'Denk niet: dit is rommel, dit zijn absolute topwerken' morgana Compleet slapen in Zeeland GOES 22 Dinsdag 1 mei 2007 PZC B BKR-kunstveiling bij café Baarends in Goes trekt zeker tweehonderd belangstellenden. door Lilian Dominicus Welkom bij de meest besproken veiling van Zuidwest-Ne- derland", zo sprak veilingmeester Rino Gelok van de stichting Rondom de Stenen Brug het toegestroomde publiek toe. „En met dank aan iedereen die daarvoor in de krant reclame heeft gemaakt. Dat is heel goed, we le ven in een democratie, dat is vrij heid van meningsuiting." Op het pleintje achter café Baar ends in Goes waren gistermiddag zeker tweehonderd mensen toege stroomd om een werk uit de oude BKR-kunstcollectie te kopen, of eens te kijken hoe het er aan toe zou gaan. Want voorafgaand aan de veiling was er in de politiek veel discussie over de vraag of dat nou wel kies was, om 125 doeken uit het gemeentedepot 'zomaar te grabbel te gooien'. Vooral uit link se hoek was er veel kritiek. Toch was er ook veel positieve belang stelling, gezien de vijftig biedingen die vooraf binnen waren geko men. De Beeldende Kunst Regeling, die in de jaren tachtig werd opgehe ven, was bedoeld om kunstenaars die niet konden leven van de ver koop van hun werken een uitke ring te geven. In ruil daarvoor pro duceerden ze voor de overheid. Op de zolders van het Goese stad huis stonden de schilderijen al ze ker twintig jaar te verstoffen, giste ren gingen ze onder de hamer. De stichting Rondom de Stenen Brug wil de opbrengst gebruiken voor culturele doeleinden en een speel-o-theek voor gehandicapte kinderen. Het eerste werk, Afbraak van H. van der Plas uit Den Haag, ging voor driehonderd euro weg. „De kop is eraf', juichte de veiling meester in zijn knal oranje pak. Maar hij vindt Afbraak dan ook een echte topper. De twee volgen de stukken brachten al beduidend minder op. „Kom op mensen", moedigt hij aan. „Denk niet: dit is rommel, dit zijn absolute topwer ken." De veiling, die zeker vijf uur duurde, vormde de afsluiting van een hele zonnige Koninginnedag in Goes. De veiling bracht 7240 eu ro op. Voor de kroegtijgers ging het feest nog door in de cafés. Ook de hond ontkomt niet aan Koninginnedag in 's-Gravenpolder. foto's Dirk-Jan Gjeltema De roofvogelshow in Krabbendijke trok veel belangstellenden. Bij café Baarends in Goes werd gisteren kunst geveild.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46