Winkeliers weg uit overleg Moederdag op zondag 13 mei PZC rr zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei zondag 13 mei 1 4 Woensdag 2 mei 2007 pzc De Europese politiek wil zo snel mogelijk één Europese betalingsmarkt, Sin gle Euro Payments Area (SEPA) genaamd. In plaats van de Nederlandse pin pas komt dan een Europese betaalkaart. foto Lex de Meester Vrees voor hoge tarieven bij invoering één betaalmarkt Europa. door Nynke Been hoofddorp - Winkeliers zijn uit het overleg gestapt met banken en toezichthouders over de invoering van één Europese betaalmarkt. Zij vrezen dat financiële instellingen het nieuwe betaalsysteem aan zul len grijpen om de tarieven flink op te krikken. „Ze proberen onze goedkope Ne derlandse pinpas de nek om te draaien", aldus Henk. van den Broek, bestuurder van het Plat form Detailhandel Nederland. „We mogen meepraten, maar heb ben geen invloed. Zo werkt het Winkeliers stappen uit het over leg met banken over de invoe ring van één Europese betaal markt. „De Nederlandse pinpas wordt de nek omgedraaid." dus niet." De Europese politiek wil zo snel mogelijk komen tot één Europese betalingsmarkt, Sin gle Euro Payments Area (SEPA) ge naamd. Voor de Nederlandse pin pas komt dan een Europese betaal kaart in de plaats. Een open markt versterkt de concurrentie en ver laagt de tarieven, zo is het idee. Van den Broek gelooft daar niet in. „Probleem is dat ze het project hebben uitbesteed aan banken." Die hebben volgens hem een ak koordje gesloten met twee grote Amerikaanse kaartmaatschappij- en: Maestro en Visa. „Er valt dus helemaal niets te kiezen. Boven dien hebben we geen flauw benul wat voor tarieven die bedrijven straks, na de introductie, gaan han teren." Hij vreest dat de tarieven met zeker 250 procent zullen stij gen. Nu betalen winkeliers per pin- transactie ongeveer 5 eurocent. Met de nieuwe Europese kaart wordt dat bedrag mogelijk afhanke lijk van de hoogte van de transac tiesom. „Dan zijn we vele malen meer kwijt aan het betalingsver keer. Dat moeten we doorbereke nen, dus de consument betaalt uit eindelijk." Zolang er geen duide lijkheid is over de tarieven, blijft het Platform Detailhandel Neder land weg uit de Sepa-werkgroe- pen. Jouw moederdagwens staat op zaterdag 12 mei al vanaf €7,50 in uw kleintjeskrant én op www.kleintjesmarkt.nl Is jouw MOEDER de allerliefste van de hele wereld? Laat haar dat dan weten! Wil je je moeder, schoonmoeder of iemand die voor jou net zo belangrijk is als je moeder laten weten hoeveel ze voor je betekent? Vind je dat ze wel eens extra in het zonnetje gezet mag worden? Dan is dit je kans! Je kunt al vanaf €7,50 een wens plaatsen in de kleintjeskrant en op internet www.kleintjesmarkt.nl Zie hieronder enkele voorbeelden met de bijbehorende prijzen: Lieve mams Bedankt datje een dag per week op onze kinderen wil passen. Wij zijn hier ontzettend blij mee. Mary en Iwan Mama Speciaal voor jou een moederdagkus! Je bent de liefste van de hele wereld. Liefs Storm Lieve mama Jij bent de allerliefste mama van de hele werled. Lekker samen pannenkoeken bakken! liefs, Marit en Jelmer. Bespaar en plaats zelf je wens via www.kleintjesmarkt.nl vanaf slechts €5,00! Beste Schoonmoeder Dank je voor het altijd lekkere kopje koffie. Je gezelligheid en humor. Het verzorgen van de bloemen tijdens de vakantie. En voor het oppassen op de kinderen als wij een avondje weg willen. Sophie