A JOURNALIST'S FREEDOM SHOULD NEVER BE RESTRICTED 'Het gebeurt wel eens dat een journalist met wie we goede contacten hebben plotseling wordt vastgezet.Aik Meeuse, Free Voice PZC Donderdag 3 mei 2007 1 3 ennen nog en vrije pers Spotprent met de Turkse premier Erdogan van karikaturist Musa Kart. Persvrijheidlezing De wortels van de Dag van de Persvrijheid liggen op 3 mei 1991 toen onder de vlag van de Unesco in de Namibische hoofdstad Windhoek gerenom meerde Afrikaanse journalisten met een verklaring kwamen die de onafhankelijke media en pluriformiteit zou moeten ver sterken. De Dag van de Persvrijheid die daaruit voortkwam, kreeg een steeds internationaler karak ter, al duurde het tot dit millen nium voordat Nederland er met activiteiten serieus werk van maakte, zegt Aik Meeuse van Free Voice, een Nederland se organisatie die zich inzet voor onafhankelijke en plurifor me media. „3 mei is voor Ne derlanders een beetje een on gelukkige datum, zo vlak voor dodenherdenking en Bevrij dingsdag. Van de andere kant past het wel mooi in het rijtje: op 4 en 5 mei staat Nederland stil bij het belang van vrijheid. En persvrijheid is de thermome ter van de democratie." Free Voice zorgt samen met het Nederlands Persmuseum, de Nederlandse Vereniging van Journalisten, de Neder landse Dagbladpers, de Radio Nederland Wereldomroep en Press Now voor de organisatie van de Nederlandse invulling van de Dag van de Persvrijheid. Dit jaar is het thema 'Bronbe scherming onder druk'. Onderdeel is ook de Persvrij heidlezing. De Vlaamse minis ter van Bestuurszaken, Buiten lands Beleid, Media en Toeris me Geert Bourgeois houdt dit jaar de lezing op het terrein van de Wereldomroep in Hilver sum. Die omroep bestaat dit jaar zestig jaar. Bourgeois is de initiatiefnemer van een voor stel om bronbescherming in de Belgische wet te verankeren. Het belang van persvrijheid wordt vandaag verder bena drukt met een media-estafet te. Journalisten en presentato ren als Frits Barend, Noraly Beyer, Harm Ede Botje, Rick Nieman en Bahram Sadeghi zul len proberen zoveel mogelijk media-aandacht te krijgen voor de 77-jarige journalist U Win Tin, die al achttien jaar in de gevangenis zit in Birma omdat hij zich kritisch uitliet over het regime. Dat zal onder meer ge beuren in de radioshows van Giel Beelen en Ruud de Wild en de televisieprogramma's Eén Vandaag en Knevel en Van den Brink. Campagneposter van de internationale organisatie Reporters without Borders die poogt de persvrijheid te bevorderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13