Moederdag Verzakelijkte voetbalbranche moet nodig op de schop op zondag 13 mei PZC WD eist uitleg over politieke benoemingen van CDA en PvdA Met kunst zijn wijken leefbaar te maken zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei PZC Donderdag 3 mei 2007 1 1 Campagneadviseurs regeringspartijen op hoge posten beland. door Ap van den Berg DEN HAAG - Vooralsnog weigert ze kwalificaties als vriendjespolitiek, machtsmisbruik of partijdigheid in de mond nemen. Maar WD-Kamerlid Brigitte van der Burg wil wel precies weten hoe en kele vooraanstaande politieke advi seurs en voorlichters van CDA- en PvdA-huize topfuncties kregen op departementen. Ze vroeg minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst (PvdA) om opheldering. „Het frappante is dat het gaat om mensen die kortgeleden tijdens de verkiezingscampagne een zeer pro minente rol speelden voor hun partij", aldus Van der Burg. Probleembuurten moeten prachtwijken worden. door Rob Schoonen EINDHOVEN - Kunst moet helpen probleemwijken in Nederland leef baar te maken. Dat stellen drie na tionale kunstinstellingen. De sociale kwaliteit van een wijk neemt toe wanneer er kunstenaars wonen en werken, zeggen zij. Ze willen probleemwijken met be hulp van kunst omtoveren in 'prachtwijken'. De Kunstfactor, Kunstconnectie en de Federatie van Kunstenaars verenigingen roepen kunstenaars, maar ook vertegenwoordigers van scholen, politie, religieuze instellin gen, woningbouwverenigingen en het welzijnswerk op om met voor stellen te komen. De Minister van Wonen, Wijken en Integratie, Ella Vogelaar, heeft in Nederland veertig wijken aange wezen die met voorrang moeten worden aangepakt. De achterstan den op sociaal-economisch gebied wil zij binnen tien jaar oplossen. Vogelaar heeft ontdekt dat juist in die veertig wijken weinig culturele Voorzieningen aanwezig zijn. En juist de aanwezigheid van cul turele voorzieningen helpt om de betreffende wijk ook in econo misch opzicht op te stuwen, blijkt 'Culturele voorzieningen helpen een wijk ook economisch op te stuwen' uit onderzoeken. Bertien Minco, woordvoerder van de Kunstfactor waarschuwt ervoor lukraak kunst werken neer te zetten. „Dat moe ten we dus niet doen. Maar de kunstbeoefening kun je wel benut ten, met name als het gaat om jon geren. Daar zijn in het land prach tige voorbeelden van, waar we van kunnen leren. Daar is dit initiatief in eerste instantie ook voor be doeld: om kennis en ervaringen uit te wisselen." Voormalig adviseur en voorlichter van oud-fractievoorzitter Maxime Verhagen (CDA), Stephan Schrover, werd directeur communi catie op het departement van So ciale Zaken, waar minister Donner (CDA) de scepter zwaait. Jack de Vries, voorheen campagne leider van het CDA en adviseur van premier Balkenende, geeft nu leiding aan het 'honderddagenpro- ject' van het kabinet. Remco Dolstra, gewezen woord voerder van PvdA-leider Wouter Bos, is nu hoofd persvoorlichting op Financiën. Het departement van nu minister Bos. Van der Burg: „Ik vraag me af hoe de sollicitatieprocedures zijn verlo pen. Waren er meer kandidaten en kregen die een eerlijke kans? En: waar zijn de voorgangers op die hoge posten gebleven?" Kwaliteit wedstrijden staat niet in verhouding tot gestegen kosten. door Tsjalle van der Burg ENSCHEDE - Voetbal is de afgelopen decennia big business geworden. De inkomsten zijn tegenwoordig vele malen hoger dan dertig jaar geleden. Het lijkt een groot succes. Maar is dat ook zo? De inkomsten van autofabrikan ten zijn de laatste dertig jaar ook sterk gestegen. Mensen besteden meer aan auto's