Oranje Bolwerk komt er niet PZCI25 I Goesenaren wijzen komst sirenemast af 33 31 Slachtoffers oorlog herdacht Onze Parketvloeren: Basis voor Ideaal wonen! Water Brandweerwagen met extra watertank staat paraat Rode Kruis staat voor drukke zomer in Zeeland Woensdag 2 mei 2007 Vlamingen wensen keurmerk voor Zeeuwse mossel Tip? redzzee@pzc.nl Gemeenteraad: mooi plan, maar op deze plek niet uitvoerbaar. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het plan Oranje Bol werk - uitbreiding van de Zierik- zeese haven met 170 ligplaatsen en 180 appartementen - gaat niet door. De gemeenteraad is una niem tegen. Alle fractiewoordvoerders zeiden gisteravond dat ze het een prachtig plan vinden, maar helaas niet uit voerbaar op het Bedrijvenpark Zuid. Belangrijkste overweging hierbij is dat woningbouw de in dustrieën op het park hindert in de bedrijfsvoering. En daarmee komt de werkgelegenheid in het geding. „Bedrijven en woonfunctie gaan niet samen en op lange termijn zijn het de bedrijven die hierbij het onderspit delven", verwoord de directielid G. van Hoek van Zee- landia zijn bezwaren. De bedrijfsre- gel luidt dan simpelweg: verhui zen. „Zeeland ia is getrouwd met Zierikzee en dat willen we zo hou den", zei Van Hoek. Maar hij noemde en passant Zweden, Grie kenland en China als nieuwe plaat sen voor de hoofdvestiging. Woordvoerder D. Oostdam van de werkgroep Oranje Bolwerk ver zocht de raad het voorstel aan te houden tot een financieringsplan van de Bank Nederlandse Gemeen ten klaar is. In dat plan kan het risi co voor de gemeente tot nul wor den teruggebracht. De reactie van het college op hun plan betitelde Oostdam als 'negentien pagina's Gemeenteraad volgt het advies van B en W en verwijst ambiti eus plan voor 170 ligplaatsen en 180 appartementen bij haven Zierikzee naar de prullenbak. waar het azijn vanaf druipt en dat lijkt op minachting van de ge meenteraad'. Maar de raad dacht daar anders over. „Schitterend plan, alleen op de verkeerde plek", oordeelde CDA'er A. Schouw. „We hebben maar één terrein voor zware indus trie en daar willen we geen enkel risico mee nemen." Volgens F. Fon- teijne van de PvdA biedt het Oran je Bolwerk geen soelaas voor het eigenlijke probleem: een onveilige haven door ruimtegebrek voor de recreatievaart. „Laten we klare wijn schenken en gewoon zeggen dat we met dit plan niet verder kunnen", zei WD-fractieleider W. Jumelet. A. van Burg (LSD): „Wij hebben rekening te houden met het alge meen belang. Dit moet betaald worden met geld van de burgers, die we dan ook nog eens het uit zicht geven op minder werkgele genheid." De partijen kwamen met 't Sas en het gebied aan de Westhavendijk ('t vroegere Blauwe Bolwerk) als al ternatieve plekken. Oostdam toonde zich teleurge steld: „Maar ik zeg u toe dat u dit plan in gewijzigde vorm als burger initiatief terug zult zien." ZIERIKZEE - Zierikzee, Bruinisse en Renesse herdenken vrijdagavond de oorlogs- en terreurslachtoffers van tijdens en na de Tweede We reldoorlog. In Renesse zijn er vanaf 19.00 uur toespraken in het dorpshuis, ge volgd door een kranslegging bij het verzetsmonument aan de Oude Moolweg. In Zierikzee worden vanaf 18.45 uur kransen gelegd bij het Joods Monument aan de Grachtweg. Dat gebeurt ook op de begraafplaats in Bruinisse om 19.45 uur. De plechtigheden worden steeds omlijst door muziek en gevolgd door één of twee minuten stilte. Bij de gelegenheden is een centra le rol weggelegd voor plaatselijke basisschoolleerlingen, die gedich ten voordragen en kransen leggen. De monumenten in Zierikzee en Renesse zijn geadopteerd door leerlingen van respectievelijk de J.L. de Jongeschool en 't Staepel. In Bruinisse zijn kinderen van De Meerpaal en Op Dreef aanwezig. Amundsenweg 15 4462 GP Goes T 0113 - 233365 www.vandendongenparket.nl GOES - Dertien omwonenden zijn tegen de plaatsing van een sirene- mast in het plantsoentje aan de Vogelzangseweg in Goes. Ze vin den dat een achttien meter hoge mast de buurt ontsiert. De mast moet er komen omdat het huidige aantal sirenemasten niet geheel Goes-Oost afdekt. Op zich hebben de bewoners er be grip voor dat zo'n bevolkingsalarm nodig is in de wijk, maar ze betwis ten de plaats. „Bewoners hebben er indertijd voor gezorgd dat het plantsoentje is ingericht als speel plaats. Zo'n alarmpaal betekent een vervuiling van het plantsoen", zegt buurtbewoonsters V. Gme- lich Meijling-Van Dooren. De ge meente Goes kan de alarmmast zonder meer plaatsen. Er is geen bouwvergunning voor nodig en dus heeft de buurt geen mogelijk heid bezwaar aan te tekenen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Met de aanhoudende droogte snakken bloemen, bomen en planten inmiddels naar een flin ke regenbui. Als die te lang op zich laat wachten, kan de natuur gelukkig een handje worden ge holpen. Die inwoner van Colijns- plaat, normaal niet echt met het wel en wee van zijn tuin begaan, moest onlangs toegeven dat er nu toch écht actie ondernomen moest worden, wilde de herfst niet voortijdig zijn intrede doen. Sommige hortensia's lieten de k(n)opjes al moedeloos hangen. En dus werd de buitenkraan van de winterstand gehaald en de tuinslang van knopen ontdaan. Dochter Emma van drie sloeg het tafereel vol verwondering ga de. Want met diezelfde tuinslang had ze haar vader toch ook wel eens de auto zien wassen? De vraag die volgde klonk dan ook best logisch: „Pappa, ga je nu de bloemen schoonmaken? BURGH-HAAMSTEDE - De natuur op Schou- door gemeente en brandweer gecontroleerd op wen-Duiveland is extreem droog „En dat is best brand of mensen die onvoorzichtig zijn met bij- verontrustend", zegt R. Vermeer van de brand- voorbeeld de barbecue. Nachtelijke controle is er weer. Zowel overdag als in de avonduren wordt (nog) niet. Wel staat permanent een wagen met een extra watertank paraat bij de brandweer in Haamstede. In geval van brandmelding in het bui tengebied rukt deze auto mee uit. Al enige tijd geldt een stookverbod. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61