Pleidooi voor meer informatie over teken Pijltjes gooien en biertjes drinken ESPRIT o E-brief Vlissingse politie slaat aan m 115,00 m KORTING TILROE OPTIEK kunstwandeling 17 s pzc Dinsdag 1 mei 2007 25 Dorpsraad Burgh- Haamstede pleit voor folders en borden. door Melita Lanting burgh-haamstede - Het risico van een tekenbeet is bij lang niet ieder een voldoende bekend. Geeft daar om betere voorlichting en richt je daarbij met name ook op de toeris ten. Met die boodschap komt de dorps raad Burgh-Haamstede. De dorps raad reageert daarmee op de opge laaide onrust over de explosieve toename van teken in met name de Kop van Schouwen. „Onder de inwoners is bezorgdheid. Men praat er over bij de bakker en de supermarkt", zegt E. Hooft van de dorpsraad.„Ouders moeten iede re dag hun kinderen nalopen. Echt van top tot teen, want als ze gebe ten zijn kunnen de gevolgen desas treus zijn." Een teek kan besmet zijn met de borrelia bacterie en die veroorzaakt de ziekte van Ly me. Je wordt ziek en als er niet op tijd wordt ingegrepen kan blijven de schade optreden. Volgens Hooft zijn de meeste in woners zich wel bewust van de ge varen „Zelfs de supermarkt in Nieuw-Haamstede verkoopt tegen woordig tekenpennen." De onwe- De Dorpsraad Burgh-Haamstede wil toeristen beter voorlichten over teken. Teken kunnen de ziekte van Lyme overdragen op mensen. tendheid van de toeristen is vol gens hem een groter probleem. „Daar zouden we iets tegen moe ten doen. Communicatie en infor meren zodat iedereen op de hoog te is." Hooft denkt aan waarschuwings borden in de boswachterij en bij paden naar het strand. „Maar ook folders die bij de campings liggen." Hooft zou het een goede zaak vin den dat huurders van vakantiewo ningen bij hun informatiepakket ook een folder krijgen over teken. Hoe ze te herkennen zijn en wat je moet doen als je gebeten bent. Niet iedere tekenbeet is gevaarlijk. Hooft hoopt dat gemeente, Staats bosbeheer en ondernemers samen de handschoen oppakken en de toerist gaan informeren. UW VOORDEEL BEGINT HIER.... 50°/c OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) UW VOORDEEL GAAT VERDER BIJ UW ZORGVERZEKERAAR In de meeste gevallen kunnen wij uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar MERKZONNEBRIL OP STERKTE VANAF Zonnebril op sterkte inclusief zonneglazen met 100% UV filter. De glazen zijn leverbaar in verschillende kleuren. Informeert u naar het sterkte bereik van de glazen ook tegen meerprijs 70,00) leverbaar in een multifocale uitvoering eyewear INFORMEER NAAR DE VOORWAARDEN EN MOGELIJKHEDEN. NlET IN COMBINATIE MET ANDERE AANBIEDINGEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl Groot toernooi voor amateur-darters in Krabbendijke. door Luc Oggel krabbendijke - De eerste vergade ring was al bijna een jaar geleden, vele volgden daarna. Het opzetten van een groot darttoernooi is niet iets wat je even op een achterna- middagje doet. Tenminste, niet als je het wilt doen zoals Stichting d'n Gouden Tripel. Op 26 mei vindt in Krabbendijke de apotheose plaats van de inspan ningen: in een tent zullen, zo hoopt de organisatie, 128 amateur darters het tegen elkaar opnemen, gevolgd door een groot feest op het dorpsplein. De organisatie spreekt van een 'unieke dag voor Krabbendijke'. „Je hebt hier één keer per jaar een braderie, verder gebeurt er wei nig", zegt dorpsbewoner en be stuurslid van d'n Gouden Tripel Jan Poortvliet. De Stichting, die vijf bestuursleden heeft, is speciaal opgericht voor het dartspektakel. „We staan ingeschreven bij de Ka mer van Koophandel, hebben een bankrekeningnummer, dat werkt wat makkelijker bij een vergun ningaanvraag", zegt Poortvliets col lega-bestuurslid Ad-Ian Houteka mer uit Kwadendamme. Het idee voor het evenement komt voort uit de wekelijkse dart partijtjes die sinds drie jaar in eet café De Krab in Krabbendijke wor den gehouden. Poortvliet: „We de den wel eens toernooitjes onder ling en bedachten toen dat het leuk zou zijn om iets groters te or ganiseren." 'Je hebt hier één keer per jaar braderie, verder gebeurt er weinig' „De eigenaar van De Krab had ook al langer plannen om eens een feest te houden, dus dat hebben we nu gecombineerd", vult Houte kamer aan. Hoewel de organisatie strak en van een welhaast profes sioneel kaliber is, worden van de deelnemers minder hoogstaande prestaties verwacht. „Je hoeft echt niet goed te kunnen darten, ieder een mag meedoen. Om de haver Jan Poortvliet en Ad Jan Houtekamer (rechts): „Je hoeft echt niet goed te kunnen darten, iedereen mag meedoen." foto Willem Mieras klap 180-ers gooien is dus geen ver eiste, het gaat vooral om de lol", stellen Poortvliet en Houtekamer. De naam van de stichting zegt ei genlijk genoeg. Want behalve een dartterm is een 'tripel' ook een