Turkse familie laakt politiegeweld PZC25 33 31 Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Jonge aanplant Groede is volgens gemeente bestand tegen warmte Vlamingen massaal vertegenwoordigd op 1 mei-markt Trouwen mag op meer locaties Water Rode Kruis staat voor drukke zomer in Zeeland Woensdag 2 mei 2007 Vlamingen wensen keurmerk voor Zeeuwse mossel Tip? redtern@pzc.nl Familie uit Terneuzen demonstreert vrijdag op Stadhuisplein. door Raymond de Frel terneuzen - De Turkse familie Ki- lic uit Terneuzen vindt dat de poli tie anderhalve maand geleden met buitensporig machtsvertoon hun huis aan de Corellistraat is binnen gevallen tijdens het oprollen van een drugsbende. Daarom houdt de familie vrijdag op het Stadhuis plein in Terneuzen een demonstra tie. De politie verschafte zich in de vroege ochtend van 13 maart toe gang tot de woning door de voor deur met een explosief tot ontplof fing te brengen. Daarna werd de man van Zilfi Kilic geblinddoekt af gevoerd. Hij wordt ervan verdacht leiding te hebben gegeven aan een drugsbende. Naast haar man wer den ook een zoon, twee schoonzo nen en twee schoonbroers opge pakt in verband met betrokken heid bij drugshandel. De vijf zitten nog steeds vast. Zilfi Kilic snapt daar niets van. „Wij worden ervan verdacht een crimi nele organisatie te vormen, maar dat is niet zo. We zijn gewoon een hechte familie en hebben intensief contact met elkaar. Op basis van een anonieme brief aan de ge meente Terneuzen is tot actie over gegaan. Wij vinden dat er met bui tensporig machtsvertoon is gehan deld. Ook zijn we tegen het feit dat vijf familieleden nog steeds vastzitten. We hebben het gevoel dat hier discriminatie in het spel is. Daarom gaan we met zeker vijf je Volgens mevrouw Zilfi Kilic is het onterecht dat haar vijf bij het oprollen van een drugsbende aan gehouden familieleden nog steeds vastzitten. tig mensen demonstreren", zegt Kilic. De Middelburgse advocaat J. Wou ter van de hoofdverdachte wil het woord 'discriminatie' niet in de mond nemen, maar kan de gevoe lens van de familie wel begrijpen. „Er is die ochtend in verschillende woningen hennep gevonden, waar bij telkens naar de familie Kilic werd verwezen. Het is niet zo dat er helemaal niets is gebeurd. Eén van de verdachten geeft toe dat hij in verschillende panden wiet heeft gekweekt, mijn cliënt zegt dat hij wel eens wat heeft versleept, maar de suggestie dat het hier om een gi gantische drugsbende gaat slaat nergens op. Het gaat om amateurs, die op onmenselijke wijze met een inval van de politie te maken hebben gehad. Dat machtsvertoon heeft trauma's veroorzaakt." Wouters verwacht dat de rechts zaak rond december zijn beslag krijgt. Politiewoordvoerster E. Boot zegt dat de politie volledig achter de wijze van invallen staat. „We hebben de voordeur tot ont ploffing gebracht, omdat er meer dan gering gevaar was voor colle ga's. Wij zijn niet over één nacht ijs gegaan. Deze mensen worden van ernstige feiten verdacht." SAS VAN GENT - Dat de 1 mei-markt in Sas van Gent veel Belgen trekt, is bekend. De straten rond het centrum staan vol met rood-witte num merborden en tussen de kraampjes stijgen voor namelijk Vlaamse keelklanken op. Zelfs de muzi kanten kwamen gisteren uit Vlaanderen: 'De Vlie ger' van André Hazes schalde met onvervalst Vlaams accent door de straten van Sas. Ook de middenstand profiteert van de vele Vlaamse be zoekers. Neem nou die mooie aanbieding van de drogist op de Markt: 100 stuks paracetamol voor maar 2,50 euro. foto Wim Kooyman Amundsenweg IS 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl door René Hoonhorst GROEDE - De onlangs bij het her tenkamp Groede geplante bomen en hagen hebben normale overle vingskansen. Cliënten van Emer- gis, die het park onderhouden, staan garant voor het tijdig water geven van de jonge populieren, es sen, meidoorns en rozen. Een woordvoerster van de gemeen te Sluis probeerde gisteren de be zorgdheid van de fractie Gemeen tebelangen weg te nemen. A. Bas ting en W. Gijsel vrezen dat bo men en struiken veel te laat zijn ge plant en door de 'extreme' warmte snel zullen sneuvelen. Ze vragen zich af of het dagelijks gemeentebe stuur de bomen alleen heeft laten planten om Europese subsidies voor Groede Podium - de groene buffer tussen het dorp Groede en de kust - binnen te kunnen halen. De woordvoerster liet echter we ten dat de aanplant voor de thema- tuinen van het hertenpark volgens het schema van het beplantings plan is geschied. HULST - Bruidsparen in de gemeen te Hulst mogen voortaan zelf kie zen waar de voltrekking van hun burgerlijk huwelijk plaatsvindt. Het college van B en W stelt de ge meenteraad voor dat mogelijk te maken. Na de verkoop van het voormalige gemeentehuis in Kloos- terzande is er nog maar één trouw- plek in de gemeente. Dat is de trouwzaal in het Hulster stadskan toor. Steeds meer gemeenten ma ken het mogelijk om te trouwen op een andere plek dan het ge meentehuis. Zo is het gebouw van de Nederlandse Hervormde Kerk in Kloosterzande in trek. De ge meente stelt wel voorwaarden aan de zelfgekozen locaties. Zo worden geen huwelijken voltrokken in de open lucht. Ook moet het gaan om een openbaar toegankelijk ge bouw dat bereikbaar is voor rol stoelers. Verder mag de locatie niet in strijd zijn met de goede smaak en wat algemeen maatschappelijk aanvaard is. Trouwen op een zelf gekozen locatie kost 550 euro. Tip? redactie@pzcnl Met de aanhoudende droogte snakken bloemen, bomen en planten inmiddels naar een flin ke regenbui. Als die te lang op zich Iaat wachten, kan de natuur gelukkig een handje worden ge holpen. Die inwoner van Colijns- plaat, normaal niet echt met het wel en wee van zijn tuin begaan, moest onlangs toegeven dat er nu toch écht actie ondernomen moest worden, wilde de herfst niet voortijdig zijn intrede doen. Sommige hortensia's lieten de k(n)opjes al moedeloos hangen. En dus werd de buitenkraan van de winterstand gehaald en de tuinslang van knopen ontdaan. Dochter Emma van drie sloeg het tafereel vol verwondering ga de. Want met diezelfde tuinslang had ze haar vader toch ook wel eens de auto zien wassen? De vraag die volgde klonk dan ook best logisch: ..Pappa, ga je nu de bloemen schoonmaken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69