Britten vormen hart dierenactivisme j? LL Politie jaagt op activisten dierenfront Grote zoektocht naar vermist Belgisch meisje Mediamagnaat Murdoch aast op Dow Jones Vredestroepen in Mogadishu Spanning rond monument Estland groeit 99 9 6 mei koopzond pzc Woensdag 2 mei 2007 9 Invallen in Nederland, België en vooral Groot-Brittannië. londen/den haac - Ruim zeven honderd politiemensen zijn be trokken geweest bij een groot scheeps Brits onderzoek naar cri mineel dierenactivisme. Dit om vangrijkste onderzoek dat ooit te gen dierenactivisten is ingesteld, re sulteerde gisteren in 32 invallen in Groot-Brittannië, België en Neder land. In totaal werden dertig men sen gearresteerd die ervan worden verdacht extreem geweld te heb ben gebruikt of te willen gaan ge bruiken. In Nederland heeft het Korps Lan delijke Politiediensten op verzoek van de Britse politie huiszoekin gen gedaan op twee adressen in Amsterdam en Numansdorp. Bij deze invallen zijn computers en cd-roms in beslag genomen. Er zijn geen arrestaties verricht. In Nederland zijn de afgelopen maanden diverse aanslagen ge pleegd op de woningen en auto's van topmannen van het beursbe- drijf Euronext en effectenhuis Van der Moolen, omdat zij een - zij het indirecte - relatie hebben met Huntingdon Life Sciences, dat dier proeven doet voor onder meer de geneesmiddelen- en voedingsin dustrie. De aanslagen werden op geëist door de radicale dierenbewe- ging Animal Liberation Front (ALF). Die is erop uit Huntingdon Life Sciences van de New Yorkse beurs te halen. Euronext fuseerde onlangs met branchegenoot New York Stock Exchange en Van der Moolen is aandeelhouder van de fusiebeurs. N* In Groot-Brittannië is een groot- scheepse actie geweest tegen cri minele dierenactivisten. Dit resul teerde in 32 invallen, onder meer in Amsterdam. Montenegro zet deur open voor leger VS Washington - De Montenegrijnse president, Filip Vujanovic, en de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Condoleezza Rice, hebben gisteren in Washington een akkoord getekend dat de statio nering van Amerikaanse troepen in het Balkanland mogelijk moet maken. Vujanovic riep Amerikaan se bedrijven op te investeren in zijn land. Dat land maakte zich vo rig jaar los uit de unie met Servië. Zes mensen in Florida neergeschoten jacksonville - In Jacksonville in de Amerikaanse staat Florida zijn gisteren zes mensen neergescho ten. De politie heeft dat bekendge maakt. Geen van de zes slachtof fers verkeert in levensgevaar, aldus een woordvoerster. Het was ondui delijk wie de dader is. Ook over het motief voor de schietpartij kon de politie nog geen mededelin gen doen. door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - De FBI omschreef Groot-Brittannië eens als het we reldcentrum van dierenactivisme. Militanten uit Engeland en Wales leiden al jaren terreurcampagnes tegen bedrijven die dierproeven houden. Ze richten hun pijlen ook op zakenrelaties, personeel en fa- milielden van betreffende onder nemers. Op websites scheppen de activisten op over hun geweldda den. Verdachte ontkent moorden Ipswich londen - Steve Wright, de 49-jari- ge heftruckchauffeur uit Ipswich die ervan verdacht wordt vijf pros tituees te hebben vermoord, ont kent. Dat bleek gisteren toen hij in de Engelse stad voor een rechter moest verschijnen. Wright werd op 19 december vorig jaar opge pakt na een klopjacht door meer dan vijfhonderd politiemensen. Hij zou binnen elf dagen vijf vrou wen hebben vermoord. Dertien Oezbeken gedood bij botsing moskou - Bij een frontale botsing tussen een vrachtwagen en een mi nibus in de omgeving van Voro- nezj in het zuiden van Rusland zijn in de nacht van maandag op dinsdag dertien Oezbeken die in het busje zaten omgekomen. Vol gens de politie was de trucker mo gelijk van vermoeidheid in slaap gevallen en op de verkeerde weg helft geraakt. Dierenactivisten in Groot-Brittan nië staan erom bekend tot het ui terste te gaan in het tonen van hun dierenliefde. Zo werd het graf geschonden van een 82-jarige vrouw die de schoonmoeder was van een man die cavia's fokte voor laboratoriumproeven. Primair doel wit is het laboratorium Hunting don Life Sciences (HLS) en het nieuw te bouwen lair van de Uni versiteit van Oxford. Militanten maken het leven van de betrokken laboranten tot een hel. Dat doen door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - In België wordt met man en macht gezocht naar de 18-jarige Annick van