Canadezen streden fel om Zeeland Border collie wedstrijden bij Kats het regent prijzen bij: Cao en sociaal plan bij Invista PZC Dinsdag 1 mei 2007 27 Televisiedocumentaire met unieke beelden van Tweede Wereldoorlog. door René Schrier GOES - De opmars van de Canade se troepen vanaf de landing op D-day, via de harde strijd in Zee land, tot aan de Dam in Amster dam. Dat alles gefilmd en bekeken door de camera's van Canadese sol daten die daar speciaal voor waren opgeleid. Het televisieprogramma Andere Tijden zendt donderdag 3 mei de ze beelden uit. Ze komen uit ver schillende Canadese archieven en zijn bij toeval ontdekt door een Nederlandse programmamaker. Die zag nog nooit eerder uitgezon den beelden van de strijd in Zee- lands en andere plekken in Neder land. Omdat de Canadezen hun Canadian Film and Photo Unit hadden opgericht, kan er nu geput worden uit dit materiaal. Het gaat om stomme film en om die reden is de redactie van Ande re Tijden op zoek gegaan naar aan vullende informatie. Die is gevon den in de vorm van dagboeken uit het Zeeuws Archief Ze worden aangevuld met stukken uit dagboe ken en brieven die Canadezen naar huis schreven. Deze teksten worden ingesproken. In de één uur durende documen taire is goed te zien dat in Zeeland een zware en moeilijke strijd heeft gewoed, onder meer op de Sloe- dam. De Canadezen moesten zich in een zompig land verweren te gen Duitsers die zich vaak in bete re posities, hoger en droger op dij ken, bevonden. Verder zijn beelden te zien van lan dingen, onder meer bij Vlissingen. Met indrukwekkende luchtopna men wordt duidelijk gemaakt hoe zeer Middelburg en Breskens ver woest zijn. Ook Westkapelle is van uit de lucht te zien. In totaal is Zee land een minuut of tien in beeld. Sara Plat, onderzoekster van het programma Andere Tijden, vertelt dat de TWeede Wereldoorlog eigen lijk de eerste oorlog was waarvan een doorlopend filmverhaal kon worden gemaakt. Dat is ook de reden waarom bij voorbeeld de Canadezen speciaal voor die taak soldaten opleidden en deze geschiedenis voor het na geslacht vastlegden. Andere beelden die in de docu mentaire zijn te zien, geven een in druk van de opmars van de gealli eerden in de omgeving van Til burg en Nijmegen, in die laatste koude winter. Ook zijn de felle ge vechten te zien die aan het eind van de oorlog nog in Groningen gevoerd moesten worden. De NPSD-documentaire over deze kant van het soldatenleven, wordt donderdag 3 mei uitgezonden via Nederland 2 en begint om 20.55 uur onder de titel 'Van D-day tot de Dam'. Voorbereiding op het EK dat in september in Noorwegen is. door René Schrier KATS - Honden die in een sluipen1 de gang in de richting van een vijf tal schapen bewegen en baasjes die met hun honden communice ren met fluitsignalen. Dat zijn de ingrediënten van een wedstrijd met border collies. Zater dag en zondag houdt de regio Zee land van de Border Collie Club Ne derland weer zo'n wedstrijd op het terrein van schapenfokker G. de Regt aan Oostzeedijk nabij Kats. Het gebeurt niet zo vaak dat derge lijke wedstrijden in Zeeland wor den gehouden, legt Jeroen Goetheer, uit. Goetheer is rasverte genwoordiger van de Border Col lie Club in Zeeland. Afgelopen weekeinde zijn wedstrij den in de zogenaamde promotie klasse gehouden met in totaal tach tig deelnemers. Voor komend weekeinde staan wedstrijden in de kwalificatieklasse op het program ma. Daar kunnen punten voor on der meer het Europees kampioen schap in september in Noorwegen NN De Border Collie Club regio Zee- land houdt wedstrijden in de Kwalificatieklasse met in totaal 55 deelnemers, komend weekein de bij Kats. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: - op 11 april 2007 inzake (F.01/60) EUROPLASTICS BV, vest.adr. Rozenlaan 8, 4542 CT Hoek, corr.adr. Postbus 25,4542 ZG Hoek. - op 11 april 2007 inzake (F.03/149) Florijn Groep B.V., vest.adr. Leursebaan 269, 4839 AM Breda, KvK 22047619. K.G. Dijkstra, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. worden verdiend. Voor de wed strijden van komend weekeinde worden zo'n 55 deelnemers ver wacht. De deelnemers krijgen verschillen de opdrachten te verwerken. Zo moeten de honden vijf schepen ophalen over een afstand van vier honderd meter. Ook moeten de schapen in een bepaalde figuur worden gedreven. Verder moeten enkele schapen uit het groepje worden afgezonderd. Voor de ver schillende onderdelen, variërend in moeilijkheidsgraad, kunnen de deelnemers punten halen. De wedstrijden zijn zaterdag van 10.00 uur tot ongeveer 16.00 uur en zondag van 9.00 uur tot 16.00 uur. Daarna is de prijsuitreiking. door Jeffrey Kutterink RITTHEM - Medewerkers van Invi sta Polyester in Vlissingen krijgen een loonsverhoging van 2,25% per 1 april en 0,75% per 1 januari. Vakbonden en directie hebben een akkoord bereikt over zowel een nieuwe cao als een sociaal plan. De cao heeft een looptijd van een jaar. Een maand geleden werd bekend dat Invista Polyester 45 van de 63 werknemers ontslaat. Het massa ontslag volgt na het besluit om te stoppen met de productie van de polyestergrondstof DMT. De vak bonden hebben met de directie een akkoord bereikt over een so ciaal plan. De vakbonden leggen dat binnenkort aan hun leden Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-4612 70 Primera Vlissingen Walstraat 189 Vlissingen Tel. 0118-44 00 37 Tabakswinkel De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel. 0111-41 50 63 Tabac en Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel. 0118-61 22 58 Primera Arnemuiden Langstraat 45 Arnemuiden Tel. 0118-60 60 35 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 36 80 Doolaege Drogisterij Szydlowskiplein12 Axel Tel. 0115-56 51 86 Carpentier Petra Nellie Eenhoornplantsoen 7 Oostburg Tel. 0117-45 28 30 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-61 65 70 Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Gent Tel. 0115-45 17 06 Een van de militairen van de Canadian Film and Photo Unit aan het werk tijdens de opmars van de geallieerden door Europa. foto Nederlandse Programma Stichting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57