Oud-wethouders eisen openheid pensioen Wille Sportvisser kan Transportbedrijf Scheerders uit Vogelwaarde in Texelse handen Bouw Bierkaai begint na sloop growshop Kapotgereden laan Terneuzen op de schop 26 Woensdag 2 mei 2007 PZC Z Speculaties over zakkenvullerij plagen oud-bestuurders. door Frank van Cooten SLUIS - De oud-wethouders A. Ro- sendaal en J. Boogaard van de ge meente Sluis willen openheid van zaken over de pensioenvoorzie ning van wethouder L. Wille. Ze willen weten waarom het college een waas van geheimzinnigheid over deze zaak laat hangen door ui terste vertrouwelijkheid op te leg gen aan ambtenaren en raadsle den. De raad is vertrouwelijk inge licht over deze zaak. „Het gaat om een grote hoeveelheid gemeen schapsgeld, bestemd voor (gewe zen) politieke ambtsdragers." Wethouder H. Luijendijk maakte in maart bekend dat de post voor ziening wethouderspensioenen aanvulling behoefde met 641.000 euro. Beide oud-wethouders ver moeden dat deze forse bijraming is bedoeld voor het pensioen van Wille. Toen Wille in 1998 overstap te vanuit het onderwijs naar de voormalige gemeente Oostburg kan sprake zijn geweest van een pensioenbreuk, denken beide oud-wethouders,. Ook WD-raadslid C. van de Vij ver verwees daarnaar bij de instal latie van het nieuwe college. Toen Wille weer wethouder werd ge bruikte hij de politiek voor zijn persoonlijke belangen, stelde de WD'ster. Als dit vermoeden juist is, willen Rosendaal en Boogaard weten waarom ruim acht jaar is ge wacht met het vullen van het pen sioengat van Wille. Op een eerdere brief kregen de oud-wethouders geen antwoord en de toegezegde analyse over de bijraming is er nog niet. „Nog steeds worden wij geconfronteerd Oud-wethouders Rosendaal en Boogaard willen weten waarom in Sluis zo geheimzinnig wordt gedaan over de pensioenen voor de (voormalige) wethouders. met speculaties en geruchten. Een bij raming van 641.000 euro is van een dergelijke omvang, dat dit on herroepelijk leidt tot speculaties, waarbij onze naam in het geding is. Openheid en transparantie over dit onderwerp is van groot belang voor ieder." De oud-wethouders Rosendaal, Boogaard, Provoost en Ploegaert kunnen volgens de briefschrijvers niet verantwoordelijk zijn voor de bijraming, omdat zij al na zeven maanden moesten aftreden. De jongste brief is overigens niet ondertekend door Provoost. Hij is het eens met de inhoud, maar heeft, gelet op zijn functie als raadslid, besloten de brief niet me de te ondertekenen. Rosendaal en Boogaard benadrukken dat Pro voost niet heeft gelekt uit de beslo ten raadsvergadering. Burgemeester J. Sala meldt dat Sluis de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers en de re gels van pensioenfonds ABP naar de letter uitvoert. door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Transportbedrijf Scheerders en Scheerders Op- en Overslag in Vogelwaarde worden per 1 juli overgenomen door trans portonderneming AB uit Texel. Het bedrijf uit Vogelwaarde be houdt de bedrijfsnaam. De overna me heeft volgens de nieuwe direc teur, Giljo Bosman van het gelijk namige transportbedrijf uit Nisse geen directe gevolgen voor de werkgelegenheid. „Misschien zit er op termijn uitbreiding van het be drijf in", aldus Bosman. Door de overname zal Scheerders intensief gaan samenwerken met G. Bos man Transport B.V. Dat bedrijf is eveneens een dochteronderne ming van AB Texel. De mogelijkheden in transport en dienstverlening van de bedrijven vullen elkaar volgens de directe van AB Texel uitstekend aan. „Ze vormen tevens een belangrijke ba sis voor de verdere verbetering van continuïteit, kwaliteit en