Uytsel uit Diest. Het meisje verdween vrij dagnacht toen ze na afloop van een fuif naar huis fietste. Haar moeder las gisteravond op de tele visie een emotionele brief voor waarin ze iedereen die iets over het lot van haar dochter weet, op roept zich bij de politie te melden. Al dagenlang wordt de route die het meisje volgde, uitgekamd. Zon der resultaat. Gisteren zochten op nieuw zeventig agenten en twee honderd vrijwilligers in de omge ving van Diest naar een spoor van de verdwenen tiener. Ook vandaag gaat de zoektocht door. Annick verdween in de nacht van vrijdag op zaterdag na een feest in Schaffen. Samen met enkele vrien dinnen fietste ze 's nachts rond ze door intimiderende telefoontjes te plegen, auto's en huizen met ro de verf te bekladden, brandbom men te gooien en familieleden te bedreigen. Ook directeuren van farmaceu tische bedrijven zijn het slachtof fer van terreurcampagnes. Tot voor kort legden ze in stilte hun werk neer als ze de druk niet meer aankonden. De politie bleek niet bij machte hen te beschermen. Toen de Universiteit van Oxford akkoord ging met de bouw van vier uur naar huis. Ter hoogte van de spoorweg in Schaffen ging ze al leen verder, maar ze kwam nooit thuis aan. Haar moeder probeerde haar nog te bellen, maar kreeg geen gehoor meer. De politie spreekt van een 'onrustwekkende verdwijning'. Ook Child Focus, de organisatie die werd opgericht in de nasleep van de zaak-Dutroux, neemt de zaak serieus en heeft al meer dan zevenduizend opspo ringsposters verspreid. De politie sluit niet uit dat het meisje iets ernstigs is overkomen. Haar ouders blijven hopen op een goede afloop, zo bleek uit de brief die haar moeder Martine voorlas. „Je bent altijd al een vechtertje ge weest, dus ik vertrouw erop dat al les goed komt. Elke minuut dat je wegblijft, duurt te lang. Het gemis van je gebabbel, je lach, is ondraag lijk. Liefste Annickje, dikke kus sen, ik hou van je." een dertig miljoen euro kostend dierenlab, werden zelfs de bouw vakkers zodanig geïntimideerd, dat ze hun werk neerlegden. Premier Tony Blair beloofde daar op 'forse actie' te ondernemen te gen dierenactivisme. Hij sprak openlijk zijn steun uit voor dier proeven ten behoeve van de medi sche wetenschap. Er werd een groot onderzoek ingesteld dat giste ren leidde tot 32 arrestaties en in vallen, ook in België en Neder land. new york - De Amerikaanse kran tenuitgever News Corp heeft een overnamebod van 5 miljard dollar (3,67 miljard euro) gedaan op Dow Jones, eigenaar van onder meer de zakenkrant The Wall Street Jour nal. Mediamagnaat Rupert Mur doch van News Corp kan door een eventuele overname een be langrijke speler worden in de fi nanciële nieuwswereld. Dow Jones maakte het bod giste ren bekend. Het bestuur van Dow Jones bestudeert het bod van 60 dollar per aandeel, in geld of in een combinatie van aandelen en geld. mogadishu - Voor het eerst sinds hun aankomst in maart hebben vredessoldaten van de Afrikaanse Unie gisteren patrouilles gelopen in de straten van Mogadishu. De 1.400 AU-troepen, allemaal Ugan- dezen, hadden tot gisteren hun kampement op de luchthaven van Mogadishu nauwelijks verlaten. Overeenkomstig hun mandaat zul len de vredessoldaten zich nu gaan toeleggen op het handhaven van de orde in de Somalische hoofdstad. tallinn - De spanningen tussen Estland en Rusland over de ver plaatsing van een omstreden oor logsmonument, de Bronzen Sol daat, in de Estlandse hoofdstad Tal linn zijn gisteren toegenomen door de weigering van de Estland se minister van Buitenlandse Za ken een delegatie van Russische parlementsleden te ontvangen. Honderden Russen hebben giste ren de Estse ambassade in Moskou met tomaten bekogeld. De Russen zijn verbolgen over verplaatsing van het monument dat geliefd is bij etnisch-Russische Esten, die zich toch al als tweederangsbur gers voelen behandeld. Andere Es- ten daarentegen zien in het monu ment vooral een herinnering aan vijftig jaar Sovjet-bezetting. Eind vorige week braken heftige rellen uit rond het monument waarbij één dode en 150 gewon den vielen. Spaanse margriet Osteospermum. Hoogte ca. 20 cm. Per stuk Cocopeat Voor terras- en balkonplanten. Drijfplanten Waterhyacint, Mosselplant en Vlotvaren. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Groot assortiment tuinmeubelen. Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-4 Wij zijn open van 12:00 tot i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9