Ludiek afscheid op Haringparty 2007 dm Stand van Zaken.m «netwerken De Goese Haringparty heeft dit jaar een primeur. In het kader van het 20-jarig jubileum pakt 'De Beste Maatjes' extra uit met de pre sentatie van de eerste Hollandse Nieuwe. door Henk van de Voorde GOES - De Goese Haringparty is een van de grootste netwerkbijeenkomsten van Zeeland en wordt jaarlijks bijgewoond door ruim 1200 mensen. De traditionele Goese Haringparty van Stichting de Beste Maatjes wordt gehouden op woensdag 6 juni vanaf 16.30 uur op de binnenplaats van restaurant De Stadsschuur. Zakelijk Zeeland maakt van de gelegen heid gebruik om elkaar te ontmoeten on der het genot van een haring en een glaas je korenwijn. Gedeputeerde Toine Pop- pelaars verricht dit jaar de officiële ope ning. Na jaren trouwe dienst zal Cor van de Zandt de voorzittershamer van de Bes te Maatjes overdragen aan Mark Faasse. De opbrengst van de eerste vaatjes wordt per traditie aangewend ten bate van goede doelen. Dat zijn dit keer 'Zeeland helpt Cambodja' en 'Fietsers voor fietsers Nice- Goes'. De Haringparty is een initiatief van een tiental ondernemers die de nieuwe aanvoer en de opening van het Haringsei zoen op een feestelijke manier organise ren; meestal een dag na de traditionele vei ling van het eerste vaatje in Scheveningen. „Na een moeilijke start van het haringsei zoen 2006, verwachten wij dat 2007 een beter jaar wordt. Terugblikkend op de afgelopen twintig jaar, constateer ik dat zaken doen niet veel veranderd is in de 'ons kent ons cultuur' van Zeeland. Uitstraling en vertrouwen zijn de sleutelwoorden in onze relatief kleine provincie met grote daden. Mede daarom hebben we gedeputeerde Poppe- laars gevraagd om als eerste de kwaliteit van de Hollandse Nieuwe te beoordelen", aldus Cor van de Zandt. Ron Diephout, chef kok van de Stads schuur, zal de eerste haring op traditionele manier schoonmaken. Poppelaars spreekt vervolgens ondernemend Zeeland toe. Tevens biedt hij namens de Beste Maatjes de cheques aan in het kader van de door de stichting gekozen goede doelen. De eerste cheque wordt overhandigd aan Hector Loontjens van de Stichting Sawasdee. Van de Zandt en Loontjens zijn onlangs terug gekeerd uit Cambodja waar de koning in Sihanoukville een hotelschoolproject heeft geopend. De school is gerealiseerd met medewerking van vele Zeeuwse sponsors in het kader van de actie Zeeland helpt Cambodja. De Stichting Fietsers voor Fietsers heeft als doel om mensen met een functionele beperking weer sportief te la ten fietsen. Vandaar de fiets-sponsortocht Nice-Goes (1400 km in acht dagen met een groep van ongeveer 45 fietsliefheb- bers). De tweede cheque wordt uitgereikt aan de initiatiefnemers Cees-Jan Berman, Ton Smeets (de broer van Mart), Johan Kokke en oud-wielrenner Kees Bal. Aanmelding via miw.haringparty.nl Foto: De Beste Maatjes Het bestuur van De Beste Maatjes koos woensdag 18 april in De Stadsschuur te Goes de Haringwijn 2007: le Muscadet de chateau du Cléray. Groenbeheer ZIERIKZEE -De Vereniging Bednj- venpark Zuid heeft de verantwoorde lijkheden voor het onderhoud van het openbare groep op bedrijvenpark Zuid overgenomen van de gemeente Schou wen Duiveland. Daarmee verwacht de vereniging het groenonderhoud op een hoger peil te brengen. Het heeft een overeenkomst gesloten meet Cultuurtechnisch bedrijf De Zuidhoek. Naast het vastgestelde onderhoudsniveau biedt die overeen komst een aantal extra's, die de uitstra ling van het bedrijventerrein moeten verbeteren. Top 50 MIDDELBURG - Het Zeeuwse advo catenkantoor Adnaanse Van der Weel hoort vanaf 1 januari dit jaar tot de 50 grootste advocatenkantoren in Neder land. Dat blijkt uit De Stand van de Advoca tuur 2007, een rapport dat jaarlijks wordt uitgegeven door uitgeverij KSU over de trends en ontwikkelingen in de Nederlandse advocatuur. In totaal heeft Nederland ongeveer 2850 advocatenkantoren. Adriaanse Van der Weel was altijd al het grootste kantoor in Zeeland, maar heeft in 2006 een flinke groeispurt gemaakt. Per 1 januari dit jaar had het 31 beedig- de advocaten, waarmee het de 48-ste plaats veroverde in de Top 50. De groei heeft zich daarna doorgezet, op dit mo ment werken er 35 advocaten. Beursdag AMSTERDAM - De dag van de week waarop gemiddeld de beste resultaten te