Sinkewitz laat Popovitsj start als kopman van Discovery in de Giro PSV spreekt zich nog niet uit over toekomst Koeman Zesvoudig winnaar Loek van Wely is boos en verschijnt niet op NK schaak 42 Woensdag 2 mei 2007 PZC Oekraïener neemt rol van Ivan Basso over in Italiaanse ronde. door onze sportredactie parijs - De Oekraïense wielrenner laroslav Popovitsj is als kopman aangewezen voor de ploeg van Discovery Channel in de Ronde van Italië. Hij neemt die rol over van Ivan Basso. De Italiaan stapte maandag op bij ■Je Amerikaanse ploeg nadat hij op nieuw in opspraak is gekomen in de dopingaffaire-Fuentes. Popovitsj, enkele jaren geleden al aangekondigd als een mogelijke op volger van Armstrong, werd in 2003 al eens derde in de Giro. De Italiaanse ronde gaat op 12 mei van start. De voornaamste helper van Popvitsj wordt de Spanjaard Chechu Rubiera. Dat werd giste ren door de ploegleiding van het team gemeld. Ivan Basso heeft intussen in een interview met Gazzetta dello door Cas Overziet Tilburg - Zesvoudig Nederlands schaakkampioen Loek van Wely zal dit jaar niet deelnemen aan de nationale titelstrijd. De 32-jarige Tilburgse grootmeester ergert zich aan de manier waarop de schaak bond hem heeft behandeld. Vorig jaar tijdens de Olympiade in Turijn volgde de schaakbond blind de internationale ratinglijst en plaatste Ivan Sokolov op het eerste en Sergej Tiviakov op het tweede bord. Het verschil op die lijst was echter minimaal. Van Wely meen de onder meer op grond van zijn zes opeenvolgende nationale titels (2000 tot en met 2005) recht te hebben als kopman van het Neder landse team te fungeren. Sport bekendgemaakt dat hij zeker niet voor een andere ploeg dan Discovery de Ronde van Italië zal rijden. „Óp het moment dat ik ver trok bij Discovery, heb ik beslist niet te starten. Ik train al vijf da gen niet en mijn hoofd staat ook helemaal niet naar de titelverdedi- ging van mijn roze trui", legde hij uit. Morgen hoopt hij opnieuw op de fiets te kruipen. De winnaar van de Giro van 2006 moet vanmiddag in Rome voor Ettore Torri verschij nen. Dat is de antidopingaankla- ger van het Italiaans olympisch co mité Coni. De leiding van de wielerploeg T-Mobile gaat contact zoeken met oud-verzorger )ef D'hont. De Belg stelt in een deze week verschenen boek ('Memoires van een wieler- Discovery heeft na het vertrek van Basso een nieuwe kopman voor de Giro. Jaroslav Popovitsj, die ai eens derde werd, wordt het speerpunt van de ploeg. „Als de bond mijn prestaties en mijn betekenis voor het Neder landse schaak zo onderwaardeert, houdt het voor mij op", aldus Van Wely, die zich ook ergerde aan het feit dat Sokolov en Tiviakov voor de Olympiade bij de bond hogere startgelden hadden bedongen dan hij. „Volslagen belachelijk dat de bond daar intrapt. Voor mij was de maat toen helemaal vol en ik heb direct mijn conclusie getrok ken." Hij heeft hij de KNSB ook laten weten niet beschikbaar te zijn voor het EK voor landenteams dat later dit jaar in Griekenland wordt gehouden. Het is voor het eerst dat de meervoudig Nederlands kampioen dergelijke principiële be- verzotger') dat er in de jaren '90 in de ploeg, die toen nog Telekom heette, sprake was van structureel epogebruik. „We weten niet of het verzinsels zijn of dat het de waarheid is. Daarom willen we zo snel moge lijk met hem praten", verklaarde Christian Frommert, voorlichter van de ploeg, voor de camera's van de ARD. In zijn boek beschuldigt de Belg D'hont de teamartsen Andreas Schmid en Lothar Heinrich van de Universiteit van Freiburg van het toedienen van epo. Onder ande ren de Deen