biersoort. „Een biertje drinken en een pijltje gooien gaan nu een maal goed samen", spreken beide bestuursleden uit ervaring. Overi gens doen Poortvliet en Houteka mer op de dag zelf niet mee aan de wedstrijden. „We zitten achter de laptop om de standen bij te houden. Die worden dan weer op een scherm geprojecteerd. Dan zierikzee - Bevrijdingsdag 5 mei en zondag 6 mei is de Gasthuis- kerk in Zierikzee open voor pu bliek. Tussen 13.00 en 17.00 uur zijn deskundigen aanwezig om uit leg te geven over de kerk. De open kerk maakt onderdeel uit van de Kunstwandeling, een route langs dertien ateliers in Zierikzee. Klankatelier B&C heeft ieder uur een muzikaal optreden voor de be zoekers en schildersclub 'tussen de havens' exposeert in de voormali ge visafslag. De club laat een voor proefje zien van de grote expositie later dit jaar in Brouwershaven. De deelnemende ateliers zijn te herkennen aan een blauwe vlag. Meer informatie is te vinden op www.kunstwandeling.nl Ondanks wens van veel teamchefs nog geen uitbreiding initiatief. door Emile Calon vlissingen - De digitale nieuws brief van de Vlissingse politie slaat aan. In een maand tijd kreeg deze internetnieuwsbrief al meer dan driehonderd abonnees. Een aantal waar de politie zeer tevreden over is, aldus woordvoerder A. Don. Volgens de politieman is de belang stelling binnen het Zeeuwse korps voor de nieuwsbrief ook groot Tal van teamchefs hebben hem laten weten dat ze voor hun gemeente ook zo'n nieuwsbrief willen. Voor lopig is het niet de bedoeling, op korte termijn ook voor andere teams een nieuwsbrief samen te stellen. Don sluit echter niet uit dat het succes van de Vlissingse editie ervoor zorgt dat er eerder dan de bedoeling was meerdere uitgaven komen. De digitale nieuwsbrief stelt de po litie in staat heel gericht informa tie te verspreiden. Als het moet kan dat zelfs per wijk, per straat of per postcodegroep. Eind maart ver scheen de eerste Vlissingse nieuws brief met daarin vooral lokale in formatie. Kort daarop stuurde de politie een speciale e-nieuwsbrief rond omdat in Oost-Souburg opvallend veel Sinds aandacht voor diefstal en vernieling Fiat Uno's in internetnieuwsbrief hebben zich in Oost-Souburg geen nieuwe gevallen voorgedaan. hoef je die niet de hele tijd om te roepen, want dat hou je niet vol bij 64 wedstrijden." De deelne mers spelen 501 in een best of fi- ve-opzet en beginnen in een poule systeem, zodat iedereen minimaal drie potjes speelt. Daarna is het knock-out. Voor de jeugd is er een aparte wedstrijd. De vergunning is afgegeven, de band voor het feest is geregeld, de eerste aanmeldingen zijn binnen; niets staat een geslaagd feest nog in de weg. Of toch wel? „We kwamen er een tijdje terug achter dat er op dezelfde dag in Sas van Gent ook een dartfestijn is, waar Van Barneveld en die En gelse darters allemaal zijn. Dat was wel even een tegenvaller." Desal niettemin hopen de organisatoren op flink wat aanmeldingen, want het is de bedoeling volgend jaar weer een darttoernooi te houden. De wisselbeker voor de winnaar staat in elk geval al klaar. Meer informatie is te vinden op www.dngoudentripel.nl. Via die site kan ook worden ingeschreven, net als bij eetcafé De Krab, aan de Noordweg in Krabbendijke. Het in schrijfgeld bedraagt vijf euro. Fiat Uno's werden gestolen en ver nield. Don weet niet of het komt door de aandacht in de nieuws brief of door iets anders, maar sinds die tijd hebben Souburgse vandalen zich niet meer uitgeleefd in en op Fiat Uno's. Aanhoudin gen in verband met het crossen in die Fiats hebben echter nog niet plaatsgevonden. Er is vanuit de abonnees daarvoor geen bruikbare informatie aangeleverd. Verschillende abonnees hebben wel over andere onderwerpen al contact opgenomen. Don geeft aan dat dat een van de voordelen is van de nieuwsbrief. „Er is over en weer contact mogelijk." Zo kreeg de politie ook positieve reacties van abonnees over de vorm en de inhoud van de nieuws brieven. Op 24 april 2007 is door W.E.C.A. Lochten. gerechtsdeurwaarder te Sluis, op verzoek van Maatje Jannetje Pieternella Alberdina Maaskant, wonende te Sint- Maartensdijk, gemeente Tholen. in deze zaak woonplaats kiezende te Schoondijke, gemeente Sluis aan de Buys Ballotstraat 8-207 ten kanto re van voornoemde gerechtsdeur waarder, een exploot uitgebracht waarbij aan Gerardus Jacobus Petronella Goddrie, feitelijk nog ingeschreven te Sint-Maartensdijk, gemeente Tholen, maar zonder bekende woon- of werkelijke ver blijfplaats in en buiten Nederland, bevel tot betaling is gedaan uit kracht van de beschikking d.d. 4 april 2007. Een afschrift van het exploot kan worden verkregen bij: Venhorst Lochten Gerechtsdeurwaarders Wijngaardstraat 41 4461 DB GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55