Een nieuw begin BDRV feest» column DE ONDERNEMER NIEUWE STIJL: ibuildings.nl Winstgevend digitaal zaken doen Mag ik alstublieft belasting betalen? 03 Daar is hij dan, 'de Ondernemer' nieuwe stijl. Na zes jaar maakt het maandblad, uitgegeven door de dagbladen BN/DeStem en PZC, een nieuwe start. Een nieuwe opmaak in 'tabloidachtige sferen', nieuwe ru brieken, het zal even wennen zijn. door Ron Gregoor BREDA/MIDDELBURG - De Onder nemer is, net als de dagbladen BN/De Stem en PZC, een product van uitgever Wegener. Wegener geeft in bijna het hele land regionale dagbladen uit. En al die re gionale bladen hebben een eigen 'de On dernemer. Vanaf volgende maand hebben al die maandbladen dezelfde lay-out. Voorop een grote, mooie foto, vier ru brieken met dezelfde naam en opzet, maar wel steeds een regionale invulling. We blijven het bedrijfsleven in onze eigen re gio op de voet volgen. Nog meer dan voorheen zelfs. Vanaf nu kent 'de Ondernemer' vijf vaste rubrieken. In 'Pas begonnen' zetten we ie dere maand een startend bedrijf in de schijnwerpers. Hoe vinden jonge ondernemers het om een zaak te beginnen, redden ze het, vin den ze dat moeilijk, op dat soort vragen gaan de jonge ondernemers in. In de ru briek 'de stoel' zet een gearriveerd onder nemer uiteen wat hem bezighoudt. Dat gebeurt aan de hand van een aantal steeds terugkerende vragen. Centraal in zijn ver haal staat de stoel, waarop hij het grootste deel van zijn tijd zit. Nieuw is ook de barometer. Via deze ru briek houden we nauwkeurig bij hoe het gesteld is met de economie in Zuidwest- Nederland. Hoe gaat dat? We hebben vijf tien vooraanstaande ondernemers in Zee land en West-Brabant gevraagd hoe zij de afgelopen maand beoordelen. Zij geven ieder een cijfer, variërend van 1 tot 10. Daarbij vragen we ze kort uit te leggen hoe ze tot dat cijfer gekomen zijn. In een grafiekje houden we iedere maand de stand van zaken bij, zodat heel snel te zien is hoe we er economisch voor staan. De vierde nieuwe rubriek is een berich- tenservice: de stand van zaken. Daarin ver melden we kort de nieuwtjes uit het be drijfsleven. Iedere ondernemer, die iets te melden heeft, kan dat bij ons doen. Gaat hij verhuizen, heeft hij een mooi nieuw advertentie information technology W;:: H Bel voor de mogelijkheden 0118 429550 of kijk op www.ibuildings.nl Specialist in: Internetintegratie bedrijfsprocessen Open Source oplossingen hi Hosting E-businesstoepassingen Intranetten en internetsites Contentmanagementsystemen Beveiliging Strategiebepalingen Het vernieuwde team van 'de Ondernemer', v.l.n.r.Ron Gregoor (redactiemanager), Jeanine Gabriels (sales support), Johan van den Kieboom (bladmanager), Hans illekes (vormgever), Jos van Dongen (senior accountmanager), Marcel Schreur (accountmanager), Jolande Bökkerink (office-manager), Erica Maas (sales support). Foto: Kees Bennema product, een miljoenenordertje binnenge haald, een nieuwe directeur, benoemd, laat het dus even weten. Graag per mail: r.gregoor@bndestem-pzc.nl of iri- fo@deondememer.com. De rubriek De Beleggingsadviseurs wordt wegens succes gehandhaafd. Iedere maand geven zes mensen, die het kunnen weten, advies over hoe u het best kunt beleggen. Verder zal het u opvallen dat de lay- out veranderd is. De verhalen zijn daardoor niet meer zo lang, beter leesbaar. Het meest opvallend is misschien nog wel de nieuwe voorpagina. Geen groot verhaal meer, maar een mooie foto. Gemaakt door onze fotograaf Thom van Amsterdam. mr. Anja Zandee-Dingemanse is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belasting adviseurs, vestiging DRV Middelburg Alsu voor 1 juli een voorlopige aanslag