De spinazie, Terneuzense familie boos over drugsinval Krakers verheugen zich op gas en water Nieuwe kazerne voor brandweer in Serooskerke 65-jarig huwelijk en verjaardag 26 Woensdag 2 mei 2007 pzc W Mannen slaan fietser met stok tegen hoofd vussingen - Een 44-jarige Vlissin- ger is in de nacht van maandag op dinsdag mishandeld. De man reed op zijn fiets op het fietspad langs de Sloeweg. De passagier van een tegemoetkomende brommer sloeg hem in het voorbijgaan met een stok. De Vlissinger raakte daarbij gewond aan zijn kaak, kin en keel. De brommer is na het incident doorgereden. Het slachtoffer heeft bij de politie verklaard dat hij de daders niet kent. Vragen over digitaal inschrijven huurhuizen middelburg - De PvdA-fractie in Middelburg vindt dat de Walcher- se woningbouwverenigingen men sen zonder computer tegemoet moeten komen. Sinds kort kun nen mensen zich alleen nog via in ternet inschrijven voor een wo ning. De fractie vraagt het college van B en W om bij de corportaties aan te dringen op een oplossing. Turkse familie snapt niet dat politie zo hard optrad tegen hen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Turkse familie Ki- lic uit Terneuzen vindt dat de poli tie anderhalve maand geleden met buitensporig machtsvertoon hun huis aan de Corellistraat is binnen gevallen tijdens het oprollen van een drugsbende. De familie houdt daarom vrijdag in Terneuzen een demonstratie. De politie betrad in de vroege och tend van 13 maart de woning door de voordeur met een explosief tot ontploffing te brengen. Daarna werd de man van Zilfi Kilic ge blinddoekt afgevoerd. Hij wordt er van verdacht leiding te hebben ge geven aan een drugsbende. Naast Krakers zien aanslag Middelburg als officiële erkenning. door Emite Calon middelburg - Het wordt voor de vier krakers steeds prettiger wo nen in de Koningstraat in Middel burg. Nu het zo zomers warm is, is het gemis van een centrale ver warming minimaal. Daarnaast ziet het ernaar uit dat ze daar nog heel lang mogen wonen. De rechtszaak van de gemeente om hen uit dat pand te krijgen is uitgesteld met zes weken. En volgens kraker Hu- go kan die zitting nog één tot enke le malen worden verdaagd. Hugo geeft ook aan dat de gemeen te hen blijkbaar toch als volwaardi ge en officiële bewoners ziet. Enke le dagen terug bezorgde de postbo de een brief van de gemeente met daarin een verzoek de reinigings- Vlissingse beroofd van tas op de Hogeweg vlissingen - Op de Hogeweg in Vlissingen is gistermiddag rond vijf uur een 47-jarige Vlissingse be roofd van haar tas. De vrouw wan delde, in gezelschap van twee men sen, in de richting van de Bonedij- kestraat toen een man recht op haar afkwam en haar tas uit haar hand trok. Hij verdween daarna richting de Leeghwaterstraat. In de tas zaten persoonlijke papieren en een klein geldbedrag. De politie zoekt getuigen. Les nordic-walking bij VVV in Domburg domburg - De VVV houdt mor gen een nordic-walking clinic in Domburg. Belangstellenden krij gen uitleg en advies en les in de praktijk. De les wordt verzorgd door Willy de Nooijer, winnares van het WK triathlon. De les be gint om 13.30 uur bij het VW-kan- toor. Aanmelden kan tot donder dag 10.00 uur via info@vwwnb.nl haar man werden ook een zoon, twee schoonzonen en twee schoonbroers opgepakt in verband met betrokkenheid bij drugshan del. De vijf zitten nog steeds vast. Zilfi Kilic snapt daar niets van. „Wij worden ervan verdacht een criminele organisatie te vormen, maar dat is niet zo. We zijn ge woon een hechte familie, we heb ben intensief contact met elkaar. Op basis van een anonieme brief aan de gemeente Terneuzen is tot actie overgegaan. Wij vinden dat er met buitensporig machtsver toon is gehandeld. Ook zijn we te gen het feit dat