Bjarne Riis, die in 1996 de Tour won en volgens insi ders in die Ronde met een veel te hoge hematorcrietwaarde rond reed, en Jan Ullrich worden ge noemd. „We hebben met Rolf Aldag een ploegleider die destijds nog renner was", zei Frommert. „Dat kan van pas komen als we de feiten willen checken en eventueel maatregelen willen nemen." slissingen tegen de bond neemt. In het verleden was Van Wely hondstrouw. Hij was een vaste kracht in vertegenwoordigende landenteams en vaste gast bij het NK. Tijdens het komende NK zal de Tilburger wel uitkomen in een toernooi in de Oekraïne. Mocht de KNSB trachten Van Wely alsnog over de streep te trekken door hem een hoger startgeld voor het komende NK te beloven, dan nog houdt Van Wely voet bij stuk. „Het gaat mij niet om het geld, maar om het principe. Mijn be sluit staat vast." Ook Jan Timman geeft de voorkeur aan een het spe len van een toernooi in het buiten land. Duits wielrennen heeft na Telekom en Ullrich nog genoeg talent over. door Edward Swier frankfurt - Jan Ullrich mag dan al enkele maanden gepensioneerd zijn, de geest van de voormalig Tourwinnaar én dopingzondaar waarde gisteren weer eens rond in het peloton. Bij de start van Rund um den Henninger-Turm - gewon nen door thuisrijder Patrik Sinke witz - ging het vooral weer over doping. Jef D'Hont, voormalig verzorger van de Telekom-formatie, deed af gelopen week een boekje open over praktijken binnen die ploeg. Het weerhield de Duitse wieler fans er niet van om massaal naar de koers te komen. Rund um den Henninger-Turm, een semi-klassie- ker in het voorjaar die traditioneel werd gereden op de Dag van de Ar beid, trok weer honderdduizen den kijkers. Ze kregen de winnaar die ze wilden: een man in het ma genta van T-Mobile, een thuisrij der bovendien. T-Mobile haalde de 26-jarige Patrik Sinkewitz over terug te keren in Duitse dienst. 'Baby Face', zoals zijn bijnaam luidt, demarreerde in de finale van de koers uit een kopgroep met on der anderen Maarten Tjallingii, die zevende werd. Sinkewitz soleerde - onwetend of er nóg een plaatselij ke ronde moest worden gereden - tot voorbij de finish. „Pas toen on ze verzorger aangaf dat ik er was, heb ik in de remmen geknepen", vertelde hij aan de aankomst. De coureur uit Hessen is één van de liefst 42 Duitsers die in de Pro- Tour rijden. Nederland telt 33 cou reurs met een contract bij een Rund um den Henninger Turm ploeg in de hoogste categorie, maar is dus voorbijgestreefd door de oosterburen. En niet alleen kwantitatief Ook kwalitatief ziet het er goed uit in de Heimat, zelfs na het opzienbarende afscheid van Jan Ullrich. Duitsland telt met T-Mobile en Getolsteiner twee gro te ploegen in de ProTour, het Duits-Italiaanse Milram mag je ei genlijk ook meetellen. Een klasse lager manifesteert Team Wiesen- hof zich nadrukkelijk. Als straks ook Erik Zabel de remmen dicht knijpt, is er genoeg talent voorhan den. Gerald Ciolek heeft zich al bewe zen als spurter. De 20-jarige belof te won twee jaar terug het Duits kampioenschap en werd vorig na jaar wereldkampioen bij de belof ten. Vorige week klopte hij Ales- sandro Petacchi in Nedersaksen. De Duitser Patrik Sinkewitz is één van de vele beloften in het land van Jan Ullrich Bij T-Mobile is er sinds de schoon maak genoeg kans voor de jeugd om zich te ontwikkelen. Linus Ger- demann en Marcus Burghardt kon digen zich aan. Gerolsteiner kan nog veel plezier beleven aan de broertjes Fothen, David Kopp, Fa bian Wegmann en natuurlijk Ste fan Schumacher, vorige week win naar van de Gold Race. Matthias Kessler, Jens Voigt en Steffen Wesemann