der Anderen 20.30 uur 16 mei Goes, Podium 't Beest - Film: Das Leber der Anderen 20.30 uur 17 mei Goes, Podium 't Beest - Film: In- digénes 20.30 uur 18 mei Goes, Podium 't Beest- Film: In- digénes 20.30 uur 18 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Nog niet definitief bekend zie: www.schuttershoftheater.nl 19.30 uur 18 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Beasty Boys - Awesome I fucking shot that 22.00 uur 19 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Kaffee 't Hof Lezing: John Sin clair Film: The U.S. v.s. John Lennon, John Sinclair onder muzikale begeleiding van Mark Ritsema 20.00 uur 20 mei Middelburg, Filmtheater Schut tershof - Film: Neil Young - Heart of Gold 20.00 uur 21 mei Terneuzen, Scheldetheater - Fees telijke afsluiting Wereld Kinderfestival 10.30 en 13.45 uur 22 mei Terneuzen, Scheldetheater - Fees telijke afsluiting Wereld Kinderfestival 10.30 en 13.45 uur 24 mei Terneuzen, Scheldetheater - Fees telijke afsluiting Wereld Kinderfestival 10.30 en 13.45 uur 24 mei Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek - Mensenrechten in Burma: Twee docu mentaires en discussie met o.a. oud-mi nister Agnes van Ardenne 20.00 uur 24 mei Middelburg, De Drvkkery - Gam bia avond: ervaringen van studentes ROC-Zeeland en HZ en studentes uit Gambia vanaf 19.00 uur 25 mei Terneuzen, Scheldetheater - Fees telijke afsluiting Wereld Kinderfestival 10.30 en 13.45 uur 25 mei Goes, Podium 't Beest - De Nacht van de Vrijheid met o.a. Abdelkader Bena li, Prem, Soundos en Zani Diabaté 20.00 Zangeres Jacqueline Govaert van de groep Krezip. foto WACON images/Ronald den Dekker Middelburg sluit zich dit jaar aan bij Weekend voor de Amateurkunst. door Ali Pankow middelburg - In de binnenstad van Middelburg vertonen tal van artiesten vrijdag 11 en zaterdag 12 mei hun kunsten. Zij doen dat in het kader van het Weekend voor de Amateurkunst (WAK), een pro ject op initiatief van Scoop naar het voorbeeld van een Vlaams ini tiatief Vlaanderen kent al vele jaren de Week voor de Amateurkunst. Zee land doet het sinds vorig jaar nog wat bescheidener met een week end. Deden in 2006 nog alleen Vlissingen, Reimerswaal en Borse- le mee, dit jaar sluit ook Middel burg zich aan. Uiteraard is het de bedoeling het WAK uiteindelijk heel Zeeland te laten bestrijken. Doelstelling van deze brede mani festatie volgens projectleider Jenny van Kampen van Scoop is de be trokkenheid van publiek en over heid bij de amateurkunst te vergro ten. In Vlaanderen geldt de term 'amateur' als synoniem voor wa re liefhebber'. Met een bruisend en zeer divers programma met dans, muziek, bewegingstheater en beeldende kunst in de vier deel nemende gemeente dient dat pre dikaat duidelijk te worden ge maakt. Het WAK 2007 wordt vrijdag 11 mei om 13.30 uur officeel open ge blazen door torenblazers vanaf de stadhuistoren in Vlissingen. Mid delburg zet als nieuwkomer speci fiek in op activiteiten waar het pu bliek zelf aan mee kan doen. Zo kunnen belangstellenden zich aan melden voor een workshop blues, folk of singersongwriter onder lei ding van de bandleden van Cham pagne Charlie. Verder worden ama- teurdichters uitgenodigd mee te doen aan het poëziefestijn. Ook wordt er een kinderschrijfcursus gegeven voor kinderen vanaf 8 jaar. Verder kunnen kinderen on der leiding van leden van Poppen theater Parabel zelf poppenkast- poppen maken en een Jan Klaas- sen-spel opvoeren. ■Pi Voor nadere informatie: e-mail anthonievdbuuse@middelburg.nl. Istanbul hebben grijstinten. Pamuk schrijft daarover. Huzn is het Turkse woord voor melancholie. Sehnsucht, dat woord, daar gaat het om." Over alle toppen ligt de rust en weldra zal ik daar ook zijn. (pag. 30) „Ik weet niet of ik dat citaat van Goethe helemaal correct heb ver taald. In het boek zegt de oom die woorden, een niet helemaal juiste foto Tessa Posthuma de Boer schrijver, want dan heb je een pas poort nodig. Ik schrijf in de Neder landse taal, daarin voel ik me thuis." de naam alleen al is een pas- het rijk van de melancholie. De kleur van melancholie is grijs, /en oriëntaalse stad, waar de ver- lenging van zwart en wit grijs ople vert Alle moskeeën en paleizen van Verrassend goed, zonnig geprijsd! 15% KORTING OP President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen j voor meer info: T 0118 441944 ZONWERING EN GRATIS MONTAGE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39