vijf familieleden De Middelburgse advocaat van een Turkse familie vindt het on zin dat de politie de familie af schildert als een gigantische drugsbende. heffing te betalen. Hugo weet nog niet of hij en zijn drie medekra kers die acceptgiro invullen. Wel ziet hij die rekening als een erken ning van de gemeente dat ze daar toch een legale status hebben. „Want anders stuur je als overheid toch niet zo'n brief" Volgens Hugo komt er trouwens ook snel een einde aan het noodge dwongen water halen bij de buren en koken op butagas. Volgens hem wil Delta 'hun woning' wel aan sluiten op het officiële netwerk zo dat ze straks ook gas, water en licht hebben. De vier studenten, die sinds begin maart het huisje aan de Koning straat bewonen, hopen het daar volgens hem nog lang uit te hou den. Ze vinden het wel jammer dat op last van de gemeente de buurhuizen zijn onttakeld, zodat de kans minimaal is dat hun actie navolging krijgt. Strandwacht rukt uit voor surfer in nood vlissingen - De strandwacht van Vlissingen werd gisteren rond 17.30 uur gealarmeerd voor een sur fer in nood ter hoogte van Dis hoek. De surfer, een 25-jarige Fransman, raakte in de problemen en kon de vaste wal niet meer op eigen kracht bereiken. De strandred- dingsboot uit Vlissingen is hierop uitgevaren en heeft de surfer aan boord genomen en teruggebracht naar het strand van Dishoek. Sterren kijken in 3D dankzij gift opticien middelburg - Bij volkssterren- wacht Philippus Lansbergen in Middelburg kunnen bezoekers de sterrenhemel driedimensionaal be kijken dankzij de schenking van duizend 3D-brilletjes door opti cien Focus Optiek uit Middelburg. De sterrenhemel is bij de sterren wacht op een groot scherm te zien. nog steeds vastzitten. We hebben het gevoel dat hier discriminatie in het spel is. Daarom gaan we met zeker vijftig mensen demonstre ren", zegt Kilic. De Middelburgse advocaat J. Wou ters van de hoofdverdachte wil het woord 'discriminatie' niet in zijn mond nemen, maar kan de gevoe lens van de familie wel begrijpen. „Er is die ochtend in verschillende woningen hennep gevonden, waar bij telkens naar de familie Kilic werd verwezen. Het is niet zo dat er helemaal niets is gebeurd. Eén van de verdachten geeft toe dat hij in verschillende panden wiet heeft gekweekt, mijn cliënt zegt dat hij wel eens wat heeft versleept, maar de suggestie dat het hier om een gi gantische drugsbende gaat slaat nergens op. Het gaat om ama teurs." door Ronald Huissen middelburg - Het was gisteren dubbel feest in Hof ter Veste in Middelburg. Het echtpaar Cor- bijn-Dekker vierde het 65-jarig hu welijk, dat op dezelfde dag valt als de verjaardag van Cornelis Cor- Volkstuinders zetten een tandje bij tijdens aanhoudende droogte. door Ronald Huissen middelburg - „(e kunt er wel een hoop kraanwater op gooien, maar het is geen regen, dat valt niet na te bootsen." )an Cevaal uit Middel burg onderhoudt een volkstuintje aan het Griffioenpad in Middel burg. Hij kan zich niet herinneren dat het ooit zo lang droog is ge weest. „We hebben vorig jaar in juni en juli ook wel zo'n droge periode ge had, maar rond deze tijd heb ik het nog niet zo meegemaakt. Vaak krijgen we in april en mei nog wel een hagelbui of natte sneeuw, maar dit lijkt meer op de zomer." De aardappelen willen nog wel. Ze zitten wat dieper in de grond, waar nog voor enkele weken grondwater aanwezig is. „Maar de spinazie groeit niet door, die blijft als een soort salpeter in de grond zitten." „Eigenlijk is het afgelopen winter al begonnen", vertelt David Wil- lemse uit Middelburg. „In decem ber spit je je tuintje om en laat je de vorst de kluiten kapotvriezen, zodat de grond goed los komt te liggen." Maar van vorst kwam het de afgelopen wintermaanden niet, met als gevolg