Jacht op dodelijke stenengooiers SNEL ZAKEN DOEN. Wilders wil af van islamitisch onderwijs Acht jaar cel voor 'brein' ontvoering Melchers 6 Woensdag 2 mei 2007 pzc Groep veroorzaakte mogelijk fataal ongeluk in het Brabantse Best. door Fleur Besters eindhoven - De stenengooiers die zondagavond in het Brabantse Best hoogstwaarschijnlijk een do delijk ongeval hebben veroorzaakt, hebben mogelijk in die regio drie keer eerder auto's bekogeld. De po litie maakt met-25 mensen jacht op de daders van deze 'bizarre za ken'. Het team probeert op alle mogelij ke manieren meer informatie te krijgen over de stenengooiers. Tot dusver zijn de enige aanknopings punten de gevonden stenen. Een daderprofiel van de stenen gooiers) is volgens de recherche nog amper te maken. Een 72-jarige vrouw uit Aarle-Rix- tel kwam zondagavond op de Son- seweg in Best om het leven toen amsterdam - De rechtbank in Am sterdam heeft gisteren de hoofdver dachte van de ontvoering van mil jonairsdochter Claudia Melchers veroordeeld tot een gevangenis straf van acht jaar. Het Openbaar Ministerie had twaalf jaar geëist. De veroordeelde nam volgens de rechtbank het initiatief tot de de auto waar zij in reed tegen een boom terechtkwam. In de wagen vond de politie een steen die mo gelijk de oorzaak was van het onge luk. Haar 73-jarige echtgenoot raak te zwaargewond. Eerder die avond kreeg een 21-jari- ge automobiliste uit Sint Oedenro- de een steen door de voorruit. De vrouw raakte gewond aan haar schouder en kreeg glassplinters in haar lichaam. Ook een 53-jarige vrouw uit Son werd slachtoffer van de stenengooier(s), toen zij op de Eindhovenseweg in Son reed. Haar auto raakte beschadigd en op het wegdek vond de politie een steen. De stenen zijn vermoedelijk vanuit een passerende auto ge gooid. Agenten hebben in wijken rond de plaatsen van het delict huis aan huis informatie ingewonnen over verdachte situaties. Ook werd gis teravond in het tv-progrmma Op sporing Verzocht aandacht aan de zaak. Claudia Melchers werd op 12 september 2005 ontvoerd uit haar woning in Amsterdam Oud-Zuid. Drie dagen later lieten de ontvoer ders haar vrij. Zij eisten 300 kilo cocaïne als losgeld. In plaats daar van beloofde Melchers 5 miljoen euro. Het losgeld is nooit betaald. De veroordeelde ontkent een rol ongevallen besteed, waarbij moge lijke getuigen of anderen die infor matie hebben over eventuele da ders het verzoek kregen zich te melden. Het is nog niet bekend waarvoor de daders, als ze worden gevon den, zullen worden vervolgd. Justi tie laat weten dat dit moord of doodslag kan zijn, alsmede een po ging daartoe. Op moord staat maxi maal levenslange gevangenisstraf, doodslag kan met ten hoogste twintig jaar cel worden bestraft. De politie kreeg gisteren naar aan leiding van de aanslagen zondag in Best, Son en Sint-Oedenrode als nog een aangifte van een bestuur der die op 25 maart door een steen werd geraakt. Dat gebeurde in |T1 De politie maakt met 25 man jacht op de bekogelaars van au to's die vermoedelijk een dode lijk ongeluk veroorzaakten en al drie keer eerder toesloegen. in de zaak te hebben gespeeld. Een neef van de veroordeelde legde be lastende verklaringen over hem af Volgens dë veroordeelde komen die van 'een gek'. Het OM stelt dat verklaringen die de neef eerder aflegde en e-mailbe- richten die hij na haar vrijlating naar de miljonairsdochter stuurde, Breugel. Diezelfde avond raakte een Helmonds stel gewond toen tussen Stiphout en Nuenen op soortgelijke wijze vanuit een passe rende auto een steen door hun au toruit werd gegooid. Een tweede bestuurder, wiens wagen tien mi nuten eerder bij Nuenen was ge