dan vroeger. Ze krijgen daar echter ook veel voor terug; er worden meer auto's ge produceerd, en die zijn van betere kwaliteit. In het voetbal daarente gen is de kwaliteit van het basis product - voetbalwedstrijden - niet verbeterd. Volgens 'kenners' zijn de wedstrijden nu zelfs min der leuk, omdat trainers meer voor de verdediging kiezen. Dat doen ze omdat ze de score belang rijker vinden dan het amusement, juist vanwege de financiële belan gen. Verder worden de inkomens verschillen tussen de clubs groter. Dit vertaalt zich in grotere verschil len op het veld, waardoor de span ning afneemt. Toch hebben voetballiefhebbers de afgelopen jaren steeds meer geld voor hun sport moeten neer- TE CAST Tsjalle van der Burg is als econoom verbonden aan de Universiteit Twente. tellen. Kaartjes voor het stadion zijn aanzienlijk duurder dan vroe ger en in veel landen betalen televi siekijkers via de decoder. Ook de belastingbetalers hebben pech. Ne derlandse gemeenten geven per jaar miljoenen euro's subsidie aan profclubs. De belastingbetaler draait hiervoor op, ook als 'ie niet van voetbal houdt. Als clubs nu zoveel meer verdie nen, barsten ze dan niet van de winst? Nee. Als een club meer in komsten krijgt, wordt het geld vooral gebruikt om betere spelers, te kopen. Aangezien alle clubs hun inkomsten zien stijgen en ze alle maal betere spelers willen binnen halen, stijgen overal de spelerssala rissen en verdwijnt de winst. Alle liefhebbers en belastingbeta lers tezamen betalen steeds meer voor een product dat zeker niet be ter wordt. Het is dan ook hoog tijd voor veranderingen in deze branche, die leiden tot een aantrek kelijker product. Jouw moederdagwens staat op zaterdag 12 mei al vanaf €7,50 in uw kleintjeskrant én op www.kleintjesmarkt.nl Is jouw MOEDER de allerliefste van de hele wereld? Laat haar dat dan weten! Wil je je moeder, schoonmoeder of iemand die voor jou net zo belangrijk is als je moeder laten weten hoeveel ze voor je betekent? Vind je dat ze wel eens extra in het zonnetje gezet mag worden? Dan is ditje kans! Je kunt al vanaf €7,50 een wens plaatsen in de kleintjeskrant en op internet www.kleintjesmarkt.nl Zie hieronder enkele voorbeelden met de bijbehorende prijzen: Lieve mams Bedankt dat je een dag per week op onze kinderen wil passen. Wij zijn hier ontzettend blij mee. Mary en Iwan Mama Speciaal voor jou een moederdagkus! Je bent de liefste van de hele wereld. Liefs Storm Lieve mama Jij bent de allerliefste mama van de hele werled. Lekker samen pannenkoeken bakken! liefs, Marit en Jelmer. Bespaar en plaats zelf je wens via www.kleintjesmarkt.nl vanaf slechts €5,00! Beste Schoonmoeder Dank je voor het altijd lekkere kopje koffie. Je gezelligheid en humor. Het verzorgen van de bloemen tijdens de vakantie. En voor het oppassen op de kinderen als wij een avondje weg willen. Sophie en Robert. Je kunt je wens ook zelf verzorgen via internet, surf naar www.kleintjesmarkt.nl, log in en volg de instructie voor advertentie plaatsen (rubriek: Familie Relatie: Moederdag). Dit is mijn Moederdagwens voor 2007: Plaatsingsdag zaterdag 12 mei 2007. Bon moet uiterlijk dinsdag 8 mei voor 12.00 uur in ons bezit zijn. Stuur deze bon op naar: PZC Afd. Kleintjes Postbus 3229 4800 MB Breda I 1 Naam: Adres: Postcode/Woon plaats: Telefoon: Handtekening: Machtigt de PZC éénmalig €7,50 1-kolomsadvertentie €15,- 2-kolomsadvertentie 17,50 1 -kolomsadvertentie met foto 30,- 2-kolomsadvertentie met foto van zijn/haar bank/girorekening af te schrijven. Bank-/Gironr:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11