en Robert. Je kunt je wens ook zelf verzorgen via internet, surf naar www.kleintjesmarkt.nl, log in en volg de instructie voor advertentie plaatsen (rubriek: Familie Relatie: Moederdag). Stuur deze bon op naar: PZC Afd. Kleintjes Postbus 3229 4800 MB Breda Dit is mijn Moederdagwens voor 2007: Plaatsingsdag zaterdag 12 mei 2007, Bon moet uiterlijk dinsdag 8 mei voor 12.00 uur ir I I ri rum m Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon: Handtekening: Machtigt de PZC éénmalig €7,50 1-kolomsadvertentie €15,- 2-kolomsadvertentie 17,50 1-kolomsadvertentie met foto 30,- 2-kolomsadvertentie met foto van zijn/haar bank/girorekening af te schrijven. Bank-/Gironr: Steeds meer Polen beginnen bedrijf den haag - Steeds meer Polen be ginnen een eigen bedrijf in Neder land. Vorig jaar waren er 3350 Pool se startende ondernemers. Ten op zichte van 2005 was dat een stij ging met 30 procent. Dat blijkt uit het Startersprofiel 2006 van de Ka mer van Koophandel dat gisteren is verschenen. Van de starters met een buiten landse achtergrond is nu 20 pro cent Pool. De meeste Polen starten een bouwbedrijf In totaal begon nen vorig jaar 90.000 mensen een nieuw bedrijf, 12 procent meer dan in 2005. Bijna een op drie is vrouw, de gemiddelde leeftijd van een starter was vorig jaar 37 jaar. Oprichter Randstad hoogleraar Nyenrode breukelen - Frits Goldschmeding is benoemd tot hoogleraar van de Nyenrode Business Universiteit. Vanaf het nieuwe academische jaar gaat de oprichter van het uit zendconcern Randstad studenten lesgeven in ondernemerschap. Dit maakte Nyenrode gisteren be kend. De instelling hoopt dat Gold schmeding, die dit jaar 74 jaar wordt, de ondernemingsgeest van haar studenten zal stimuleren. CNV helpt zelfstandige zonder personeel utrecht - Zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) kunnen vanaf half mei lid worden van het CNV. De vakcentrale lanceert dan CNV Zelfstandigen. Dat wordt geen aparte bond. De zzp'er wordt lid van de bond voor zijn of haar be roepsgroep en van CNV Zelfstandi gen. Via CNV Zelfstandigen kun nen leden zich verzekeren tegen ar beidsongeschiktheid. Bij de FNV konden zzp'ers al langer terecht. Warmte goed voor frisdrankverkopers amsterdam - De aanhoudende warmte legt de fabrikanten en le veranciers van verkoelende dran ken geen windeieren. „Mensen ma ken er met dit mooie weer vaker een feestje van, gaan vaker buiten zitten. Biertje erbij, barbecue aan", zo vertelde een zegsvrouw van Al- bert Heijn gisteren. Bij de supermarkten van AH werd dit jaar in april veel meer bier en frisdrank verkocht dan in een nor male april, aldus de woordvoer ster. „Er werd in april net zo veel bier en frisdrank verkocht als nor maal in een warme zomermaand." TNT brengt postzegels met bloemetjes uit den haag - Iemand een bloemetje geven wordt al snel lastig als diege ne ver weg woont. Daar heeft TNT Post iets op gevonden. Sinds gisteren zijn speciale postzegels op de markt met daarin bloemzaden. Iedere postzegel heeft een zaden- mix met verschillende bloemza den van onder meer anjers, petu nia's, vlasleeuwenbekjes, leeuwen bekjes en lobelia's. De bloemen ko men tot bloei als het beschermlaag- je van de zaadjes wordt verwijderd en deze in de grond worden ge stopt. Op een velletje zitten acht postzegels van 44 cent en twee van 88 cent (voor brieven tussen de 20 en 50 gram).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14