Zeeland 'Zeehaven Westkapelle haalbaar' 25 WALCHEREN 41 36 en 37 Gemeente Veere houdt geld over Geen taakstraf, puur eigen initiatief Tasjesrover actief in Middelburg en Vlissingen José Mourinho trots op missende Arjen Robben Donderdag 3 mei 2007 Schrijven is voor Abdelkader Benali een mooie vlucht Tip? redwalch@pzc.nl Studenten Hogeschool maken Boskalis weer enthousiast. door Henk Postma westkapelle - Het plan om voor de kust van Westkapelle een zee jachthaven te maken, blijkt alsnog haalbaar. Nadat de gemeente Veere de noordelijke zeedijk als lo catie van de hand wees, richten al le ogen zich nu op het strand ten zuiden van het dorp. Wethouder J. Melse (SGP/CU) rea geerde gisteravond, tijdens een ver gadering van de dorpsraad, niet onwelwillend toen twee studen ten van de Hogeschool Zeeland een lans braken voor de nieuwe lo catie. Ze presenteerden een afstu deerproject waaruit blijkt dat tus sen Zuiderhoofdstrand en Joosses- weg zonder veel problemen een zeejachthaven kan worden aange legd. Bouwbedrijf Boskalis, dat eerder het bijltje erbij neer gooide, grijpt de studie aan om weer met het zeejachthavenproject aan de slag te gaan. Het hoofd van het bedrijfs bureau, M. Tanis, zei prettig ver rast te zijn, zowel door de inhoud als de kwaliteit van de studie. Vol gens Tanis hebben provinciebe stuur en Rijkswaterstaat het licht al min of meer op groen gezet. De dorpsraad koos gisteravond ook voor 'een positieve insteek'. Boska li^ Westkapelle maakt weer kans op een zeehaven voor jachten. Na dat de noordelijke zeedijk als lo catie afviel, richten alle ogen zich nu op het Zuiderstrand. lis hervat nu het overleg met de ge meente. Er wordt gemikt op 300 tot 350 ligplaatsen. Met een klein hotel of appartementen erbij zou sprake kunnen zijn van een kosten dekkend project. De twee studenten, Wilbert Hui- bregtse uit Zoutelande en Nick van Broekhoven uit Bergen op Zoom, namen zes locaties onder de loep. Het strand bij het Zuid- hoofd kwam als beste locatie uit de bus. Er kunnen daar zonder veel problemen strekdammen in zee worden gelegd. De zeehaven blijkt op die plek ook aardig in het landschap te passen. Dat de vaar geul er dicht op de kust loopt, hoeft geen probleem te zijn. De locatie zou tussen 2020 en 2050 op de schop moeten om Westkapelle te beschermen tegen een superstorm. Maar daar hoeft volgens de studenten niet op ge wacht te worden. Het projectbu reau Zwakke Schakels meldde eer der al dat een zeehaven positieve consequenties kan hebben voor de kustveiligheid. De jachthaven kan namelijk als 'golfbreker' dienen. vlissingen - In Middelburg en Vlissingen is een tasjesrover actief Zo goed als zeker gaat het om een en dezelfde man die het gemunt heeft op de tasjes van vrouwen. De laatste slachtoffers van de tas jesrover zijn twee Vlissingse vrou wen die maandag en dinsdag wer den beroofd. De diefstal dinsdag vond plaats om 21.10 uur in de Ke nau Hasselaarstraat. Maandag op de Hogeweg. Het signalement van deze dief is verspreid door de poli tie. Het gaat om een ongeveer 1,95 meter lange man met een heel donkere huidskleur. De vraag of die man zich ook schuldig heeft ge maakt aan de roof in de Kenau Hasselaarstraat wordt niet beant woord door de politie. In het be lang van het onderzoek doet de po litie geen mededelingen over de tasjesroven. De afgelopen weken zijn echter zeker zeven vrouwen beroofd in zowel Middelburg als Vlissingen. De man, als het inder daad om één persoon gaat, bena dert zijn slachtoffers al lopend. Vervolgens grist hij de tas weg en zet het op een lopen. Fietsen bij NS-station worden weggehaald MIDDELBURG - Fietsen rond het NS-station in Middelburg die bui ten de fietsstallingen staan, wor den op woensdag 9 en 16 mei en op donderdag 24 mei verwijderd van het Stationsplein. Ze worden verplaatst naar de achterkant