Brandweer flink onderbezet m J 5 KRAS.NL boek online J Ondernemer Wereld viert Dag van de Arbeid Mówvemenf PL Woensdag 2 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 249e jaargang nr. 103 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 In grote delen Zeeland lukt het niet overdag op tijd uit te rukken. door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse brand weerkorpsen zijn zo onderbezet dat het in grote delen van de pro vincie niet lukt om overdag tijdig uit te rukken. In de avond en de nachtelijke uren is de situatie minder ernstig. Maar ook dan zijn er fiks wat gebieden die de brandweer niet binnen de norm, gemiddeld acht minuten na melding, kan bereiken. Uit het nieuwe dekkingsplan van de brandweer blijkt dat alleen in en om de grotere steden en enkele dorpen de brandweer in staat is na een melding overdag tijdig ter plaatse te zijn. De opkomsttijd wordt verder bijna overal met meer of veel meer dan een minuut overschreden. In totaal kan er overdag maar van uit 25 Zeeuwse brandweerkazer nes tijdig een wagen vertrekken na alarmering. Bij 22 andere kazernes vertrekt de eerste tankautospuit te laat tot veel te laat omdat er ge wacht moet worden op personeel. En bij 26 kazernes is het maar de vraag of het lukt na alarmering een brandweerwagen met zes ge kwalificeerde mensen te beman nen. Regionaal brandweercomm- dant P. van Dijk zegt dat de prak tijk hier en daar afwijkt van het Dekkingsplan. Wel geeft hij direct In het eerste kwartaal van 2007 bleek dat in zestig procent van de gevallen de uit- ruktijd van vier minuten in Zeeland flink is overschreden. toe dat de bezetting van tal van brandweerposten 'erg zorgelijk is'. Vooral ook omdat de inzetbaar heid daar afhangt van een beperkt aantal vrijwilligers. „Sommigen zijn er altijd. Daar kan je echt op bouwen. Maar wat als die straks stoppen of ziek zijn?" Bij het op stellen van het plan is uitgegaan van één minuut voor de alarme ring, waarna de vrijwilligers vier minuten (uitruktijd) hebben om bij de kazerne te komen en nog eens drie minuten om het doel te bereiken. In het eerste kwartaal van dit jaar bleek echter dat in zo'n zestig procent van de gevallen de uitruktijd van vier minuten al werd overschreden. Alleen in het stadsgewest, waar in de kazerne aan de Middelburgse Stromenweg overdag een beroepsbrandweer zit, lukte het steeds tijdig uit te ruk ken. Van Dijk stelt dat de Zeeuwse brandweerkorpsen niet altijd kun nen garanderen dat ze tijdig ter plaatse zijn bij een calamiteit. „Met name overdag niet." pagina 2 en 3: bewoners moeten zich zelf voorbereiden pagina 3: commentaar pagina 11: zorgvuldigheid bij fusie KRAS blijft stunten deze lente! Want deze supervoordelige lentecruise per luxe Basilea Rhenus**** boekt u nu al v.a. slechts 369! Maar wees er snel bij, want het gaat slechts om twee afvaarten! SCHITTEREND VAARPROGRAMMA Per bus naar Keulen. Na inscheping op het 4-sterren MS Basilea Rhenus varen we naar Bonn, Boppard, Mainz, Rüdesheim, Koblenz en Cochem. In Keulen gaan we van boord en reizen we per bus terug naar Nederland. INCLUSIEF: busreis NL-Keulen v.v., verblijf aan boord van het MS Basilea Rhenus**** in 2-pers.hut, alle maaltijden aan boord. Mei 31 €369 Juni 5 €369 Reisnr. CRUZ 25.427, www.kras.nl/25427 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 "I "ïSr Duikster verdrinkt in Grevelingenmeer SCHARENDIJKE - Een dertigjarige sportduiker uit het Belgische Den- dermonde is zeer waarschijnlijk gisteren verdronken in het Greve lingenmeer. De vrouw was gistera vond nog niet gevonden. Rond het middaguur kregen de hulpdiensten de melding dat een duiker werd vermist. De vrouw was met een buddy aan het dui ken op 26 meter diepte toen ze el kaar kwijtraakten. Daarna is de vrouw niet meer gezien. De hele middag is gezocht door duikers van de brandweer, de KNRM, de waterpolitie en een helikopter, in samenwerking met ongeveer veer tig sportduikers van de vereniging waar de vrouw lid van is. Ze is echter niet gevonden en rond vier uur is de zoekactie ge staakt. De hoop dat ze nog leeft is opgegeven. Vandaag wordt verder gezocht door de waterpolitie. W' Vandaag V is bij u de Ondernemer bezorgd Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice 0800 - 0235444 Man redt kind (3) van verdrinkingsdood SINT PHILIPSLAND - Een man uit Sint Philipsland heeft gisteren rond 18.00 uur een 3-jarige jongen van de verdrinkingsdood gered. De wandelwagen waar het kind in zat reed in de Haven in Sint- Phi lipsland toen de moeder haar hond wilde pakken die zich had losgerukt. De wagen zonk direct. De moeder sprong er achteraan maar kon de wagen niet boven wa ter krijgen. Dat gelukte een man die vanuit zijn huis zicht heeft op de Haven wel. Hij sprong er in en haalde het kind boven water. Sociale dienstplicht is prima oplossing voor de brandweer reageer op www.pzc.nl De Dag van de Arbeid is achterhaald oneens 33% EN Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 35; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Economie: 14 en 15; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 38; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 www.pzc.nl ^Mouvement JJeunes ROTTERDAM - Overal werd gisteren de Dag van de Arbeid gevierd. In het Zwitserse Zürich (rechtsonder) braken rellen uit. In Parijs (rechts boven) betoogden jonge socialisten tegen de rechtse presidentskandidaat Nicolas Sarkozy en in Rotterdam (links) lieten twee terrasgangers hun maaltijd niet door de optocht verstoren. pagina 7: rellen in Turkije op 1 mei foto's EPA/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1