Zeeland PZC Meer geld voor kunst in Middelburg WALCHEREN 33 25 31 Aanhoudingen Koninginnedag Wintervlas staat al flink te bloeien in Zeeuws-Vlaanderen Water Vermissing matroos schip Vlissingen blijkt loos alarm Rode Kruis staat voor drukke zomer in Zeeland Woensdag 2 mei 2007 Vlamingen wensen keurmerk voor Zeeuwse mossel Tip? redzzee@pzc.nl Komende vier jaar zes extra kunstwerken in Middelburgse wijken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vanaf nu trekt de ge meente Middelburg elk jaar ruim een ton uit voor kunst. Die investe ring moet de komende vier jaar zes nieuwe beelden opleveren. Die kunstwerken komen niet - zoals zo vaak - in de binnenstad, maar in de wijken. Een aantal wijken heeft alvast een aanvraag inge diend. Het budget voor kunst in de open bare ruimte was een paar jaar gele den wegbezuinigd. Op initiatief van GroenLinks is besloten om toch weer geld uit te trekken voor kunst. Vorig jaar besloot de ge meenteraad bovendien - door een motie van PvdA, CDA en WD - om bewoners in de toekomst meer te betrekken bij de kunst die in hun wijk wordt geplaatst. Hoewel bewoners een stem krij gen in de kunst bij hun in de buurt, blijft ook een commissie van deskundigen betrokken bij de beoordeling. Bewoners kunnen straks kiezen uit drie door deskun digen goedgekeurde ontwerpen. De gemeente wil voorkomen dat opnieuw tumult ontstaat over een kunstwerk, zoals laatst in de Magis- traatwijk. Daarom worden er spel regels vastgesteld. Buurtbewoners in de Magistraat- wijk protesteerden nadat ze het ontwerp hadden gezien voor een kunstwerk dat voor wijkcentrum het Palet moest komen. De buurt bewoners vonden het niet passen op het plein. Bovendien hadden ze betrokken willen worden bij het ontwerp. Uiteindelijk is beslo ten om het werk, Labyrint van de Braziliaanse kunstenares A. Tava- res, niet te plaatsen. De kunstwerken worden betaald uit de grondopbrengsten, vertelt wethouder H. Kool-Blokland (fi nanciën, CDA). „Voor iedere vier kante meter groen wordt één euro besteed aan het fonds. Inderdaad, hoe meer groen, hoe meer kunst. Misschien staan die kunstwerken straks wel in een park." Binnenkort wordt geïnventari seerd in welke wijken en dorpen Middelburg geeft vanaf nu elk jaar ruim een ton uit aan buiten kunst. De kunstwerken moeten in samenspraak met wijkbewo ners worden uitgekozen. behoefte is aan een kunstwerk. Ar- nemuiden, Dauwendaele, de Stro- menwijk en de Griffioen hebben al laten weten graag in aanmer king te komen. Ook andere wijken en dorpen kunnen nog verzoeken indienen. De Stichting Beeldende Kunst Mid delburg (SBKM) begeleidt de op drachten aan de kunstenaars en zorgt dat het kunstwerk er komt. Met de stichting zijn ook afspra ken gemaakt over het onderhoud en herstel van de gemeentelijke kunstwerken die buiten staan. Dat zijn er nu nog tussen de veertig en de vijftig. MIDDELBURG - Bij de viering van Koninginnedag op de Markt in Middelburg zijn maandagavond laat twee mannen aangehouden door de politie. Het waren de eni ge twee incidenten tijdens het mu ziekfestival op de Markt. Volgens de politie verliep het evenement verder rustig. Een 23-jarige man uit Oost-Sou burg ging volgens de politie door het lint toen zijn vriend door be wakers van het festivalterrein werd verwijderd. De man liet ver volgens zijn broek zakken. Hij trok bij zijn aanhouding een veilig- heidsvest van een agente kapot. De kosten van het vest worden op de man verhaald. Een 23-jarige Arnemuidenaar werd aangehouden omdat hij een politieagente beledigde. De man stond voor een café waar een op stootje was. De politieagente wil de dat de mensen die daar ston den, weggingen. De man was het daar niet mee eens en begon te schelden. VLISSINGEN - Duikers van de brandweer hebben gisteren in de Vlissingse binnenhaven drie uur ge zocht naar een vermiste matroos. Gevreesd werd dat de 41 -jarige Duitser overboord was gevallen. Hij bleek halsoverkop naar Duitsland te zijn ver trokken. De zoekactie vond plaats rond het binnenvaart schip Prins 2 van de firma Van den Herik, dat lag afgemeerd aan de Piet Heinkade. De Duitser was vrijdag alleen achtergebleven aan boord. De schipper sloeg gistermorgen alarm, toen hij het schip open aantrof met een spelende televisie maar zonder de matroos. Omdat zijn telefoon en andere persoonlijke bezittingen nog aan boord waren, werd het ergste gevreesd. Later op de och tend bleek dat de man ergens in Duitsland ver blijft. „Het blijft gissen waarom hij is vertrokken zonder een boodschap achter te laten", aldus een woordvoerder van de waterpolitie. „De verhou dingen aan boord waren goed." foto Lex de Meester Amundsenweg 15 4462 GP Goes TOI 13 - 233365 www.vandendongenparket.nl door Raymond de Frel SLUISKIL - Normaal gesproken bloeit vlas in juli. Prachtige kleu ren en schilderachtige plaatjes zijn in die periode redenen om de fiets te pakken voor een tocht door de polder. Vlasliefhebbers en fietsfa- naten opgelet: in Sluiskil bloeit het vlas nu al in volle hevigheid. Dat duurt nog ongeveer een week, zegt Eugenie van der Bilt van Van der Bilt Zaden en Vlas in Sluiskil. Het betreft een proefveld, dat dit jaar langs de doorgaande weg is in gezaaid. „Wij zijn bezig met een ontwikkelingsproduct, zoge noemd wintervlas. Dit soort vlas is vorstbestendig. Maar omdat het de voorbije winter nauwelijks heeft gevroren en we voor de tijd van het jaar al heel veel zonlicht hebben gehad, kan je zeggen dat de proef dit jaar is mislukt", aldus Van der Bilt. Eigenlijk zou het nu bloeiende vlas pas over twee of drie weken voor kleurrijke taferelen moeten zorgen. ZEEL Tip? redactie@pzc.nl Met de aanhoudende droogte snakken bloemen, bomen en planten inmiddels naar een flin ke regenbui. Als die te lang op zich laat wachten, kan de natuur gelukkig een handje worden ge holpen. Die inwoner van Colijns- plaat, normaal niet echt met het wel en wee van zijn tuin begaan, moest onlangs toegeven dat er nu toch écht actie ondernomen moest worden, wilde de herfst niet voortijdig zijn intrede doen. Sommige hortensia's lieten de k(n)opjes al moedeloos hangen. En dus werd de buitenkraan van de winterstand gehaald en de tuinslang van knopen ontdaan. Dochter Emma van drie sloeg het tafereel vol verwondering ga de. Want met diezelfde tuinslang had ze haar vader toch ook wel eens de auto zien wassen? De vraag die volgde klonk dan ook best logisch: „Pappa, ga je nu de bloemen schoonmaken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27