PZC 41 Soort Dirk Kuijt held van Liverpool 45 44 Unieke wedstrijd Federer en Nadal Koeman toegejuicht bij huldiging Ferdinand is terug bij Manchester Biljarter Jean Paul de Bruijn gehuldigd in woonplaats Hulst Woensdag 2 mei 2007 Kitesurfers strijden om open Zeeuwse titel in Vrouwenpolder Dirk Kuijt loopt juichend naar zijn medespelers van Liverpool nadat hij de beslissende strafschop heeft gemaakt. )to Dave Thompson/AP Katwijker schiet ploeg vanaf de stip in finale Champions League. door Barry van der Hooft liverpool - Athene kan zich op maken voor een rode invasie. Liver pool plaatste zich gisteravond ten koste van Chelsea als eerste voor de finale van de Champions Lea gue, op 23 mei in de Griekse hoofd stad. Na de i-o-zege van Chelsea een week geleden eindigde de wed strijd in Liverpool na negentig mi nuten met dezelfde cijfers. Pas door strafschoppen viel de beslis sing. Die kwam van de voet van Dirk Kuijt. Het duel tussen de twee Britse grootmachten was vaak net zo vu rig als de verbale strijd van de bei door Norbert Kleinherenbrink eindhoven - Trainer Ronald Koe man werd gisteravond bij de huldi ging in het afgeladen PSV-stadion toegejuicht door de aanhang. Voor zitter Frits Schuitema kreeg een waar fluitconcert over zich heen. De ietwat vijandige houding van de PSV-aanhang ten opzichte van Schuitema moet Koeman goed hebben gedaan. De coach, die met PSV zondag kampioen werd, is in conflict geraakt met de voorzitter. Schuitema was nog wel zo sportief om ook Koeman te feliciteren met het kampioenschap. „Op naar de de managers voorafgaand aan de halve finale. Gesteund door een uitzinnig pu bliek ging Liverpool gisteravond op jacht naar een doelpunt, dat al na 22 minuten viel. Architect Ste ven Gerrard gooide een vrije trap vanaf links niet voor het doel, maar zocht oogcontact met Daniel Agger. De stoere Deense verdedi ger schoot beheerst binnen: 1-0. Het bracht Chelsea even aan het wankelen. Pas na een half uur kon de ploeg voor het eerst gevaarlijk worden via wie anders dan Didier Drogba. De beresterke Ivoriaan omzeilde de buitenspelval en zag Liverpool heeft als eerste ploeg de finale van de Champions Lea gue bereikt. Dirk Kuijt besliste na de verlenging de wedstrijd te gen Chelsea vanaf de stip. volgende titel", riep de clubleider enthousiast, al waren die woorden niet specifiek gericht aan Ronald Koeman. De trainer maakte geen woorden vuil aan zijn de man die hem heeft gekrenkt en toonde zich vooral trots. „Het is volgens mij nog nooit gebeurd dat het stadion tijdens een kampioensfeest hele maal vol was. Dat is eens te meer een bewijs dat PSV ontzettend leeft en dat Eindhoven voetbalstad nummer één is in Nederland", be toogde Koeman. pagina 42: PSV spreekt zich niet uit zijn schot op de vuisten van doel man Reina eindigen. In de tweede helft was Liverpool drie keer heel dicht bij de verlos sende tweede treffer. Crouch kop te op de voeten van Cech, Dirk Kuijt raakte kort daarna de lat bo ven de Tsjechische doelman, Pen nant had te veel tijd nodig. Het bleef daardoor bij 1-0, met een verlenging als enige logische ge volg. Dirk Kuijt leek de held van Li verpool te worden, maar zijn doel punt werd vanwege buitenspel af gekeurd. De spanning nam toe, de vermoeidheid ook. Mourinho bracht Arjen Robben als invaller binnen de lijnen, maar het leverde niet het gewenste ef fect op. Doelpunten bleken net als in de voorgaande Europese ont moetingen (twee in vijf duels) tus sen Liverpool en Chelsea heel door onze sportredactie manchester - De terugkeer van de verdedigers Rio Ferdinand en Nemanja Vidic moet de selectie van Manchester United vertrou wen geven in een goede afloop van de uitwedstrijd tegen AC Mi lan. Beide teams strijden van avond in Milaan om een finale plaats in de Champions League. United verdedigt een 3-2-voor- sprong. Ferdinand liep tien dagen geleden een liesblessure op in het competi tieduel met Middlesbrough en mis te het eerste duel tussen beide duur. De Nederlanders openden vervolgens vanaf de strafschopstip. Boudewijn Zenden scoorde over tuigend, Robben miste, omdat doelman Reina parreerde met een katachtige reactie. Robbens ploeg genoot Geremi miste ook, waar door Dirk Kuijt de beslissende penalty mocht nemen. De Katwij ker faalde niet en liet zich kronen tot de held van Liverpool. Liverpool (Eng)-Chelsea (Eng) 1-0 (1-0). 