van het station. Fietswrakken worden ook verwijderd. domburg - Ondanks een over schot uit 2006 moet de gemeente Veere zich alweer voorbereiden op een financiële tegenvaller. De gemeente heeft in 2006 85.000 euro overgehouden. Dat geld wordt in de algemene reserve ge stopt. Veere heeft goed begroot en staat er financieel goed voor, con stateert wethouder van financiën W. van Tatenhove. Dat betekent niet dat hij zonder zorgen is. „De waarde van onroe rende zaken in Veere is meer geste gen dan in de rest van het land. Dat betekent dat we daar meer geld uit binnenkrijgen. Om die re den keert het Rijk echter minder geld uit. Het gat is in ons nadeel en bedraagt 200.000 euro. Daar moeten we een oplossing voor zien te vinden." Hij heeft die nog niet. Mogelijk, zegt Van Tatenho ve, biedt de meicirculaire van het Rijk aanknopingspunten. „Daar kunnen ook meevallers in zitten." De accountant is overigens ook te vreden over Veere. Voor het eerst heeft die vastgesteld dat het geld 'rechtmatig' is uitgegeven. A 'lift>i% l il I étk ■■Iftlii door Emiie Calon KOUDEKERKE - Nee, het opknappen van het bus hokje in het centrum van Koudekerke is geen taakstraf, benadrukt Justin van de Velde onder ge lach van enkele vrienden en vriendinnen. De zes Koudekerkse jongeren knappen geheel vrijwillig het hokje op. Sterker nog. De witte en groene verf hebben ze zelf gekocht. Toch denken veel passanten dat de zes daar verplicht aan het klus sen zijn, begrijpen ze uit de reacties. Dat is vol gens een van hen ook niet zo vreemd, omdat en kele jaren terug anderen het hokje wel als taak straf moesten opknappen. Justin, Mike, Joren, Eline, Linsey en Alyssa verve len zich nogal. Voor jongeren van vijftien en zes tien jaar is in hun dorp nauwelijks iets te doen, zeggen ze in koor. Ze zouden maar wat graag een keet hebben waarin ze lekker hun eigen gang kunnen gaan. Maar verzoeken daartoe lij ken in een groot zwart gat op het gemeentehuis te verdwijnen. Ze hebben op die verzoeken name lijk nimmer meer iets gehoord van de kant van het gemeentebestuur of de ambtenaren. Terwijl in een aantal andere dorpen van de gemeente Veere er volgens hen wel al keten voor de jeugd staan. Afgelopen dinsdag ontmoetten de zes jongeren oud-inwoner Bram van der Hoeve die momenteel de Koudekerkse kerk ook een beetje aan het op knappen is. Tijdens dat gesprek ontstond het idee om ook het bushokje eens onder handen te nemen. De zes zitten daar vaak en in de loop van de jaren is het wat verloederd door met name graffiti en kliederwer'k. Zo gezegd, zo gedaan. Na dat ze het hokje dinsdag wat hadden schoonge maakt gingen ze gisteren met verf aan de slag. Dat daarbij ook af en toe een spetter op hun kle ding terechtkwam, kon hen niet veel schelen. Het hokje was wit en blauw. Aangezien de rest van de bebouwing rondom de markt groen en wit is, verfden ze het hokje ook in die kleuren. Mike: „Dat is mooier." foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Wiet Ook het leven van een wietkwe- ker gaat niet altijd over rozen. Neem nu die Middelburger. De zaken gaan op zijn zachtst ge zegd als een dolle. De lampen kunnen de plantjes nauwelijks aangelicht krijgen en de energie meter draait overuren. Inmiddels is het een heuse wietfabriek. Van naam. Dat wel. Want steeds meermensen ontdekken het niet aan de grote klok gehangen adres. Vroeger kon je er gewoon aanbellen. En sneaky je stuff ha len. Maar dat is er niet meer bij. Tegenwoordig is het opstellen in rijen van twee. In de brandgang. Ongedurig wachtend totdat je je deal kunt maken. Soms raken de gemoederen ver hit. Laatst nog, toen iemand dacht dat hij het spul voor een prikkie kon meenemen. De kwe ker raakte er helemaal van over zijn theewater. „Als je niet oprot, bel ik de politie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27