PZC Axelse school krijgt kinderopvang 27 21 29 Oud Canadese filmers brachten bevrijding Zeeland in beeld Geluid laat zich moeilijk regelen Dinsdag 1 mei 2007 Tip? redtern@pzc.nl Antoniusschool in Axel krijgt buitenschoolse opvang in bijgebouw. door René Hoonhorst AXEL - De Antoniusschool in Axel blijft groeien. Nog geen twee jaar na de ingebruikname van een com puterlokaal en een nieuwe lera ren- en directeurskamer wordt het noodgebouw ingeruild voor een permanent speellokaal. De speelruimte voor de peuters zal ook dienst doen als buiten schoolse opvang. De Stichting Kin deropvang regelt de opvang in het schoolgebouw. Directeur J. Oude Kempers is blij dat de uitbreiding nu al op de rol staat. Anderhalf jaar geleden nam de school een nieuw computerlokaal en nieuwe onderwijzersruimten in gebruik. De directeur sprak toen al de wens uit dat het noodgebouw, dat er al bijna twintig jaar staat, vervangen zou worden door een permanente aanbouw. Deze week moet de sloop van het noodloklaal al beginnen. Het schoolbestuur hoopt dat bij het be gin van het nieuwe schooljaar de buitenschoolse opvang in de start blokken staat. Mocht de bouw on verhoopt langer duren dan kun nen scholieren tot de herfstvakan tie voor buitenschoolse opvang te recht in kinderopvang Draken- stein aan de Stadhouderskade. De schoolleiding verwacht niet dat de bouw van het speellokaal veel overlast veroorzaakt tijdens de lessen. Het noodlokaal staat aan de achterkant van de school zodat de meeste bouwwerkzaam heden uit het zicht plaatsvinden. Bovendien vindt een deel van de bouw plaats in de schoolvakantie. Het computerlokaal werd in 2005 officieel ingezegend. Het is nog niet bekend of liet speellokaal ook met wijwater wordt besprenkeld. Tip? redactie@pzc.nl Wie met een stok loopt is oud, en wie oud is heeft niet het eeuwige leven, weet Moira (3) uit Vlissingen al. Onlangs op het strand bij Dishoek zag Moira een heleboel oude mensen. Die liepen allemaal met stokken. Pa pa zag ze ook. Maar oud waren deze kwieke nordic walkers niet bepaald. „Kijk daar papa", wees Moira. „Hééél veel oude mensen. Die gaan naar de hemel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59