een moeilijk be werkbare grond. „De frees moest er aan te pas komen." Ook laat hij zijn prei zien, die inmiddels diep geworteld zit. Het water is zowel letterlijk als figuurlijk ver te zoe ken. „Die wortels zitten zo diep door het grondwater, dat er flink wat spitwerk nodig is om de prei eruit te krijgen." Inmiddels heeft het al ruim een maand niet geregend. Bovendien waait er een droge oostenwind, dus wat nu op de grond wordt ge goten, is een tijdje later alweer voor het grootste deel opgedroogd. „Maar deze boer houdt in ieder ge- April 2007 was een recordmaand volgens het KNMI. De gemiddel de temperatuur lag in 300 jaar niet zo hoog en in 100 jaar viel er niet zo weinig neerslag. bijn. Hij werd gisteren 88 jaar. Cor nelis werd geboren in Oostkapelle en zijn echtgenote Johanna in Vrouwenpolder. Ze trouwden in Middelburg. Burgemeester Schou- wenaar kwam gisteren op bezoek om het echtpaar te feliciteren. val zichzelf nat", vertelt Gerard Deen uit Middelburg laconiek, ter wijl hij zijn biertje omhooghoudt. „En dit zou een fantastische tuin in Palestina zijn", en doelend op de grote droge kluiten op zijn per ceel maakt hij lachend een gooibe- weging. „Ja, volgens mij zitten we nu 37 dagen zonder regen, zo lang heb ik het nog nooit meegemaakt. Ik red het echter nog wel hoor, als ik de boel regelmatig nat houd. Als het een beetje meezit, kan ik bin nenkort weer een emmertje aard beien mee naar huis nemen." „Och, we mopperen wel, maar het groeit nog aardig hoor", relativeert ook Willemse. „Elke week een nachtelijke bui zou ideaal zijn, maar kleine tuintjes zoals deze zijn nog goed te behelpen met de gieter." Hij heeft vooral te doen met de agrariërs die onlangs hun bieten hebben gezaaid. „Die akkers liggen nu ook droog. Daar hebben ze pas echt een probleem. Voor mij is dit gewoon prachtig weer. Het zou pas echt vervelend zijn als ik drie weken lang achter de ramen moest zitten, omdat het slecht weer is. Nee, laat mij dan maar wat vaker met mijn gietertje heen en weer lopen." Want hoewel er niets boven he melwater gaat, zorgen de aanwezi ge kranen er wel voor dat de tuin ders de mogelijkheid hebben zelf alles nat te houden. „Dat is wel on ze 'redding', die waterleiding. We kunnen het er in ieder geval een heel eind mee oplossen." Dick van Dam uit Middelburg is bijna elke dag wel in zijn tuintje te vinden, vooral met dit weer. ,Je hebt extra werk aan het fijnmaken van de grond en de bewatering van je planten. Een regenbui heeft namelijk als groot voordeel dat het water heel gelijkmatig verdeeld wordt, dat valt zelfs met de beste besproeiing niet na te doen." Deen benadrukt dat het volkstuin ieren onder alle weersomstandig heden gewoon een vrijetijdsbeste ding blijft. „Het is een hobby, dus als het mislukt, is het gewoon jam mer. Op de dag dat ik chemische middelen moet gaan gebruiken, stop ik hiermee." door Henk Postma serooskerke - De nieuwe kazerne voor de blusploeg Serooskerke moet het visitekaartje worden van de brandweer in de gemeente Veere. De kazerne wordt gebouwd bij de begraafplaats langs de Vrouwenpol- derseweg en is straks goed te zien vanaf de nieuwe Dammenroute. Burgemeester en wethouders vin den daarom dat het gebouw goed moet ogen. Daarom wordt er meer dan een half miljoen euro voor uitgetrok ken. Serooskerke krijgt eenzelfde kazerne als nu al in Scharendijke staat. De klus wordt geklaard door de plaatselijke aannemer Meijers Staalbouw. Die vraagt daar 309.000 euro voor. Daar komt dan nog 238.000 euro bij voor grond, inventaris, terreininrichting en an dere bijkomende voorzieningen. Het echtpaar Corbijn-Dekker vierde gisteren het 65-jarig huwelijk, en ook nog de verjaardag van Cornelis Dekker. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28