raakt door stenen, meldde zich pas vijf dagen later bij de politie. De recherche onderzoekt of deze zaken aan dezelfde daders zijn toe te schrijven. Psychiater C. van Hou welingen van de instelling voor Geestelijke Gezondheidszorg Eindhoven (GG- ZE) vreest dat de daders zich niet vrijwillig zullen melden. Hij zegt in een eerste reactie dat de stenen gooiers vermoedelijk geen psychia trische problemen hebben. „Als ik de berichten hierover lees, zit er een bepaald systeem in. Ik denk daarom eerder aan baldadigheid of vandalisme, maar dan tegen men sen gericht." aantonen dat de veroordeelde me deplichtig is. Bovendien kent hij de familie Melchers erg goed van uit de bridgewereld en wist hij vol gens justitie dat het slachtoffer op de bewuste avond alleen thuis zou zijn. De advocaat van de veroor deelde kondigde aan vrijwel zeker in beroep te gaan. PW-fractievoorzitter slaat harde toon aan in column op website. den haag - Fractieleider Geert Wilders van de PW pleit ervoor alle islamitische scholen in Neder land per direct te sluiten. Die maat regel is volgens hem nodig om de kinderen 'te beschermen tegen de verspreiding van het islamitische gedachtegoed'. Wilders schrijft dat in een column die gisteren verscheen op de websi te Nieuwnieuws. Hij erkent een stevige toon aan te slaan in het is- lamdebat. Dat is volgens hem ech ter nodig 'omdat het vijf voor twaalf is. Wilders gaat ook in op het recente incident met de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding (NCTb). Tijdens een gesprek op het kantoor van de NCTb liet een ambtenaar zich volgens hem ont vallen dat het toch echt wenselijk is dat Wilders zijn toon over de is lam matigt. Dat de ambtenaar werd gecorrigeerd doet aan die op merking niets af, meent Wilders. „Het was wel degelijk intimidatie en wel van de zuiverste soort", al dus het Kamerlid. Standaarduitrusting Alfa 159 Business: Automatische bi-zone Climate Control Radio/CD installatie met 8 speakers Luxe Ati'atex bekfeding Lederen stuurwiel Portierruiten elektrisch bediend Multifunctioneel instrumentenpaneel 10-voudig verstelbare bestuurdersstoel Cruise Control •Mistlampen/vóór VDC (Vehicle Dynamic Control) Prijs vanaf Uw voordeel vanaf Leaseprijs vanaf 28.595,- 2.855,- Nieuw. /^IS\ Alfa 159 Business reap De Alfa 159 domineert de weg. Niet alleen door zijn opvallende design en sportieve lijnenspel, maar zeer zeker ook door zijn krachtige motoren die een messcherpe besturing en superieure prestaties garanderen. Maar autorijden heeft ook een zakelijke kant. Daarom is er nu de nieuwe Alfa 159 Business, waarvan u www.alfaromeo.nl de toch al bijzonder complete uitrusting nu tegen zeer aantrekkelijke condities nog verder kunt uitbreiden met een Pioneer navigatiesysteem. lederen bekleding en 17" lichtmetalen velgen met 225/50 banden. Dat maakt de Alfa 159 Business nog exclusiever. En de verleiding nog groter, om snel zaken te doen. Afgebeeld Alfa 159 Sportwagon Business vanaf 29.895,-. Lease vanaf 599.-. Genoemde prijzen zijn inch BTW/BPM exct. kosten rijklaar maken. Vermelde leaseprijzen zijn per mnd. excl. BTW, 60 mnd./20.000 km per jaar via Alfa Romeo Lease. Prijswijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto is voorzien van extra's tegen meerprijs. Brandstofverbruik: gemiddeld 5,9-9,5 L/100 km (10.5-16.9 km/L). CO.-emissie 157-224 g/km. 'S-HERTOGENBOSCH Nieuwkoop Motors B.V., Hervensebaan 13, tel. 073-6466720 TILBURG Wouters Autobedrijf Tilburg B.V., Kapt. Hatte rasstra at 21, tel. 013-5430022 ZALTBOMMEL Kroymans Zaltbommel B.V., Van Voordenpark 22, tel. 0418-575050

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6