klaar voor zware sloepenrace PZC Klimaatfilm in Ecoscope E C R~ nercon *fë3SB, s pzc Woensdag 2 mei 2007 27 Jeugd van Kunst en Eer krijgt gasten op bezoek zierikzee - Jeugdorkest Kunst en Eer uit Zierikzee treedt zaterdag middag samen op met jeugdslag- werkgroep Weldoen door Ver maak uit het Zeeuws-Vlaamse Clinge. De orkesten spelen een aantal nummers samen, waaron der werk van componist Peter Klei ne Schaars. Het concert in De Beuze aan het Havenplein begint om 15.30 uur. Wie niet zo lang wil wachten, kan al om 13.30 uur terecht bij de open repetitie in De Harmonie aan de Kaersemakerstraat. Rekenkamer eist meer helderheid Coedereede goedereede - De gemeente Goede reede moet duidelijker maken waarom de kosten van een bouw- aanvraag de afgelopen jaren zoveel verhoogd zijn. De gemeente stelt zelf kostendekkend te willen wer ken, maar geeft niet duidelijk aan hoeveel daar dan voor nodig is. Dat concludeert de Rekenkamer Goeree-Overflakkee in een onder zoek. De gemeenteraad van Goede reede had daarom gevraagd, om dat de bouwleges daar de afgelo pen jaren stegen tot één van de hoogste in de regio Rotterdam. Man gewond na brand door koekenpan burgh-haamstede - Een 64-jarige inwoner van Burgh-Haamstede is in de nacht van zondag op maan dag gewond geraakt bij een brand je in zijn woning. De man lag te slapen op de bank, terwijl een lege koekenpan op het gas stond. Een buurtbewoonster die voorbij liep, zag dat er wat brandde en heeft de hulpdiensten gewaarschuwd. De brandweer heeft de voordeur opengebroken en trof de man sla pend aan. Hij is met ademhalings problemen naar het ziekenhuis ge bracht. renesse - Ecoscope doet mee aan de nationale vlindertelling. In het weekend van 12 en 13 mei worden in heel Nederland vlinders geteld. Het natuur- en milieueducatiecen trum organiseert in het weekend verschillende activiteiten die aan sluiten bij het vlindertellen. In het centrum is een nectarbar, er zijn klimaatwandelingen, bezoekers kunnen mee met de imker of de reizende klimaattentoonstelling be zoeken. Zondagmiddag draait de film 'An inconvenient truth' van Al Gore over de klimaatveranderin gen. Nu ontspannen studeren en straks goeel presteren op je eim Slimme studenten kiezen voor meer 'energie' en 'concentratie' met En De examens komen er weer aan. Dat betekent dat je nu druk bezig bent om een enorme hoop kennis in je hoofd op te slaan. Dat vraagt om een scherp geheugen, sterk concentratievermogen en flinke dosis geestelijke en licha melijke energie. Slimme studenten kiezen in deze periode dan ook voor Enercon van Vitafytea. Dit is immers een slimme combinatie van een 'leerpil' en een 'energiepil'. Vraag extra informatie bij: Dé duo-formule voor studenten: Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. few ifytea.com boordevol energie en concentratie het alfabet van Zeeland Fanfare gaat naar basisschool Oosterland oosterland - De Oosterlandse fanfare gaat les geven op basis school De Oosterburcht in Ooster land. Kinderen uit de groepen vier tot en met acht krijgen uitleg over blaasmuziek en verschillende soor ten slagwerk. Op zaterdag 12 mei zijn de muzi kanten ook aanwezig tijdens de meimarkt in de school. Kinderen kunnen dan ook zelf spelen op in strumenten en aan het einde van de dag geeft de fanfare een mi ni-concert. Doel is om nieuwe le den te werven. Trilapparaten gestolen bij bedrijf in Baarland baarland - Bij een bedrijf in Baar land zijn twee trilapparaten gesto len. Daarin zit in totaal circa 4000 kilo roestvrij staal verwerkt. De waarde bedraagt tienduizenden eu ro's. Onbekend is hoe de diefstal is gepleegd. Mogelijk gebeurde dat met behulp van een vrachtwagen. Ook in Nieuwerkerk vond een dief stal plaats. De afgelopen dagen zijn vanaf een vrachtwagen die ge parkeerd stond op een terrein aan de De Weel in Nieuwerkerk twee rijbruggen gestolen. De waarde hiervan bedraagt onge veer 2000 euro per stuk. urnMt: PeUl Roeivereniging Snoque Deux traint met haar sloep Cuinnevere in de Vissershaven van Bruinisse. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63