Koninginnedagganger leeft op broodjes, worst en poffertjes Wij geven u de helft cadeau! B PZC Dinsdag 1 mei 2007 23 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. A Met een abonnement spaart u sneller! het alfabet van Zeeland Bel 0800-0231231. the o lucaó juwelier Gasthuisstraat 7 Goes Tel 01 1 3-251915 AKTIE: T TROUWRING GRATIS kijk op: www.lucasjuwelier.nl Deze twee meiden deden mee aan de wedstrijd fietsen versieren in Wemeldinge. Een jongetje rijdt op een pony in Kloetinge. Dé viering van Koninginnedag is gisteren in kernen op heel Beveland druk bezocht. Oranjecomités hadden overal programma's in elkaar gezet om jong en oud te vermaken. door Lilian Dominicus In bijna elk dorp of kern was gisteren wel iets te doen om het oranje-gevoel te beleven. Het springkussen, de rom melmarkt met oude spullen en oranje-cakejes. Vioolspelende kindertjes en het Oranjebal 's avonds. Veel oranje T-shirts, over al slingers en vlaggen. Een Koninginnedagganger leeft op een dieet van broodjes worst, loem pia's en poffertjes (voor het goede doel!). En natuurlijk vloeide er overal bier en oranjebitter. In 's-Gravenpolder begon de dag onder meer met een wedstrijd stoepkrijten. De band De Jongus bracht een ode aan het nijlpaard en ging vervolgens over op de kin derversie van Soul Man, te weten Soul Kikker. Ook was er een pop pentheater. In Wemeldinge dongen tientallen kinderen naar de prijs voor de mooist versierde fiets. Met hoe pels, pomponnen en ballonnen hoopten ze elkaar af te troeven. Er was zelfs een Oosterscheldemon- ster, in ragen en vuilniszakken ge huld. In Rilland kon er een prijs gewonnen worden door degene die raadde hoeveel melk de gepen sioneerde Anna 23, geboren in 1992, in haar hele leven al had ge produceerd. De volwassenen zoch ten hun vertier voornamelijk in de kroeg, voor de kinderen was er een elektrisch autobaantje. Geen typische oranje-sfeer in Krabbendijke, wel een roofvogel show. Dat roofvogels mensen blij ven fascineren, bleek uit de vele mensen die op de show afkwa men. Honderden mensen kwa men kijken naar de kunsten van de valken, kerkuilen, de Bengaalse oehoe en de Amerikaanse zeea rend. „We gaan nu net doen alsof we in Afrika zijn", zei de presenta trice. „Het is meer dan 25 graden, het is ongelooflijk heet en we zijn op de steppe. Deze deken hier op de grond, dat is een kadaver van een zebra." Zo werd in beeld ge bracht hoe de Afrikaanse valegier aan zijn eten komt. Het publiek moest af en toe meedoen, al was het om even te duiken voor een van de demonstratie gevende roof vogels. Ook Koninginnemarkt in Kloetinge trok veel bezoekers. Hier een opvallend aantal kraam pjes met plantjes voor in de tuin. Rondom de vate was een zes kamp, waarin deelnemers het te gen elkaar opnamen in onderde len als touwtrekken en zaklopen. Lekker, ouderwets Koninginnedag. Een jongetje wacht op klanten tijdens een rommelmarkt in Kloetinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47