concur rentiekracht. Klanten kunnen daar om na de overname rekenen op de som van de gezamenlijke kracht van de bedrijven." Internationalisering en daarmee vaak ook samenhangende wensen en eisen tot schaalvergroting heb ben grote invloed op de transport branche. Ook voor AB Texel Hol ding uit Oudeschild zijn dit ele menten die aan de basis staan van verdere ontwikkelingen. Zowel binnen als buiten de Nederlandse grenzen zoekt de onderneming daarom naar strategische partners met als doel de verdere versterking van de markt- en concurrentieposi tie. AB Texel beschikt momenteel over 350 trucks en 600 aanhan gers. De onderneming streeft er naar zich in de toekomst verder te ontwikkelen als specialist in agra risch (bulk)transport. Ter versterking van de positie in Zuid-West Nederland en voor een nog betere aansluiting op de trans portbehoefte naar landen als Bel gië en Frankrijk,heeft AB Texel met de overname van Scheerders een belangrijke strategische stap ge zet, stelt de directie. Scheerders heeft de beschikking over 80 trucks en 150 aanhangers. Hengelaarsvereniging ONI wil bewust omgaan met de natuur. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Maar weinig sporters zijn zo afhankelijk van de natuur als sportvissers. Extreme hitte of droogte kunnen fataal zijn voor de waterkwaliteit en dus voor de vis stand. En als de industrie het wa ter verpest of collega-vissers slecht omgaan met de dieren of de omge ving ondervinden ook goedwillen de sportvissers daarvan de nade len. „Hoe ze een vis moeten vangen, le ren ze wel van hun vader of opa. Respectvol omgaan met het dier is echter een ander verhaal." Secreta ris Jan van de Wege van henge laarsvereniging Ontspanning Na Inspanning (ONI) uit Terneuzen stelt dat een jeugdlidmaatschap een educatief proces is. „Bij de jeugd hameren we erop dat ze be groeiing niet mogen beschadigen. Ook letten we erop dat ze altijd een afvalzak meenemen, zodat er geen rommel achterblijft." Respect voor de vissen staat bij de Terneuzense visvereniging hoog in het vaandel, volgens Van de Wege. „Zo leren we de jeugd om, voor ze het dier vastpakken, de handen nat te maken. Zo voorkom je infec ties. Ook hameren we erop om een schepnet te gebruiken om de vis uit het water te halen." Tot slot worden de kinderen aangeleerd om het haakje op een goede ma nier te verwijderen en de vis 'net jes terug te zetten'. Van een eind het water ingooien, is uit den bo ze. „Daar raken ze gestrest van", weet Van de Wege. Natuurlijk is het zaak dat de sport vissers goed zorgen voor de (bin nenwateren, maar ook de beheer ders waterschap, Rijkswaterstaat) en de industrie langs het water hebben sterke invloed op de vis stand, weet voorzitter Ben van den Bos. „In de oorlogsjaren was bijvoorbeeld het kanaal nog één van de beste viswateren. Het water was heel helder en er zat veel vis in." Door toenemende lozingen van de industrie werd het veel slechter, maar toen ONI in 1977 de kans kreeg om de visrechten voor sportvissers te bemachtigen, greep de vereniging haar kans. Van de Wege: „Wij hebben altijd geloofd in het kanaal. Ons geduld is be loond, want nu zit er weer fantas tisch veel vis in, zoals voorn, bra sem en karper." De oorzaak? „De lozingen zijn aan banden gelegd en Rijkswaterstaat pompt per uur dertig kuub zout water terug naar de Westerschelde, zodat het ka naal zoet blijft." Eén belangrijk element kan niet worden gereguleerd: het weer. Toch speelt dit een grote rol in de waterkwaliteit. Zo herinneren de heren zich de zomer van 2002 maar al te goed. Het was toen we ken lang zo warm dat de blauwalg woekerde in de binnenwateren. Het