aanvraagt, dan betaalt u geen heffingsrente. Het teveel betaalde bedrag krijgt u achteraf wel met 5 rente - retour. Bovendien kunt u bij aanvraag van een aanslag voor 1 oktober deze belastingschuld nog in aftrek brengen. Dat is bijzonder. Want de belasting dienst ziet een belastingschuld niet als schuld. - Velen hebben onlangs de aangifte inkomstenbelasting ingediend. Bij het in- r vullen van de aangifte blijft box 3 (de vermogensrendementsheffing) een merkwaardig fenomeen: is het een vermogens- of een inkomstenbelasting? Voor het resultaat maakt dat natuurlijk niet uit, want er moet hoe dan ook worden betaald. In box 3 zitten al uw bezittingen en schulden. Het saldo wordt belast en wel tegen 1,2 procent. Schulden zijn bij de vaststelling van het vermogen aftrekbaar. Met schulden van 2.800 per persoon wordt echter geen rekening gehouden, omdat dat te ingewikkeld is. Wat daar moeilijk aan is, ontgaat mij eerlijk gezegd. Ook belastingschulden zijn niet aftrekbaar, om dat ook dat volgens de wetgever te ingewikkeld is. I Voor de heffing van box 3 zijn er dus schulden en schulden. Als de fiscus schuldeiser is, dan is iets geen schuld voor box 3. De belastingplichtige die hierover ging procederen begreep niet wat het uitmaakt wie de schuldeiser is voor de vraag óf er een schuld is. De rechter kon echter niets voor de belas tingplichtige doen. De fiscale behandeling van belastingschulden was geen onaanvaardbare willekeur, maar een bewuste politieke keuze, aldus de Hoge Raad, - Ook in een andere situatie kon de Hoge Raad niets voor de belastingplichtige doen. Iemand had de belasting die hij moest betalen, net voor de jaarwisseling jop de bankrekening van de belastingdienst gestort, terwijl er nog geen aan- f slag was opgelegd. Het geld stond op de peildatum van de vermogensrende- i mentsheffing dus niet meer op zijn bankrekening. Zijn vermogen was daar- door lager. De inspecteur trok zich daar niets van aan en negeerde de sponta- ne betaling. Ook in dit geval speelde de Hoge Raad de bal terug naar de poli tiek. Belasting besparen l Is er dan helemaal geen ruimte voor aftrek? Jawel, er is een goedkeurende re 's geling getroffen. Als u zelf voor 1 oktober van een jaar een voorlopige aan slag vraagt, mag u de daarin opgenomen belastingschuld per ultimo van dat j jaar in aftrek brengen, óók als de aanslag nog niet is opgelegd. Door tijdig een voorlopige aanslag te vragen kunt u dus belasting besparen. Ook vanwege de heffingsrente kan het interessant zijn om tijdig om een voorlopige aanslag te vragen. Per 1 januari 2006 is de periode waarover heffingsrente wordt berekend gewijzigd. Tot die tijd werd bij aanslagen in komstenbelasting heffingsrente berekend vanaf de eerste dag na afloop van het belastingjaar (1 januari) tot aan de datum van de dagtekening van de aan- slag. De aanvangsdatum is nu gewijzigd in 1 juli van het belastingjaar zelf. Als voor 1 juli een voorlopige aanslag over het lopende belastingjaar wordt opge legd, is er geen heffingsrente verschuldigd. Bij een voorlopige aanslag over 2007 die gedagtekend is 31 augustus 2007 wordt er heffingsrente berekend J van 1 juli tot en met 31 augustus 2007. Daarbij maakt het niet uit of het inko men waarover de extra belasting wordt berekend nu in januari of december 5 wordt verdiend. De heffingsrente is op dit moment 5%. Door tijdig een voor lopige aanslag aan te vragen kunt u deze hoge rentebetalingvoorkomen. Blijkt later dat u teveel heeft betaald, dan krijgt u dit bedrag met 5% rente terug! ACCOUNTANTS EN BELASTING ADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 360 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81