ook goed regen gebruiken Grasmaaier en tractor centraal in Driewegen A e PZC Gemeente Terneuzen richt acht plaatsen in voor kampeerauto's Wij geven u de helft cadeau! pzc Woensdag 2 mei 2007 27 Leden van de Terneuzense hengelaarsvereniging Ontspanning Na Inspanning houden regelmatig wedstrijden, bijvoorbeeld aan het Kanaal Gent-Terneuzen bij Sas van Gent. Dit water was een aantal jaren geleden nog zeer visarm, tegenwoordig kunnen de hengelaars hun hart hier ophalen, foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Camperbezitters kun nen vanaf vandaag op acht plaat sen in de Kanaalzone terecht voor een overnachting. Wethouder J. van Schaik van de ge meente Terneuzen opent vandaag een camperplaats bij Stuvesande in Terneuzen. In overleg met de Nederlandse Kampeerauto Club is verder gekozen voor overnachtings plaatsen aan de Kinderdijk in Axel, het Kanaaleiland in Sas van Gent, de Bernhardstraat in West- dorpe en de Binnenvaartweg, Ro- sengracht, Westkant en Churchill- hotel in Terneuzen. De gemeente heeft de plaatsen 'camperproof ge maakt. Zo zijn de parkeervakken vergroot en zijn er borden en weg wijzers geplaatst. De Recron uitte vorig jaar kritiek op het besluit. De organisatie stelt dat er nog genoeg ruimte voor kampeerauto's is bij bestaande recreatiebedrijven. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Buurtschap zet succesvolle omslag feestdagen voort. door Raymond de Frel DRIEWEGEN - De jaarlijkse Driewe gen Foor borduurt van vrijdag tot en met zondag voort op de vorig jaar ingezette koerswijziging. Het feest in de buurtschap blijft niet langer beperkt tot een ouderwetse kermis, maar staat bol van actie. Stichting Buurtschap Driewegen start het festijn vrijdag om 20.30 uur met een schieting op de liggen de wip. De Mi Amigo Dri- ve-in-show zorgt voor de muzika le omlijsting. Een dag later is er vanaf 10.00 uur een brommer- en scootersprint, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Scootertuning- dub SBO heeft voor de tweede edi tie inmiddels drie keer zoveel in schrijvingen binnen als vorig jaar. Om 13.00 uur volgt een behendig heidswedstrijd voor tractoren, kra nen en gazonmaaiers. De tracto ren leggen een parcours af, de kraanmachinisten worden getest op behendigheid. De gazon maaiers moeten op een parcours een aantal proeven doen. Vanaf 19.00 uur is er een bingo, die op verzoek van bezoekers toch weer in het programma is opgenomen. De Belgische band The Evergreens sluit vanaf 21.00 uur de tweede feestdag af De grasmaaiers wor den zondag ingezet voor een race, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Er wordt vanaf 11.00 uur gereden in drie klasses, waarbij het doel hetzelfde is: in een bepaalde tijd zoveel mogelijk rondjes afleggen. Vanaf 13.00 uur zijn er kinderspelen, een ballonop tocht en muziek van dweilband Leute boven alles. Jagersvereniging houdt kleiduivenschieting hoofdplaat - De lagCTSvereniging uit Biervliet houdt zaterdag twaalf mei een kleiduivenschieting. Het evenement wordt gehouden in de zandput aan de Helenaweg tussen Driewegen en Hoofdplaat. Dat is tegenover de boerderij van Man- gus. Er wordt geschoten in drie klassen, zodat iedereen mee kan doen. De kleiduivenschieting is van 12.00 tot 16.00 uur. Cadzandse orkesten treden op in Oostburg oostburg - De christelijke muziek vereniging Excelsior en het jeugd orkest IJgenweis uit Cadzand hou den zaterdag 5 mei in het Ledel- theater. Het jeugdorkest en de mu ziekvereniging zullen elkaar afwis selen en een repertoire ten gehore brengen dat varieert van klassieke werken tot moderne liedjes. Beide orkesten staan onder leiding van dirigent Patrick Geurts. Aanvang: 20.00 uur. Christenunie steunt actie wandelpaden axel - De Terneuzense fractie van de Christenunie wil dat de wan delpaden in het Axelse Bos snel toegankelijk worden gemaakt voor rolstoelers, mensen die slecht ter been zijn en kinderwagens. De fractie schaart zich achter de Axel- se C. de Visser-de Kraker, die hand tekeningen inzamelt voor toegan kelijker paden. Haar is al eerder be loofd dat de wandelpaden worden opgeknapt, stelt de Christenunie. Expositie glaswerk bij Kunstuitleen terneuzen - Bij de Kunstuitleen aan de Bellamystraat in Terneuzen draait tot en met 25 mei alles om glas. Er worden creaties van acht kunstenaars tentoongesteld. Ook wordt informatie verstrekt over uit eenlopende technieken, zoals glas blazen, zandvormgieten en slum- pen. De expositie is alle dagen (be halve maandag) tijdens reguliere openingstijden bezoeken. Hulst verlangt koelere lucht in stadskantoor hulst - Burgemeester en wethou ders van Hulst willen twee ton uit trekken voor de aanleg van aircon ditioning in het stadskantoor. De afgelopen jaren kampten de ambtenaren met grote problemen. Vooral tijdens warme zomers stijgt de temperatuur in het stads kantoor tot boven de dertig gra den. Omdat warme zomers steeds vaker voorkomen, stelt het college de gemeenteraad voor om in te grijpen. Hulst schrijft ruim een ton in zwarte cijfers hulst - Hulst sluit de jaarrekening over 2006 af met een batig saldo van 114.000 euro. Wethouder F. de Vries (Financiën) spreekt van een 'aanmerkelijke verbetering' van de financiële huishouding van de gemeente. De afgelopen jaren sloot Hulst telkens af met een te kort. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor, het voordelig saldo toe te voegen aan de algemene reserve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71