Zeeuwse ondernemers in MKB Innovatie Top 100 MKB Innovatie Top 100 Innovatief sleepsysteem wint MKB Top 100 «syntens 06 Syntens, innovatienetwerk voor ondernemers Bezoekadres: Buitenruststraat 225 4337 ER Middelburg Postadres: Postbus 8128 4330 EC Middelburg telefoon: 088 444 0 444 telefax: 088 444 0 588 Internet: www.syntens.nl E-mail: middelburg@syntens.nl Een initiatief van bizz en Syntens Mampaey Offshore Industrie uit Dor drecht is uitgeroepen tot meest succesvol le en innovatieve ondernemer van 2007. Het bedrijf voert de MKB Innovatie Top 100 aan vanwege de innovatie Dynamic Oval Towing System (DOT). Dit is een nieuw systeem voor sleepboten. Het be staat uit een ovale metalen rails die om de stuurhut ligt. Daarop is een sleephaak be vestigd die zich 360 graden rondom de stuurhut kan bewegen. De sleephaak Twinpaal. ding wordt gemaakt. Belangrijke resulta ten van de Twinpaal zijn onder meer: geen geluidshinder zoals bij heien of tril len. Daarnaast is er geen grondafvoer, want de grond wordt zijdelings wegge drukt. De belangstelling vanuit de bouw voor deze techniek is groot, ook omdat plantaardig vezel, Meadess. Dit is een vleesvervangend alternatief op basis van lupine. Meatless dient als basis voor de productie van vleesvervangende produc ten. Daarnaast wordt het toegepast in vleesproducten om het vetgehalte en de verbrandingswaarde omlaag te brengen Meatless. en zo de voedingswaarde van vleespro ducten en snacks sterk te verbeteren. Het bedrijf heeft de ambirie tot de belangrijk ste Europese producenten van vleesver vangende vezels voor industriële toepass ingen te gaan behoren. Om die doelstel lingen te bereiken, heeft Meatless strate gische samenwerkingsverbanden geslo ten. Nieuw soort ruggenprik Unitron Electronics Group uit IJzendijke ontwikkelde samen met de maatschap van anesthesisten van het Jeroen Bosch Ziekenhuis een nieuw systeem voor het toedienen van een ruggenprik. Hiermee behaalden ze plaats 74 in de MKB Top 100. Door kleine drukverschillen in de naald te meten en deze om te zetten in een beeld- en geluidssignaal, wordt de anesthesist geïnfprmeerd over de naald positie in het menselijk lichaam. Commissarismossel De Commissarismossel van de Stichting Zeeschelp en Viskwekerij Neeltje Jans behaalde plaats 79 in de innovatieranglijst. Stichting Zeeschelp deed de afgelopen ja ren onderzoek naar de kweek van mosse len op het land. Viskwekerij Neeltje Jans had meteen be langstelling voor dit project en stelde haar middelen beschikbaar om de proeven uit te voeren. Op 14 juli 2006 kreeg de Commissaris van de Koningin uit Zee land de eerste mossel. Inmiddels zijn naast kwekers ook andere partijen, zoals toele verancien en machinebouwers bij het project betrokken. Met de presentatie van de Commissarismossel is een nieuwe fase ingeluid. Om vele tonnen van dit soort mossels te kweken, is schaalvergroting nodig. 3D'plasmasnijder Bormstaal Holding uit Kloosterzande staat op plaats 93 in de MKB Top 100. Het bedrijf bouwde een nieuwe fabrieks hal, die is uitgerust met drie lasersnijma chines en drie waterstraalsnijmachines om korte levertijden te garanderen. Om een nog hoger kwaliteitsproduct te leveren, tegen een nog lagere prijs, heeft Borm staal een zeer geavanceerde gerobotiseer de plasmasnijder aangeschaft. Deze kan nauwkeuriger produceren, benut plaat materiaal optimaal en levert minder afval op. Eiken meubels Frans Bijnen meubelen uit Hulst is actief op de (internationale) markt van interi eurmeubelen. Omdat de doelgroep met interesse in de traditioneel klassieke stijl snel kleiner wordt, heeft het bedrijf een nieuwe koers uitgezet. Door zelf produc ten te gaan ontwikkelen, verbeterde de concurrentiepositie sterk. Met deze koerswijziging behaalde het bedrijf plaats 94 in de ranglijst. Industriële zakken Een ander bedrijf uit Hulst, Inteijute, is terug te vinden op nummer 95 in de MKB Innovatie top 100. Inteijute is één van Europa's grootste le veranciers op het gebied van industriële zakken voor de verpakking van meel, kunstmest, chemicaliën, veevoeders en vele andere producten. Sinds kort zijn, dankzij de aanschaf van een nieuw soft- waresysteem, alle bedrijfsprocessen geau tomatiseerd. De voordelen zijn: sneller, efficiënter en klantgerichter werken. Flinterdunne koekjes Het laatste Zeeuwse bedrijf staat op plaats 97 in de ranglijst. Het is Verduijn's Fine Biscuits uit Eede. Dit bedrijf is gespeciali seerd in de productie en de verkoop van fijne, krokante wafels voor afnemen we reldwijd. Om koekjes machinaal flinter dun te kunnen snijden, heeft Verduijn's een nieuwe productielijn gebouwd. De honderd bedrijven en hun innovaties zijn te vinden op www. syntens. nl!innovatietoppers. 'schuift' over de rails naar zijn natuurlijke evenwichtspunt aan de zijkant van de boot. Hierdoor kan het schip niet langer kapseizen waar het dat in de oude situatie wel deed. De jury van de MKB Top 100 bestond uit kamerlid Charlie Aptroot (WD), Bart Stomphorst (CEO Sandd, het op een na grootste postbedrijf), Joris Craandijk (be denker van de beertender) en Aijan Kors (hoofdredacteur bizz). Een geluidsarme funderingstechniek, een nieuw soort ruggenprik en een plantaardige vleesvervanger; het zijn enkele voorbeelden van Zeeuwse innovaties die de MKB Innovatie top 100 gehaald hebben. Syntens en het ondernemersmagazine bizz maakten deze ranglijst op dinsdag 17 april be kend. De lijst bestaat uit honderd concrete innovaties die het Nederlandse MKB het afgelopen jaar heeft gerealiseerd. In deze MKB Innovatie Top 100 hebben een achttal Zeeuwse ondernemers een plek veroverd. De eerste innovatie uit Zeeland vinden we terug op plaats 22. Het gaat om de Twinpaal van Funderingstechnieken Verstraeten uit Oostburg. Dit is een fun deringstechniek waarbij stalen funde ringsbuizen twee aan twee naast elkaar worden 'ingeboord' en ertussen een wa- terafsluitende en grondkerende verbin- de projecten in stedelijke gebieden om vangrijker worden terwijl de geluids- of trillingenhinder steeds minder getolereerd worden. Vleesvervanger Op plaats 73 staat Meatless uit Goes. Dit bedrijf produceert een honderd procent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 84