gevolg was een enorme vis- 'Het klinkt misschien gek, maar het water in de kreek smeekt om regen' sterfte. „Maar het had ook een voordeel. Vroeger zat de kreek vol brasem. Omdat die in de bodem woelt, werd het water sneller troe bel. Bovendien waren er bijna geen andere vissoorten." Dat wil niet zeggen dat de hen gelsportvereniging zit te wachten op een extreem warme zomer. Van de Wege: „Ik heb het nooit meegemaakt, maar eens in de 75 of 100 jaar keert de kreek om. De bovenste laag, warm, zuurstofarm water, wordt bij heel warm weer te zwaar. Het koude water met veel zuurstof gaat dan van de bo dem naar de oppervlakte. De vis stand krijgt daar een flinke opsode mieter van." Ondanks de aanhoudende droogte en de ongewone temperaturen ma ken ze zich bij ONI nog geen zor gen. „Zo warm is het nog niet en door de wind komt er genoeg zuurstof in het water. Het klinkt misschien gek, maar het water smeekt om regen. Aan het begin van de kreek is het te zout aan het worden. Elders wordt het water alsmaar bruiner en troebeler." terneuzen - Het noordelijk deel van de Van Steenbergenlaan in Ter neuzen gaat op de schop. De straat, die veelvuldig wordt ge bruikt door doorgaand verkeer richting Axelsestraat, is toe aan een grondige opknapbeurt. Maan dag 7 mei wordt de weg afgeslo ten. Het zuidelijk deel blijft be schikbaar, zij het in één richting. Aanwonenden klagen al jaren over de slechte staat van het wegdek. Dat wordt vervangen door asfalt. Ook de parkeerstroken, het trot toir en het groen worden aange pakt. Bovendien wordt de aanslui ting verbeterd van de zijwegen op de laan. Het werk neemt enkele maanden in beslag. De laan gaat half juli weer open. Voor de bereik baarheid van het medisch cen trum Epicures en een dierenartsen praktijk worden omleidingen aan gegeven. Het zuidelijk deel wordt over twee jaar aangepakt. Archeologen krijgen volgende week vrij spel in De Bierkaai. door Harold de Puysseleijr HULST - Slopers maken dezer da gen het voormalige pand van growshop Over de Top in de Bier kaaistraat in Hulst met de grond gelijk. Eerder is in dezelfde hoek het pand van massagesalon Sharlimar gesloopt. Na de sloop van Over de Top krijgen archeologen zes we ken vrij spel op het terrein nabij de Dubbele Poort in Hulst. De 'schatgravers' gaan opnieuw op zoek naar waardevolle aanwijzin gen over het verleden van de ves tingstad. Bij verkennende opgravingen ruim anderhalf jaar geleden ont dekten de bodemonderzoekers dat er aan de Bierkaaistraat tussen de twaalfde en de veertiende eeuw mogelijk een mossel- en kokkelver- werkend bedrijf heeft gestaan. De Woningstichting Hulst laat na het archeologisch onderzoek een appartementencomplex bouwen op de hoek van het Godsplein en de Bierkaaistraat. Het is de eerste stap op weg naar het realiseren van het ambitieuze stadsvernieu wingsplan Nieuwe Bierkaai. Binnenkort gaan ook de panden van winkels als Bruno's Outlet Caprice, de Aldisupermarkt en de videotheek op de kruising Bierkaaistraat/Overdamstraat te gen de vlakte. Het braakliggende terrein doet in eerste instantie dienst als bouwplaats voor het ap partementencomplex. In dat nieuwe flatgebouwtje ko men 39 woningen, naar keuze te koop of te huur. De appartemen ten variëren in grootte van 85 tot 145 vierkante meter. Huur- en Na de afbraak van de growshop aan de Bierkaaistraat zal daar een apparte mentencomplex verrijzen. foto Wim Kooyman koopprijzen van de nieuwe wonin- mentencomplex begint in juni. De gen moeten nog worden vastge- werkzaamheden vergen ongeveer steld. De bouw van het apparte- een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70