behalen zijn op de Amsterdamse beurs is de woensdag. Dat meldt beleggerssite Economedian naar aanleiding van een eigen onderzoek. Specialisten van deze site hebben gege vens van de Amsterdamse indices en de hierin opgenomen fondsen over de pe riode 2005- 2007 geanalyseerd en ko men onder meer tot deze conclusie. De slechtste beursdag is volgens het onder zoek de donderdag, waar verhoudings gewijs de meeste verliezen worden gele den. Callcenters PARAMARIBO - Suriname is erg in trek voor callcenterwerk. Dat blijkt uit een recent onderzoek van de Offshore Callcenter Monitor van nedbound Re search. Zij vroegen ruim 150 leidinggevenden van Nederlandse bedrijven die beschik ken over een 0800-0900 servicenum mer met een hoog belvolume in het callcenter. Ongeveer zestig procent verkiest Suri name boven landen als Zuid- Afrika en Turkije. Een andere belangrijke con clusie is dat 44 procent van de onder vraagden naar eigen zeggen uitbesteding van callcenterwerk naar lagelonenlan den als serieuze optie ziet om kosten te besparen. Saxon BERGEN OP ZOOM - Saxon Motor cycles Europe, importeur van motoren in Bergen op Zoom heeft een dealer contract gesloten met Riding Eagle in Aalsmeer. Zij gaan de modellen Warlord en Fires torm gaan verkopen. Ook het onder houd van deze motoren nemen ze voor hun rekening. Saxon Motorcycles Eu rope in bergen op Zoom heeft in febru ari de Europese Type goedkeuring voor beide modellen behaald. Zij voldoen daarmee aan de strenge ei sen op het gebied van veiligheid, emissie en geluid. Prijs BREDA - Frank Zoeter heeft de Satel liet Design Challenge 2007 gewonnen. Dat is de designwedstrijd waarbij Satel liet Meubelen jong talent de kans biedt zich te presenteren aan vakmensen in de horeca- en interieurarchitectuur. Zoeter presenteerde tijdens de Horecava een compleet nieuw barconcept. Hij toonde dat op het horeca-evene- ment Bar.nl in Amsterdam aan iedereen, die daar belangstelling voor had. WAO-ers BREDA - Nu zelfs minister Domier toegeeft dat mensen boven de 40 met een WAO- uitkering kansloos zijn op de arbeidsmarkt, beginnen mensen met een uitkering steeds meer belangstelling voor een eigen bedrijf te tonen. Volgens John Marrink van StartBedrijf.nl heb ben mensen met een uitkering prima mogelijkheden om een eigen bedrijf te beginnen. Subsidiemogelijkheden, goe de raad, alles is mogelijk. Op StartBe- drijf.nl is alle informatie te krijgen. Think Seminar AMSTERDAM - In de RAI in Am- sterdam wordt van 25 tot 27 september het Think! Seminar gehouden. Dat is een internationaal evenement met als thema: '1 think, I create, I Succeed!' Tij dens de bijeenkomst zal een groot aantal internationaal bekende succesexperts toelichten hoe zij door het bepalen van eigen gedachten, gevoelens, overtuigin gen en acties succesvol zijn geweest. Dicht bij huis BREDA - Een steeds groter wordende groep werkzoekenden werkt graag dicht bij huis. Meer nog dan een goed salaris of een 'móórdbaan' wil de werkzoeken de niet ver reizen. Dat blijkt uit onder zoek van personeelswervingsspecialist G. Recruitment. De voornaamste con clusie daaruit: door de stijgend behoefte aan privé- tijd, wordt reistijd gezien als nutteloze, onzinnige tijdsbesteding. Door het huidig economisch klimaat hebben werknemers de mogelijkheid om vergelijkbare functies ook dichter bij huis te vinden. De sollicitant krijgt het voor het zeggen. Jonge, hoog opge leiden vinden een uur reizen te veel. Incassobureaus ZOETERMEER - Meer dan 650 Ne derlandse incassobureaus zijn dagelijks in de weer om hun opdrachtgevers, zo wel particulieren als bedrijven, te helpen bij het innen van hun vorderingen. Vijf entwintig van deze bureaus zijn lid van de NVI, Nederlands vereniging van In casso- Ondernemingen. Dat is de nieu we branchevereniging. De bureaus die zich hebben aangesloten zijn uitsluitend de grote bureaus, die met elkaar streven naar een goede en betrouwbare dienst verlening. Voorzitter SM A WOERDEN - Harry Stol, voorzitter van de Sales Management Association, heeft zijn functie neergelegd. Hij heeft de functie zeven jaar vervuld. Voorlopig zal zijn taak waargenomen worden door vice- voorzitter Paul Selders. Bij de le denvergadering in oktober wil de SMA de nieuwe voorzitter presenteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 108