de benen spreken in Frankfurt Van Vossen assistent bij Omniworld PZC Woensdag 2 mei 2007 43 Met de Duitsers van T-Mobile aan kop is het profpeloton op weg naar de finale van Rund um den Henninger Turm, waar de renners ondanks de doping- schandalen door honderdduizenden toeschouwers werden toegejuicht. foto Frank Rumpenhorst/EPA Zeeuwse ex-prof gaat met Peter Boeve naar eerste divisieclub. door Frits Bakker en Erik Mondeel GOES - Hij dook af en toe wel weer eens op, in een wedstrijdje met Lucky Ajax (7-4 tegen Arnemui- den) of met een sterrenelftal dat een benefiet speelde in Jakarta voor de slachtoffers van de tsuna mi. Maar verder was het heel lang stil rond Peter van Vossen. Totdat zijn naam gisteren opdook als de assistent-trainer van Peter Boeve, volgend seizoen bij eer- ste-divisieclub Omniworld. Aan het begin van dit jaar liep de 39-jarige Van Vossen nog stage bij long Ajax. Hij was samen met Ri chard Witschge één van de vele oud-profs die het diploma voor het hoogste trainersambt willen halen. Onder Peter Boeve begint hij vol gend seizoen aan een nieuwe pe riode in zijn carrière, nadat hij in 2004 is gestopt met voetballen. „Ik wilde eerst nog doorgaan met voetballen", vertelde hij dat jaar na zijn gedwongen vertrek bij Vitesse, dat de laatste club was in een in drukwekkend rijtje namen: Beve- ren, Anderlecht, Ajax, Istan- bulspor, Glasgow Rangers en De Graafschap. Het trainersvuur bij de 31-voudige international, die negen keer scoor de in het shirt van Oranje, werd aangewakkerd door zijn vriend John van den Brom, die trainer werd van Ajax 2. „Ik had daarvoor nooit stilgestaan bij een loopbaan als trainer", vertelde hij destijds. Maar nadat hij bewust enige tijd af stand had genomen van het voet bal, meldde hij zich bij de trainers opleiding. Hij gaat weer in Almere wonen, op vijfhonderd meter van het sta dion. „Ik zal dus nooit een excuus hebben om te laat op de training te komen." En behalve als assistent van Peter Boeve, gaat hij met in gang van volgend seizoen aan de slag als trainer van Bi van Omni world. Dat Peter Boeve de nieuwe hoofd trainer wordt van Omniworld, is min of meer verrassend. Een van de eersten die hem gisteren felici teerde met zijn nieuwe club was Co Adriaanse. De trainer van Me- tallurg Donetsk verstuurde vanuit de Oekraïne een sms'je nadat Boe ve had getekend. „Co heeft me een paar weken gele den gevraagd of ik zijn assistent wilde worden, maar dat heb ik af gezegd", verklaarde Boeve, die eer der assistent van Adriaanse was bij Ajax en Willem II. „Ik wil graag bij mijn gezin blijven en op eigen benen staan. Want inmiddels ben Ex-international Peter van Vos sen (39) heeft na een stage bij Jong Ajax een contract getekend als assistent-trainer van Peter Boeve bij Omniworld. ik vijftig en ik heb dus het een en ander geleerd. Dat wil ik graag in de praktijk brengen. Ik ben heel blij dat ik op deze manier her nieuwd kan kennismaken met het betaalde voetbal." Boeve heeft aan den lijve onder vonden hoe opportunistisch het profvoetbal kan zijn. Zo werd zijn dienstverband zowel bij FC Zwolle als bij RKC voortijdig verbroken. „Zulke ervaringen zijn natuurlijk nooit leuk. Aan de andere kant hoor je er als trainer niet eens bij als je nooit bent ontslagen. Daarbij komt dat vooral de positieve din gen me zijn bijgebleven. Zo heb ik twee keer de nacompetitie gewon nen." Boeve begon dit seizoen als trainer van Be Quick'28, maar stapte later over naar FC Omniworld, waar voor hij wedstrijden en spelers ging analyseren. „Ik heb altijd heel veel plezier geput uit het trainer- schap in het betaalde voetbal", ver zekert hij. Sluiter naar tweede ronde in München münchen - Tennisser Raemon Slui ter heeft gisteren de tweede ronde bereikt in het tennistoernooi van München. -* Sluiter, die als lucky loser in het hoofdtoernooi belandde, was in drie sets te sterk voor de Tsjech Jan Hajek: 3-6 6-2 7-6. Sluiter komt in de volgende ronde uit tegen lurgen Melzer, die Oli vier Rochus versloeg. Boersma/Ronnes in het hoofdtoernooi Sjanghai - De Nederlandse beach- volleyballers Emiel Boersma en Bram Ronnes hebben het hoofd-» toernooi bereikt in Sjanghai. Het is het eerste toernooi in de World Tour. Na een bye in de eerste ron de werd het Kazachstaanse duo Saulka/Rovkin verslagen in twee sets: 21-16 21-17. In de derde kwalifi catieronde was het Nederlandse duo te sterk voor Asahi en Shirato- ri: 21-11 21-19. Lars Boom eindwinnaar in Ronde van Bretagne josselin - Lars Boom heeft de Ron de van Bretagne gewonnen. De 21-jarige wielrenner uit het Conti nental Team van Rabobank be hield in de slotetappe de leider strui. De Noor Hagen won de laatste rit over 165,8 kilometer van Ploëren naar iosselin. Hij was maandag voor de tijdrit nog een bedreiging voor Boom, maar de Noor arriveer de te laat bij de start van de tijdrit. Juventus boekt weer zege in tweede divisie frosinone - Koploper luventus heeft in de Serie B de 25e zege van het seizoen geboekt. De club uit Turijn won bij Frosinone met 2-0 door doelpunten van de Urugua- yaanse aanvaller Marcelo Zalayeta in de tweede helft. De definitieve beslissing viel pas in blessuretijd. David Trezeguet en Alessandro del Piero begonnen op de bank. Al leen Del Piero laatste viel in. Duitse renners moeten DNA afstaan in Peking frankfurt - Duitse wielrenners moeten DNA-materiaal afstaan als ze volgend jaar willen deelnemen aan de Olympische Spelen van Pe king. De Duitse bond wil bloed- en DNA-gegevens opslaan als instru ment in de strijd tegen doping. „Wie geen DNA afstaat, zal niet voor Peking worden genomi neerd", maakte een woordvoerder duidelijk van de Duitse bond giste ren bekend. Espanyol in Bremen zonder De la Pena barcelona - Espanyol moet het morgenavond in de return van de halve finale van de Uefa-beker waarschijnlijk zonder spelmaker Ivan de la Pena doen. De 30-jarige middenvelder heeft last van een spierblessure in zijn rechterbeen en zal niet op tijd fit zijn voor het duel tegen Werder Bremen. De Spaanse club verde digt in de Noord-Duitse stad een 3-0-voorsprong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45