22. Agger 1-0. Scheidsrechter: Gon- zsslez. Gele kaart: Agger, Zenden (Liver pool), A. Cole (Chelsea). Aantal toeschou wers: 42.000. In de verlenging wordt niet gescoord waarna de penaltyserie eindigt in een 4-1-zege voor Liverpool. Voor Liverpool scoorden Zenden, Alonso, Gerrard en Kuijt. Voor Chelsea scoorde Lampard en misten Robben en Geremi. grootmachten. Vidic was er sinds eind maart al niet meer bij nadat hij een sleutelbeen had gebroken in het duel met Blackburn Rovers. Beide spelers zijn meegereisd naar Milaan. „Maar het is nog te vroeg om te zeggen of ze spelen", zei ma nager Alex Ferguson. Mikael Silvestre en Garry Neville ontbreken vanavond in Milaan. Daarnaast kan Evra vanwege een schorsing niet spelen. Bij AC Milan staat alleen achter de naam van Paolo Maldini een vraag teken. De ervaren verdediger heeft last van zijn linkerknie. Tip? sport@pzc.nl PALMA DE MALLORCA - De tennis sers Rafael Nadal en Roger Federer werken morgen in Palma de Mal- lorca een unieke tenniswedstrijd af In de stijf uitverkochte Palma Arena bestaat de ene helft van de tennisbaan uit gras, aan de andere kant van het net ligt gravel. De nummers één en twee van het mondiale tennis gaan in een» best-of-three op een ludieke ma nier uitmaken wie de beste tennis ser op alle ondergronden is. Bij het wisselen van speelhelft mogen ze telkens van schoeisel of racket wisselen. De partij is bedoeld als promotiespot voor de Balearen en wordt gefinancierd door de vakan tie-eilanden waaronder Nadals ge boorte-eiland Mallorca. Sinouh staat bij AZ op doel in de bekerfinale ALKMAAR - Khalid Sinouh verde digt zondag het doel van AZ in de bekerfinale tegen Ajax. De doel man, die te horen heeft gekregen dat zijn contract niet wordt ver lengd, neemt de plaats in van Boy Waterman, die geschorst is voor de eindstrijd in De Kuip. Hij kreeg zondag tegen Excelsior een rode kaart. AZ accepteerde het schik kingsvoorstel van één wedstrijd. Daardoor is de eerste keeper weer beschikbaar als AZ op woensdag 9 mei tegen FC Twente begint aan de play-offs met als inzet kwalifica tie voor de voorronde van de Champions League. Zondag 13 mei is de return in Alkmaar. De winnaar treft op 20 en 27 mei Ajax of Heerenveen. Veendam is op weg naar tweede ronde VEENDAM - Veendam heeft gistera vond een ferme stap gezet richting de tweede ronde van de play-offs. De club won met 5-1 van Go Ahead Eagles. De andere play-offwedstrijd tus sen FC Zwolle en Dordrecht ein digde in 0-1 voor de Zuid-Hollan ders. Zwolle-Dordrecht 0-1 (0-1). 35. Putter 0-1. BV Veendam-Go Ahead Eagles 5-1 (2-0). 1 De Vriese 1-0, 4. Buurmeijer 2-0, 69. Ars 2-1, 74. Buurmeijer 3-1, 88. Drent 4-1, 90. Drent 5-1. Voetballer Barcelona blesseert zich in bed BARCELONA - Trainer Frank Rijk aard van Barcelona kan in de titel strijd twee weken geen beroep doen op de Mexicaan Rafael Mar- quez. De 28-jarige verdediger heeft zich in bed geblesseerd, zo liet de club weten. Hoe de blessure is ontstaan werd niet duidelijk. Marquez zou met pijn in zijn rechterbeen zijn wak ker geworden, waarna clubartsen een spierscheuring hebben gecon stateerd. „We zijn heel benieuwd naar zijn uitleg", kopte de Spaanse sport krant AS suggestief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43