Oekraïne stemt eerder Dodental door explosie flat Spanje loopt op tv-aanbieding intratuin contante korting 8 Woensdag 2 mei 2007 PZC Illegalen massaal de straat op in de VS los angeles - In de Verenigde Sta ten zijn gisteren honderdduizen den illegalen de straat opgegaan. In Los Angeles, New York, Chica go, Washington en ruim 6o ande re steden protesteerden zij tegen discriminatie en eisten meer rech ten. In de VS leven naar schatting 12 miljoen buitenlanders zonder ver blijfsvergunning. Kinderen mogen naar school, maar kunnen net als hun ouders uitgezet worden. Persvrijheid in 2006 wereldwijd onder druk new york - De persvrijheid is in 2006 in verscheidene regio's en landen verder in de verdrukking geraakt. Vooral in de landen van de voormalige Sovjet-Unie, Zuid- Amerika en verscheidene landen in Azië is de bewegingsruimte van journalisten en media kleiner ge worden. Dat staat in een rapport dat de Amerikaanse organisatie Freedom House maandag heeft gepubli ceerd. Zes buitenlanders ontvoerd in Nigeria port harcourt - Met dynamietsta- ven gewapende mannen hebben gisterochtend in de Nigeriaanse Ni- ger-delta zes mensen ontvoerd die werkzaam zijn bij de oliewinning in dat land. Het gaat om vier Italia nen, een Amerikaan en een Kroaat. Zij werden van een schip gehaald. Een Nigeriaanse matroos kwam daarbij om het leven. De Ontvoering is opgeëist door de Be- Aanbiedingen -Zijn g6icjlg |/T' jale'rlag na publicatie onVolang d» vowafit] alreHt Prijs en modelwijïiginsen WWW i ITtmtU i n til Weging VOOr de Emancipatie van en Zöt"fin drukfouten voorbehouden Vermelde prijzen zijn afhaal- en advlesverkoopprijzm de Niger Delta (MEND). Kabinet wil zelf datum bepalen voor verkiezingen. den haag - Het Oekraïense kabi net gaat akkoord met vervroegde parlementsverkiezingen. De rege ringsploeg onder leiding van pre mier lanoekovitsj wil echter zelf bepalen wanneer de verkiezingen (uiterlijk 9 december) worden ge houden. Tegelijkertijd zou een nieuwe president gekozen moeten worden. President Joesjtsjenko ontbond op 2 april per decreet het parlement en schreef nieuwe verkiezingen uit voor 27 mei. Aanhangers van Ja- noekovitsj noemden dat besluit on rechtmatig en schakelden het Grondwettelijk Hof in. Dat zou vo rige week tot een oordeel komen, ware het niet dat Joesjtsjenko zijn decreet introk en verving door een nieuwe bepaling, met 24 juni als verkiezingsdatum. Ook dat decreet ligt nu ter beoordeling bij het Hof Joesjtsjenko heeft overigens een rechter bij het Hof ontslagen van wege een 'fout' bij het afleggen van de eed. Daardoor kan het Hof dat uit achttien rechters bestaat, geen rechtsgeldige besluiten ne men. MADRID - Het dodental als gevolg van de explosie in een Spaans ap partementencomplex gisteroch tend is opgelopen tot zes. Dit is gis teravond vanuit officiële bronnen vernomen. Door de zware explosie, die vermoedelijk werd veroorzaakt door een gaslek, was het apparte mentencomplex van vijf verdiepin gen in het noorden van Spanje in gestort. In de puinhopen van het gebouw in Palencia brak een hevi ge brand uit. Binnen een straal van 200 meter raakten andere ge bouwen beschadigd door de ont ploffing. Onder de zes dodelijke slachtoffers zijn vier vrouwen, in leeftijd varië rend van achttien tot tachtig jaar. Naast de doden vielen twaalf ge wonden door de ontploffing. Een van hen, een meisje, is er ernstig aan toe. De ravage was enorm na het instorten van het flatgebouw in Palencia. foto Israel Lopez Murillo/AP Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin 0900-7707700. Impatiens tyo» Pot maat 14 cm. potniöOt 10,5 ei"- Spaar nu fleuri's voor Kom naar Intratuin en ontvang t/m 3 juni bij besteding van elke 15 euro 1 fleuri aan de kassa. Van 11 juni t/m 15 juli 2007 kun je de fleuri's weer inleveren bij Intratuin voor contante korting, Kijk voor de actievoorwaarden op www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8