Schaars moet EK onder 21 laten schieten Open ZK kitesurfen op strand van Vrouwenpolder Manchester City schorst Barton na vechtpartij Zaterdag 5 mei verschijnt deel 4! 44 Woensdag 2 mei 2007 PZC Middenvelder van AZ tobt met hardnekkige enkelblessure. door Barry van der Hoof -zeist - Stijn Schaars zal volgende maand niet met long Oranje aan treden op het Europees kampioen schap in eigen land. De middenvel der van AZ heeft dat gistermorgen tijdens een telefonisch onderhoud aan bondscoach Foppe de Haan la ten weten. Schaars kampt met een hardnekki ge enkelblessure, die hem enkele maanden aan de kant hield. In het Uefa-Cupduel met Werder Bre men maakte hij onlangs zijn ren tree, maar daarna kreeg Schaars op nieuw last van het gewricht. De in ternational is inmiddels al voor een second opinion naar Duits land geweest. „Hij moet eventueel opnieuw geopereerd worden", al dus Foppe de Haan. „Er wordt ook nog een scan gemaakt, dus mis schien valt het wel mee. Maar in beide gevallen zal zijn herstel zo'n zes weken duren. Aan het EK kan hij dus niet meedoen. Dat is een te genvaller, omdat Stijn altijd domi nant en goed aanwezig is in de groep." De Haan moet ook nog afwachten of hij Evander Sno kan selecteren. De middenvelder van Celtic raakte in de laatste oefeninterland tegen long Ierland geblesseerd aan zijn knie. De Haan: „Hij is geopereerd en wordt nu in Nederland behandeld. Volgende week moet hij zich bij Celtic melden en gaan ze hem tes ten. Daarna weet ik of hij mee kan doen aan het EK." De kitesurfers maken bij de funwedstrijd hoge sprongen. Middenvelder voor de rest van het seizoen uit selectie verwijderd. door onze sportredactie manchester - Manchester City heeft gisteren middenvelder Joey Barton voor de rest van het sei zoen geschorst. De Engelse club deed dat, nadat hij tijdens de trai ning op de vuist was gegaan met zijn ploegmaat Ousmane Dabo. De Fransman kreeg verschillende klappen in het gezicht en moest uit voorzorg naar het ziekenhuis worden vervoerd. Met dit incident doet Joey Barton zijn reputatie van 'bad boy' op nieuw eer aan. In 2005 kwam hij in opspraak nadat hij tijdens een avondje stappen een sigaar in het oog van een ploegmaat had willen duwen. Ook werd hij eens wegge stuurd van een toernooi in Thai land, raakte hij slaags met een taxi chauffeur in Liverpool en toonde hij tijdens een wedstrijd bij Ever- ton zijn achterwerk aan het pu bliek. Volgens zijn manager wordt dit incident opgeblazen. „Zoals ik het begrepen heb, heeft hij zich al leen maar willen verdedigen. Maar omdat het over loey gaat, is dit weer groot nieuws", sprak de zaak waarnemer. Organisatie verwacht ook toppers uit België en Duitsland. door Kevin van Boxel goes - Op het Noordzeestrand van Vrouwenpolder wordt dit weekeinde de Roha KiteChallenge georganiseerd. Het kitesurfevene- ment, dat voor de derde keer wordt gehouden, bestaat uit ver schillende onderdelen. Zo is er voor de ervaren beoefe naars van de sport een open Zeeuws kampioenschap op zater dag. De deelnemers moeten hier bij een slalomrace afleggen waarin verschillende obstakels zijn opge nomen. Zondag staat er een zoge naamde 'funwedstrijd' op het pro gramma. De kitesurfers maken bij dit onderdeel hoge sprongen. Het is daarbij de bedoeling om zo lang mogelijk in de lucht te blijven. Er zullen bij voldoende belangstelling 26 mannen en 12 vrouwen aan de start verschijnen. De vrouwelijke deelnemers strijden voor een ei gen klassement. Behalve Neder landse toppers verwacht de organi satie ook enkele Belgen en Duit sers te kunnen begroeten. Ook aan de mensen die nog onbe kend zijn met de sport, heeft orga nisator Roha Kiteboarding ge dacht. Geïnteresseerden kunnen op beide dagen een workshop vol gen waarin zij onder begeleiding van ervaren instructeurs zowel Liefhebbers van kitesuren komen dit weekeinde aan hun trekken. Op het strand bij Vrouwenpolder wordt het open ZK gehouden. Daarnaast is er een funwedstrijd. met de theoretische als de praktijk gerichte kanten van het kitesurfen kennismaken. Fabian Naerebout, organisator van het watersportevenement, spoort alle mensen aan eens een kijkje te komen nemen. „Al is het maar om eens een keer de ontspannen en re laxte surfsfeer op te snuiven. Bo vendien maakt de moeilijkheid van de hoge sprongen dat onder deel erg spectaculair. Het atletisch vermogen van de beoefenaars is enorm. Het lijken net turners, maar dan onder een vliegertje." De Roha KiteChallenge begint za terdag om 11.00 uur met een work shop. Om 13.00 uur begint het open Zeeuws kampioenschap. Ook op zondag begint de workshop om 11.00 uur. De aanvang van de 'fun wedstrijd' is 12.00 uur. Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De dolle Musketiers" voor 1 euro in huis. Wat een juweeltjes! r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46