Zwerfkat laat zich niet zien PZC Tijdelijk onderkomen Ter Reede klaar voor bewoners Tholen gaat stank varkens aanpakken INCL.ZONNEBRILLEN OP STERKTE 1 w PZC Woensdag 2 mei 2007 29 Vergeefse vangactie tegen overlast katten in Hansweert. door Luc Oggel hansweert - Het lijkt wel of ze het roken, de verwilderde katten die in de Hansweertse Oude Pol derstraat en omgeving voor over last zorgen. Gisteren is in de buurt een kattenvangactie begonnen, maar de dieren waren in geen vel den of wegen te bekennen. Bij de vangactie werkt de gemeen te Reimerswaal samen met de Die renbescherming afdeling Noord en Midden-Zeeland. Medewerkers van de dierenambulance hebben gisteren twee kooien neergezet in de buurt. In die kooien staat eten en zodra een kat binnenstapt, valt het deurtje achter hem dicht. Ver volgens wordt het diertje meegeno men, gecastreerd, nagekeken door een dierenarts en naar het asiel ge bracht om daar bij te komen van de operatie, legt Inge Zweedijk van de Dierenbescherming uit. „Sociale katten worden via het asiel herplaatst, onhandelbare die- De gemeente Reimerswaal en de Dierenbescherming trekken sa men op om verwilderde katten te vangen, te castreren en zo mo gelijk een thuis te bezorgen. ren worden weer teruggezet op de vanglocatie." Dat is een stuk diervriendelijker dan de manier waarop de gemeen te het 'probleem' aanvankelijk wil de oplossen: vangen en laten insla pen. Na een boos telefoontje van de Dierenbescherming werd daar van afgezien en is besloten de zoge heten tnr-methode toe te passen: trap (vangen) nuter (castreren) re turn (terugzetten). In totaal zouden zich volgens de gemeente zo'n tien zwerfkatten ophouden in de buurt, maar een bewoner van de Oude Polderstraat denkt dat het er minstens vijftien zijn. Hij is blij dat er wat aan de overlast wordt gedaan. „Die bees ten kweken lekker door, in het na jaar krioelt het hier van de jonge katjes." Het poepen in tuinen is volgens hem het grootste pro bleem. „Ze halen alles overhoop. Je kunt ze ook niet pakken, want ze zijn zo schuw als wat." Dat het poepprobleem in geval van terugplaatsing op de vangloca tie blijft bestaan, wordt door Zweedijk erkend.De kattenvangac tie duurt nog tot en met 15 mei. Het is maar de vraag of dan alle verwilderde exemplaren zijn ge vangen, zegt ook Inge Zweedijk. „Dat is moeilijk te bepalen, omdat we niet precies weten hoeveel het er zijn." VLISSINGEN - Over een week verhuizen de eerste bewo ners van verzorgingshuis Ter Reede naar hun tijdelijke woningen in Weyevliet. Dat is nodig omdat een deel van Ter Reede wordt verbouwd. De Stichting Werkt voor Ouderen heeft er hard aan ge werkt om de containers zo comfortabel mogelijk in te richten voor de 96 bewoners van de afdelingen psy- cho-geriatrie en somatiek. Ze zullen er veertien maan den verblijven. Iedere kamer heeft een eigen badkamer en in de huiskamers en recreatiezaal tempert aircondi tioning de warmte. Naast een tuin met terrassen, ko men er een kapsalon, een winkeltje en een fysiothera- pieruimte. Zaterdag zet SWO de deuren open voor be langstellenden (13-16 uur). foto Lex de Meester sint-maartensdijk - De gemeente Tholen is er alles aan gelegen om af te komen van de stank die var kenshouderijen veroorzaken. Daar om investeert ze in een onderzoek naar het zogeheten biobed-filter. In Duitsland zijn al goede resulta ten geboekt met het filter. Het zou de stank met negentig procent ver minderen, terwijl er ook nog eens veel minder ammoniak wordt uit gestoten. In Duitsland is het sys teem erkend door de overheid, maar in Nederland niet. Veel var kenshouders staan er daarom scep tisch tegenover. In de persoon van T. van Genug- ten, die een bedrijf heeft bij Scher- penisse, heeft de gemeente ie mand kunnen vinden die aan een proef wil meewerken. Een zogehe ten 'proefstalstatus' geeft hem de zekerheid dat hij, mocht het pro ject niet slagen, er geen financiële schade van ondervindt. Daar gaat de gemeente overigens niet vanuit. Wethouder C. van Dis is overtuigd van de kwaliteiten van het sys teem en hoopt dat het ook in Ne derland wordt erkend. Aardappelen. Frites geschikt uit de schuur €26-29; Export uit de schuur €21,50-23,50. Uien. Zaaiuien droog uit de schuur, tot 30% grof €18-24; tot 60% grof €24-28. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe maal €145 per ton; Tarwe voer €145 per ton; brouwgerst €186 per ton; blauw maanzaad €1700 per ton; karwij €575 per ton; bruine bo nen nieuwe oogst, goede kwaliteit €500-600 per ton; kapucijners €180 per ton. Hooi en stro. Veldbeemd droog uit de schuur €45 per ton; Engels raai grote pakken gesne den droog uit de schuur €35-40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur €55-60 per ton; gerstestro grote pakken droog uit de schuur€40-45 per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur ©0-70 per ton; tarwestro kleine pakken blank €72,50 - 87,50 per ton; tarwestro grote pakken blank €60-72 per ton; tarwestro bruin €47,50-62,50 per ton. Coniferenhaag in brand gestoken MIDDELBURG - In de nacht van maandag op dinsdag is tussen 02.45 en 03.00 uur brand gesticht in een coniferenhaag van een tuin aan de Kruitmolenlaan in Middel burg. Door de brand is schade ont staan aan tuinmeubilair en aan een bedrijfsauto van een van de buren. Een schadebedrag is niet be kend. Spaar mee voor korting op het unieke j Disney's 15e Verjaardagssp-" De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl 2 VOOR 1 Geef deze zomer een extra tintje met een gratis zonnebril van Specsavers, inclusief Éf glazen op sterkte. Zoals altijd ontvang je bij aankoop van een montuur vanaf 99.- gratis een tweede montuur naar keuze uit dezelfde prijscategorie en nu inclusief PENTAX standaard f zonneglazen op sterkte. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen van alle grote 9 verzekeraars. Heb je bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kun je dit gebruiken in combinatie met ons unieke 2 voor 1 zonnebril aanbod. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 V SBSMB Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v o 99 - met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard vonfocale glozen v a. 79 - Dezelfde standaard glazen met dezelfde sterkte in uw 2* bril. Voor extra glasopties gelden vaste toeslogen Dit aanbod geldt voor één persoon en t/m 2 september 2007 Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen Geldt alleen voor zonneglazen op sterkte. Afgebeelde monturen 169 - Vraag noar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31