Tènce! is specialist op flexmarkt Tèncef Regionaal Leerbedrijf VAKwerk: IJzersterk in vakopleiding «advertentie UITZENDORGANISATIE ANTICIPEERT PRIMA OP (TOEKOMSTIGE) ARBEIDSMARKTBEHOEFTE UITZENDBUREAU het accent op de regio Nederland heeft wereldwijd een uitstekende reputatie op het ge bied van metaal- en elektrotechniek. Dat is mede te danken aan de hoge eisen die de bedrijven stellen aan hun medewerkers. Om perfectie te kunnen leveren, is goed en praktijk gericht onderwijs onontbeerlijk. Regionaal Leerbedrijf VAKwerk, hét op leidingsinstituut van en voor de bedrijven in de metaal- en elektrotechnische indus trie in Noord- en Midden-Zeeland, biedt een breed scala aan praktijkgerichte oplei dingen. Vestigingsmanager Piet van de Vrede: "De primaire taak van VAKwerk is het verzorgen van de vakopleiding via de Beroepsbegeleidende Leerweg (BBL). Als Kenteq erkend praktijkcentrum leiden wij leerlingen op in de beroepengroepen machinaal verspanen, lassen, montage/onderhoud en plaat- en con structiewerken. Daarnaast verzorgt VAK werk, om-, her- en bijscholingscursus sen." MKB Op initiatief van de SMEOZ (Stichting Metaal- en Electro-Opleidingen Regio Midden-Zeeland) is VAKwerk in 2002 opgericht. De organisatie bestaat uit een stichting die wordt aangestuurd door een vereniging van lidbedrijven. Inmiddels zijn daarvan zo'n dertig bedrijven lid. Naast de grote industriële bedrijven neemt het aantal leden vanuit het MKB steeds toe. "Wij hopen dat die groei zich voortzet", vervolgt Piet van de Vrede. "Gemiddeld hebben wij vijftig BBL-leer- lingen, maar VAKwerk heeft voldoende capaciteit voor een groter aantal. De leer lingen zijn in dienst bij het lidbedrijf en verdienen al direct een aantrekkelijk loon." ROC Zeeland VAKwerk verzorgt het praktijkgedeelte van de vakopleidingen. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met de deelnemen de bedrijven en het ROC Zeeland. Het standaard opleidingsmodel bestaat uit: - één dag praktijkscholing bij Regionaal Leerbedrijf VAKwerk; - één dag theoriescholing bij ROC Zee land; - drie dagen werken bij het lidbedrijf. Meer dan veertig scholingsdagen per schooljaar behoort tot de mogelijkheden. Maatwerk Piet van de Vrede: "Naast standaardcur sussen verzorgen wij cursussen en trainin gen op maat. Dat doen wij overdag, maar ook 's avonds. Ons aanbod omvat onder andere lastechniek, meettechniek, exa mentrainingen, VCA Basis en VGA vol, veilig hijsen, heftruck- en flensmonteur. Desgewenst verzorgen wij de lessen op de locatie van het lidbedrijf" TECHNUM Binnenkort verhuist Regionaal Leerbe drijf VAKwerk van de Kleverskerkseweg in Middelburg naar het TECHNUM in Vlissingen, het gloednieuwe techniekcen trum van ROC Zeeland. Piet van de Vre de: "In het TECHNUM krijgen wij de beschikking over de allernieuwste appara tuur. Daarmee zijn onze ijzersterke en competentiegerichte vakopleidingen klaar voor de toekomst!" Postbus 5055, 4380 KB Vlissingen T 0118 62 41 93 F 0118 63 90 28 E infovakwerk@zeelandnet.nl www.leerbedrijfvakwerk.nl Op de Zeeuwse flexmarkt is Tènce! Uitzendbureau de spe cialist bij uitstek. De onderneming is vooral sterk op het gebied van flexi bele arbeidskrachten in de sectoren productie industrie, transport logistiek en zakelijke dienstverle ning. Niet alleen in werving, maar ook in opleiding en het behouden van gemotiveerde flexwerkers. Tènce! anticipeert als intermediair op de toekomstige krapte op de arbeidsmarkt met bijvoorbeeld stimulering van techni sche opleidingen. „Wij richten ons met name op de groep van 25 tot 35 jaar, die we vanuit een werkende situatie kunnen begeleiden bij een opleiding om aan de toenemende eisen van het bedrijfsleven te voldoen. Daarbij