Motorrijden wint terrein De Column Uitdaging u pas begonnen C a 2 Peter Vermeulen: ,,Een motorrijder moet constant met veiligheid bezig zijn." De rode draad voor een motorrijder is de positie op de weg: zien en gezien worden, in combinatie met de snelheidskeuze. De remweg neemt kwadratisch toe met de snelheid. Bij 50 kilometer per uur is je sto pafstand 25 meter, bij 100 kilometer al gauw 80 meter. Het is belangrijk om eerder gezien te wor den door een tegenligger en voor jezelf vluchtroutes te creëren. Hoewel ik zelf ze ker geen heilig boontje ben, is mijn advies: hou je aan de snelheid. Een sociale ge dragsvorm die zeker binnen de bebouwde kom van groot belang is. Als motorrijder moetje constant bezig zijn met veiligheid, te meer omdat je nu een maal niet beschikt over airbags en kreukel- zones. Afstand bewaren ten opzichte van het overig verkeer is de 'toverspreuk' in het motorrijden." Peter Vermeulen is als zelfstandig ondernemer aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Motorrijtuigen Vereniging (KNMV). De vereniging staat voor kwaliteitswaarborging, zowel bij het behalen van het motorexamen als bij de vervolgopleidingen. Daarbij worden men sen met een eigen motorfiets verder be kwaamd op het gebied van bijvoorbeeld bochtentechniek. In het motorreizenpro- Foto: Input Output gramma wordt onder andere aandacht be steed aan bergtrainingen. Deze driedaagse motorreizen voeren naar landen als Frank rijk, Duitsland en Oostenrijk. Vermeulen rijdt er op de motor achteraan. Als onder nemer, maar ook als liefhebber. wmv.4bikers.nl advertentie Cambier Wieland Markt 16 - 4571 BG Axel tel. +31 (0)115-563984/fax +31 (0)115-564270 e-mail: advo@cambierwieland.nl Naam: Peter Vermeulen (41) Woonplaats: Hulst Bedrijf: 4 Bikers, motorrijden van A tot Z Begonnen: eind 2006 Meevaller: verkoop fraaie Hyosung Aquila sportcruisers Tegenvaller: lange wachttijden bij het CBR waardoor effect spoedopleidingen minder is. Peter Vermeulen is al twee decen nia een fervent motorrijder, maar hij wil er nu ook zijn brood mee verdienen. Sinds eind vorig jaar is hij '4 Bikers' aan het opstarten: medio mei opent hij officieel zijn ei gen motorzaak aan de Azië weg 19 a in Hulst. door Henk van de Voorde De nieuwe zaak sluit naadloos aan op Pe ter's Verkeersschool die enkele jaren gele den al het levenslicht zag in Perkpolder. Vanuit deze landelijke plaats worden al leen nog praktijktrainingen (motorvoer- tuigbeheersing) gegeven. De theorielessen verhuizen naar een leslo kaal in het bedrijfspand te Hulst. Naast motoropleidingen staat 4 Bikers voor ver koop van motorfietsen en bijbehorende accessoires, motorreizen en - verzekerin gen/financieringen. Daarbij heeft men ook de beschikking over een webshop. Terwijl Peter zich voornamelijk bezig houdt met het lesgeven, leidt zijn vrouw Catharina de winkel: verkoop van kleding, helmen, en dergelijke. Peter Vermeulen prijst zich gelukkig met het dealerschap voor Zeeland en Brabant van het Zuid- Koreaanse merk Hyosung. „De motorfiet sen worden in mijn bedrijf opgebouwd via de onderdelen die overzee in containers worden aangeleverd. De prijskwaliteitsverhouding is uitstekend. Voor 4.500 euro kan men hier terecht voor een nieuwe 650 cc motor met 78 pk. Motorrijden is een grote hobby van mij. Ik ben zelf een motorrijder in hart en nieren. Het geeft mij een gevoel van ontspanning, van vrijheid. Je kan van de omgeving alles proeven, alles ruiken. Het rijden op een motor zorgt voor een heel andere dimensie dan autorijden. De belangstelling voor motorrijden is groeien de, met name in de leeftijdscategorie van 25 tot 35 jaar, waaronder ook veel vrou wen. Motorrijden heeft een tijd in een dip gezeten, maar mede door file- en parkeer problemen zit deze 'tak van sport' weer in de lift", aldus de 41-jarige Peter Vermeu len. Moet ondanks de lofzang op het mo torrijden niet even pas op de plaats ge maakt worden. Het is toch ook een rela tief gevaarlijke bezigheid? „De snelheden liggen aan de persoon. Deze draait toch zelf het gas open. Natuurlijk ben je kwets baarder op een motor. De kans op een on geval is 15 keer groter dan met een auto. Een paar maanden geleden vroeg mijn hoofdredacteur of ik de On dernemer wilde gaan doen. 'Een hele uitdaging. Maak er wat moois van', adviseerde hij me toen ik 'ja' zei. Minstens zo'n grote uitdaging is het voor bedrijven om aan goed personeel te komen. Jazeker, de economie trekt weer aan, bedrij ven hebben weer mensen nodig. Maar vinden zij die ook? Soms. Het is niet moeilijk om aan communicatiemedewerkers te komen, in de sector toerisme stu deren er meer mensen af dan er banen zijn. NHTV hogeschool Breda heeft niet voor niets een studentenstop ingevoerd. Maar ziet aan de andere kant wel de academies verkeer en ruimtelijke ordening ernstig bedreigd in hun bestaan wegens een chronisch te kort aan studenten. Dat is trou wens een probleem van iedere technische opleiding. In de special Werken aan werk laten we zien hoe bedrijven aan technische mensen komen. Dat is, zo blijkt, niet zo eenvoudig. Er zijn maar heel weinig kinderen die na groep 8 van de basisschool zeggen: ik ga eens lekker een technisch vak le ren. Terug naar de ambacht school', wordt her en der wel eens geroepen. 'Daar werd tenminste nog een vak onderwezen, straal den de leerlingen plezier uit.' Be drijven denken er steeds serieuzer over om zelf een ouderwetse be roepsopleiding op poten te zetten. Is dat dan de oplossing? Nee. Het probleem zit dieper. Techniek heeft ten onrechte een slecht ima go. Er ligt bij ondernemers, over heid en het onderwijs een mooie, maar o zo moeilijke taak om de komende generatie scholieren, maar vooral ouders duidelijk te maken dat techniek leuk is en dat je je niet hoeft te schamen voor een kind die machinebankwerker of automonteur is. Degene die dat lukt, verdient een Nobelprijs. Dat is nog eens een uitdaging! Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc. nl F-H C 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. UrrcEvtR: Frank de Roon Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondernemer.com www.deondernemer.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80