Turkse familie laakt geweld van politie Bruse roeiers klaar voor zware sloeprace PZC Trilapparaten gestolen bij bedrijf in Baarland Vermissing matroos blijkt loos alarm INCL.ZONNEBRILLEN OP STERKTE B pzc Woensdag 2 mei 2007 29 Roeivereniging Snoque Deux traint met haar sloep Guinnevere in de Vis sershaven van Bruinisse. foto Marijke Folkertsma Familie uit Terneuzen demonstreert vrijdag op Stadhuisplein. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Turkse familie Ki- lic uit Terneuzen vindt dat de poli tie anderhalve maand geleden met buitensporig machtsvertoon hun huis aan de Corellistraat is binnen gevallen tijdens het oprollen van een drugsbende. Daarom houdt de familie vrijdag op het Stadhuis plein in Terneuzen een demonstra tie. De politie verschafte zich in de vroege ochtend van 13 maart toe gang tot de woning door de voor deur met een explosief tot ontplof fing te brengen. Daarna werd de man van Zilfi Kilic geblinddoekt af gevoerd. Hij wordt ervan verdacht leiding te hebben gegeven aan een drugsbende. Ook een zoon, twee schoonzonen en twee schoon- BAARLAND - Bij een bedrijf in Baar land zijn twee trilapparaten gesto len. Daarin zit in totaal circa 4000 kilo roestvrij staal verwerkt. De broers werden opgepakt in ver band met betrokkenheid bij drugs handel. Ze zitten nog steeds vast. Zilfi Kilic snapt daar niets van. „Wij worden ervan verdacht een criminele organisatie te vormen, maar we zijn gewoon een hechte familie, we hebben intensief con tact met elkaar. Op basis van een anonieme brief aan de gemeente is tot actie overgegaan. Wij vinden dat er met buitensporig machtsver toon is gehandeld. Ook zijn we te gen het feit dat vijf familieleden nog steeds vastzitten. We hebben het gevoel dat hier discriminatie in het spel is. Daarom gaan we met zeker vijftig mensen demonstre ren", zegt Kilic. De Middelburgse advocaat J. Wou ters van de hoofdverdachte wil het woord 'discriminatie' niet in zijn mond nemen, maar kan de gevoe lens van de familie wel begrijpen. „Er is die ochtend in verschillende woningen hennep gevonden, waar- waarde bedraagt tienduizenden eu ro's. Onbekend is hoe de diefstal is gepleegd. Mogelijk gebeurde dat met behulp van een vrachtwagen, bij telkens naar de familie Kilic werd verwezen. Het is niet zo dat er helemaal niets is gebeurd. Eén van de verdachten geeft toe dat hij in verschillende panden wiet heeft gekweekt, mijn cliënt zegt dat hij wel eens wat heeft versleept, maar de suggestie dat het hier om een gi gantische drugsbende gaat slaat nergens op. Het gaat om amateurs, die op onmenselijke wijze met een inval van de politie te maken hebben gehad. Dat machtsvertoon heeft trauma's veroorzaakt." Wouters verwacht dat de rechts zaak rond december zijn beslag krijgt. Politiewoordvoerster E. Boot zegt dat de politie volledig achter de wijze van invallen staat. „We hebben de voordeur tot ont ploffing gebracht, omdat er meer dan gering gevaar was voor colle ga's. Wij zijn echt niet over één nacht ijs gegaan. Deze mensen worden van ernstige feiten ver dacht." want de apparaten meten 2 bij 2.50 meter. De diefstal is mogelijk al drie weken geleden gepleegd, maar pas deze week ontdekt. Roeivereniging Snoque Deux doet mee aan race Harlingen-Terschelling. BRUINISSE - De naam is een vondst en de ambities zijn groot. De Bru se roeivereniging Snoque Deux wil 18 mei meedoen aan de moeder al ler sloepraces, de Harlingen-Ter schelling. „Veel teams bestaan uit studenten en die hebben vaak chique na men. Wij wilden ook zoiets, maar dan op z'n Bru's. Snoque Deux. Dóórsnokken, dus", zegt voorzit ter Emile Wielaart (31). De roeivereniging is opgericht door Wielaart en William Lems, die in zijn woonplaats Amsterdam al langer actief is in de