appelleren we aan men sen die hun technische opleiding niet hebben afgemaakt en dat alsnog via ons kunnen doen. Of juist aan LBO-werkne- mers met een brok aan ervaring die via begeleiding van Tènce! kunnen doorstro men naar het MBO, waar het vroeger niet van gekomen was. Zo spelen we bijvoor beeld in op het dreigende tekort aan pro cesoperators door financiering van en be geleiding bij een Vapro-opleiding", aldus Jean-Paul Leenknegt, commercieel ma nager Zeeland bij Tènce! Mu Ui-inzetbaar Door mensen op te leiden naar een hoger niveau worden ze veelal multi-inzetbaar waarmee Tènce! inspeelt op de toene Regionaal Leerbedrijf VAKwerk. Mirjam de Jonge (vestigingsmanager Zeeuws-Vlaanderen) en Jean-Paul Leenknegt (commercieel manager Zeeland) van Tènce! Uitzendbureau. mende vraag vanuit het bedrijfsleven naar gekwalificeerde flexwerkers. Of het nu gaat om havenwerkers voor het Sloege- bied en de Kanaalzone, of om logistieke medewerkers en telefonisten voor Pabo in Walsoorden: Tènce! biedt in nauwe sa menspraak met de opdrachtgevers de bes te flexibele HR-oplossingen. De werkne mers zelf verbeteren door opleiding hun positie. Het imago van de uitzendsector is de laatste jaren behoorlijk opgevijzeld. „Sinds de invoering van de Flexwet in 1999 wordt het uitzendwezen veel meer als een volwaardige branche gezien. Dat maakt het interessanter, omdat we behal ve als bemiddelaar nu ook daadwerkelijk als werkgever worden gezien. Met veel mensen onder contract voor bepaalde of onbepaalde tijd, voeren we als werkgever functionedngs- en beoordelingsgesprek ken, inventariseren de scholingsbehoefte en verzorgen specifieke opleidingen. Ons betrouwbare werkgeverschap leidt ertoe dat veel mensen vanuit een werkende si tuatie elders, toch de overstap maken naar Tènce! waar ze eveneens een vast contract kunnen krijgen. Mensen zijn uiteindelijk toch positieverbeteraars", verklaart Leenknegt. Contractpartner DOW De diverse managers van Tènce! opereren als regionale ondernemers met veel vrij heid en zijn maatschappelijk actief in di verse netwerken. Net als de Tènce! me dewerkers kennen ze hun regio. „Wij weten precies wat er speelt in bijvoor beeld Temeuzen of Hulst en kunnen snel beantwoorden aan de vraag van het be drijfsleven om flexibele arbeidskrachten. We kennen de behoefte van de opdracht gevers. Mede door de aantrekkende eco nomie is de industrie in de kanaalzone nog steeds groeiende, maar door de verg rijzing van de arbeidsmarkt kunnen er grote problemen ontstaan. Deze zijn met name in de procesindustrie voorzien en daarop wordt actie ondernomen. Daarom is een lange termijnplanning gewenst: hoeveel procesoperators stromen er jaar lijks uit in het komende decennium? Tènce! gaat pro-actief aan de slag met het dreigende tekort en levert als één van de contractpartners van DOW en van diver se andere bedrijven in de procestechniek, met de opleiding van flexwerkers een bij drage aan de noodzakelijke instroom. Per jaar gaan we dan ook een substantieel aan tal procesoperators opleiden. Maar ook op andere gebieden zijn we alert en anticipe ren we op de vraag van arbeidskrachten, bijvoorbeeld in het kader van de realise ring van grootschalige glastuinbouw in Temeuzen", aldus Miijam de Jonge, ves tigingsmanager Zeeuws-Vlaanderen. Je an-Paul Leenknegt bedient als commer cieel manager vele (middel) grote bedrij ven, maar Tènce! beantwoordt ook prima aan de dynamiek van kleinschaligheid in het Zeeuwse. „We zijn en blijven een re gionale specialist die ondersteund wordt met de uitgebreide kennis en back-office van een grote landelijke organisatie", al dus Jean-Paul Leenknegt. www.tence.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 92