Nieuwe bagageregels 'zinloos' Voetgangers in steden lopen steeds sneller 2 en 3 Waterballet op Stadhuisplein in Vlissingen Donderdag 3 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 104 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Controles luchthavens zouden niet bijdragen aan terreurbestrijding. door onze correspondent Hans Gertsen BRUSSEL - De nieuwe Europese re gels voor handbagage van vliegtuig passagiers zijn volgens experts nau welijks zinvol uit het oogpunt van terreurbestrijding. Ze zijn ook ver warrend voor passagiers en nade lig voor de taxfreeshops. Dat bleek gisteren tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement. Sinds 6 november 2006 mogen passagiers die vanaf luchthavens in de EU vertrekken geen flacons of flesjes mee aan boord nemen die meer dan 100 milliliter vloei stof bevatten. De maatregel is geno men nadat vorig jaar in Groot-Brit- tannië een complot was ontdekt van terroristen die toestellen wil den opblazen met aan boord ge smokkelde vloeibare explosieven. Volgens Carel van Eijk, professor toegepaste natuurkunde aan de Technische Universiteit Delft, is de maatregel ineffectief, omdat bom men ook gemaakt kunnen worden met behulp van minder dan 100 milliliter vloeistof of poeder. Een deel van de benodigdheden voor dit soort snel te maken bommen zou zelfs te verkrijgen zijn in tax freeshops, dus nadat de handbaga ge van passagiers is gecontroleerd. Van Eijk zei tijdens de hoorzitting dat de Europese regels eerder be doeld lijken te zijn 'om passagiers [Tl Onwetende passagiers doen mok- kend afstand van dure parfum. Taxfreeshops ondervinden vol gens experts nadeel van de nieu we normen op de luchthavens. een gevoel van veiligheid' te geven dan mogelijke aanslagen daadwer kelijk tegen te gaan. Volgens de Franse veiligheidsex pert Christophe Naudin van de universiteit van Parijs heeft het meer zin te investeren in het beter identificeren van mogelijke terro risten. Hij zei geen voorbeelden te kennen van aanslagen die door de nieuwe regels zijn verijdeld. De regels kosten de luchthavens en luchtvaartmaatschappijen veel geld, ook al omdat ze meer men sen moeten inzetten bij het contro leren van bagage. Veel mensen die de regels niet goed kennen zien tot hun verdriet dat flacons scheer zeep of gezichtscrème, maar ook peperdure parfumflesjes, in beslag worden genomen en vernietigd. Voor Europarlementariër Jeanine Hennis-Plasschaert (WD), organi sator van de hoorzitting, is het dui delijk dat de regels zinloos zijn en geschrapt dienen te worden. De Europese Commissie, die het ini tiatief nam voor de regels om te voorkomen dat afzonderlijke lidsta ten eigen regels zouden opstellen, heeft beloofd dat er deze zomer een evaluatie komt. DEN HAAG - Voetgangers over de hele wereld hebben de laatste tien jaar hun tempo gemiddeld met 10 procent opgeschroefd. Dit blijkt uit een studie in grote steden door psychologen aan de Universiteit van Hertfordshire in Groot-Brittan- nië. Volgens de onderzoekers is de toegenomen haast van mensen een gevolg van e-mail, sms en de steeds grotere druk om 24 uur per dag beschikbaar te zijn. Voetgangers in Singapore zijn het snelst. Hun snelheid is sinds het re ferentiejaar 1994 met 30 procent toegenomen. Kopenhagen en Ma drid hebben de snelste lopers van alle Europese steden en komen op respectievelijk plaats twee en drie. dEZ2EE| .-31 Hardlopers zijn doodlopers reageer op www.pzc.nl Sociale dienstplicht is prima oplossing voor de brandweer :55% oneens 45% l—'i I I M —B Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 36 en 37; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Luchtweginfectie treft prinses Ariane LEIDEN - Prinses Ariane is in het Leids Universitair Medisch Centrum opgenomen vanwege een infectie aan haar luchtwegen. Het is volgens de Rijksvoorlich tingsdienst uitgesloten dat zij lijdt aan het gevreesde RS-virus, dat tot ademstilstand kan leiden. pagina 4: prinses week in ziekenhuis Jongens steken trein in brand op station Delft DELFT - Een uitslaande brand heeft gisteravond twee coupés verwoest van een stoptrein op station Delft Zuid. Reizigers konden zich tijdig in veiligheid brengen. Het treinver keer rond Delft werd grotendeels stilgelegd. De brand zou door enke le jongens zijn aangestoken. Een conductrice zag ze wegvluchten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530 Steeds vaker grijze haren onder de een waterballet te storten onder een verkoelen de fontein? De foto is gemaakt bij het kunstwerk op het Stadhuisplein in Vlissingen. Vandaag kunnen deze jongeren er opnieuw te recht. Het wordt zonnig en het kwik loopt op tot 21 graden. foto Ruben Oreel -..«pÜ VLISSINGEN - De zomerse warmte duurt nog even voort. En het is ook nog eens vakantie. Dan is er toch niets heerlijker dan je met overgave in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1