roeisport. Wielaart leerde roeien op de zee vaartschool. „Bruinisse is een mari tiem dorp. Vorig jaar is het balletje gaan rollen, toen we aan een boot met HT-nummer konden komen. Zonder dat Harlingen-Terschelling- nummer kun je niet aan deze be langrijkste race meedoen." Wiel aart: „Het mooiste zou zijn - en dat is echt een droom van ons - als we zelf in Bruinisse een race kon den organiseren tijden de Visserij- dagen." door Selma Osman vlissingen - Duikers van de brand weer hebben gisteren in de Vlis- singse binnenhaven drie uur ge zocht naar een vermiste matroos. Gevreesd werd dat de 41-jarige Duitser overboord was gevallen. Hij bleek echter halsoverkop naar Duitsland te zijn vertrokken. De zoekactie werd uitgevoerd rond het binnenvaartschip Prins 2 van de firma Van den Herik, dat lag afgemeerd aan de Piet Heinka- de. De Duitser was vrijdag alleen achtergebleven aan boord. De schipper sloeg gistermorgen alarm, toen hij het schip open aan trof met een spelende televisie maar zonder de matroos. Omdat diens telefoon en andere persoon lijke bezittingen nog aan boord wa ren, werd het ergste gevreesd. La ter op de ochtend bleek dat de man ergens in Duitsland verblijft. „Het blijft gissen waarom hij is ver trokken zonder een boodschap achter te laten", aldus een woord voerder van de waterpolitie. „De verhoudingen aan boord waren goed." Aardappelen. Frites geschikt uit de schuur €26-29; Export uit de schuur €21,50-23,50. Uien. Zaaiuien droog uit de schuur, tot 30% grof €18-24; tot 60% grof €24-28. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe maal €145 per ton; Tarwe voer 145 per ton; brouwgerst €186 per ton; blauw maanzaad €1700 per ton; karwij €575 per ton; bruine bo nen nieuwe oogst, goede kwaliteit €500-600 per ton; kapucijners €180 per ton. Hooi en stro. Veldbeemd droog uit de schuur €45 per ton; Engels raai grote pakken gesne den droog uit de schuur €35-40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur €55-60 per ton; gerstestro grote pakken droog uit de schuur€40-45 per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur @0-70 per ton; tarwestro kleine pakken blank €72,50 - 87,50 per ton; tarwestro grote pakken blank €60-72 per ton; tarwestro bruin €47,50-62,50 per ton. Ramkraak gepleegd bij Coese supermarkt goes - Bij supermarkt aan de Kol- veniershof in Goes is in de nacht van maandag op dinsdag een ram kraak gepleegd. Daarbij is de gla zen voordeur van de winkel ver nield. De dader(s) hebben voorna melijk sigaretten en telefoons ont vreemd. In totaal is bij de ram kraak voor een bedrag van meer dan vierduizend euro weggeno men. Spaar mee voor korting op het unieke j Disney's 15e Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys!5everjaardagsspel.nl Disney's IBc j 2 VOOR 1 Geel' deze zomer een extra tintje met een gratis zonnebril van Speosavers, inclusief glazen op sterkte. Zoals altijd ontvang je bij aankoop van een montuur vanaf 99.- gratis een tweede montuur naar keuze uit dezelfde prijscategorie en nu inclusief PENTAX standaard zonneglazen op sterkte. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen van alle grote verzekeraars. Heb je bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kun je dit gebruiken in combinatie melons unieke 2 voor 1 zonnebril aanbod. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99 - met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79 - Dezelfde standaard glazen met dezelfde sterkte in uw 2" bril Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen Dit aanbod geldt voor één persoon en t/m 2 september 2007. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Geldt alleen voor zonneglazen op sterkte. Afgebeelde monturen 169.- Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57