kunnen ook nog steeds goed mee. En Andreas Klöden? Die zal door Astana nog wel eens uitgespeeld worden in een grote ronde. Of het moet zo zijn dat zijn verleden nog eens op gerakeld wordt... Patrik Sinkewitz won gisteren de semi-klassieker Rund Um den Henninger Turm door in de slotkilometer weg te demarreren bij zijn medevluchters Arvesen en Cataldo. De Duitser van T-Mobile passeerde de finish zonder te juichen, omdat hij dacht dat de wedstrijd nog een ronde langer was. ►- Maarten Tjallingii maakte deel uit van een kopgroep van negen renners, waaruit de latere drie koplopers demarreerden. Tjallingii werd negende. Geduld van de trainer raakt op na kritiek op zijn functioneren. door onze sportredactie eindhoven - Trainer Ronald Koe man wil voor het einde van de week duidelijkheid over zijn posi tie als trainer van PSV. De oud-in- - cernational wacht ongeduldig op het beslissende standpunt van voorzitter Frits Schuitema, die tot dusver nog niet zijn onvoorwaar delijke vertrouwen in de trainer heeft uitgesproken. „Ik heb sinds zondag niets meer gehoord. De situatie is dus onver anderd", aldus Koeman. „Ik heb hem zelf niet gebeld, omdat ik daar geen behoefte aan heb. Maar het moet allemaal niet te lang gaan duren. Het houdt een keer op natuurlijk. Ik heb nog twee, drie dagen geduld." Ronald Koeman zei dat gisteren in een korte reactie op trainingscom plex De Herdgang, waar spelers, trainers en begeleiders van de landskampioen bijeen kwamen voor een rondrit door de stad met aansluitend een huldiging in het stadion. Het contract van Koeman bij PSV loopt nog een jaar door. Zondag, na de sensationele titel- prolongatie, sprak voorzitter Schui tema openlijk zijn twijfel uit over de toekomst van Koeman in Eind hoven. „We zijn niet gelukkig met de tweede competitiehelft. We zijn met geluk kampioen gewor den. Dan kun je als clubleiding niet tevreden zijn", oordeelde Schuitema hard en kritisch in alle feestvreugde. De voorzitter gaf aan dat hij de be slissing over Koeman niet alleen zal nemen. Hij wilde de trainerspo sitie in de voltallige raad van com missarissen ter discussie stellen. „Het is misschien heel bizar om een trainer te ontslaan die kam pioen is geworden en die de kwart finales van de Champions League heeft gehaald. Maar in de voetballe rij gebeuren wel vaker bizarre din gen", aldus Schuitema. Bij PSV houdt overigens vrijwel ie dereen er rekening mee dat kracht patser Alex komend seizoen niet meer terugkeert in Eindhoven. Technisch manager Stan Valckx noemt die kans heel groot. Hij zei dat gisteren voor de huldiging van de ploeg. De 24-jarige Braziliaan is eigen dom van Chelsea. De Londense club heeft hem drie jaar uitge leend aan PSV, maar wil Alex ko mend seizoen waarschijnlijk zelf inzetten. Chelsea is druk bezig een werkvergunning voor hem te rege len in Engeland. Zelf heeft 'De Tank' ook wel trek in een avon tuur in de Premier League. De landskampioen hervat na een week van huldigingen en andere festiviteiten vrijdag de training met een uitgedunde selectie. De Zuid-Amerikaanse spelers, onder wie Alex, Gomes, Farfan, Salcido en Mendez, mogen vandaag al naar huis om zich voor te berei den op hun mogelijke deelname aan de Copa America. PSV traint door tot zaterdag 26 mei. Daarna begint de vakantiepe riode voor de titelhouder. Volgens Valckx speelt de ploeg alleen nog een paar vriendschappelijke wed strijden in Brabant. Een PSV-fan volgt met zijn kinderen vanaf de fiets de huldiging van zijn club na het behaalde kampioenschap. foto Vincent Wilkke/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44