PZC 35 Basso houdt eer aan zichzelf Europese commissie bekritiseert Tour-directie in zaak Unibet.com 37 37 Labtests Landis opnieuw bekeken Oud-renners zorgen voor nostalgie bij dernykoers Axel Ook in duivensport wordt af en toe driftig geëxperimenteerd Dinsdag 1 mei 2007 Tip? sport@pzc.nl De kans dat Ivan Basso dit jaar de Tour de France rijdt is weer kleiner geworden, nadat de Italiaan is opgestapt bij Discovery Channel. foto EPA In opspraak geraakte Italiaan vertrekt bij Discovery Channel. door Cerrit Hendriksen PARIJS - Ivan Basso is opgestapt bij Discovery Channel. De 29-jarige Italiaanse wielrenner hield de eer aan zichzelf omdat hij opnieuw in opspraak is gekomen door de do- pingaffaire rond de Spaanse arts Eufemiano Fuentes. Dat lot dreigt overigens voor nog veel meer sportlieden dan tot dusver ge noemd, werd gisteren eveneens be kend. De leiding van de Amerikaanse wielerploeg had Basso al op non-actief gezet, nadat het Itali aans olympisch comité een nieuw onderzoek had gelast naar zijn mo gelijke betrokkenheid bij 'Opera- don Puerto'. Er zou nu wel bewijs zijn, onder meer in de vorm van zakjes bloed van Basso die bij Fuentes in de koelkast lagen. De winnaar van de Giro 2006 moet zich op 2 mei melden voor ver hoor. „Het was een moeilijke beslissing, voor mij en mijn familie, maar ik denk dat dit voor mij het enige juiste is", lichtte Basso zijn ontslag aanvraag toe. „Ploegleider johan Bruyneel, directeur Bill Stapleton en mijn teamgenoten hebben al tijd in mij geloofd en veel respect voor me getoond. Het besluit mijn contract in te leveren is mijn ma nier hun datzelfde respect te ge ven." Dat Discovery eind dit seizoen als geldschieter afscheid neemt van de wielersport heeft ook meege speeld. „De ploeg moet een nieu we sponsor zien te vinden en wed strijden winnen. De situatie waar in ik zit staat haaks op deze doel stellingen. Het leidt alleen maar af', liet Basso weten. De Italiaan hechtte eraan te zeg gen dat hij niet onder druk is ge zet. „Het is belangrijk te weten dat Ivan Basso heeft zijn ontslag inge diend bij Discovery Channel. De situatie van de in opspraak ge raakte Italiaan staat haaks op de doelstellingen van de ploeg. dit voor honderd procent mijn be slissing is geweest. Niemand heeft me gevraagd te vertrekken." Het aantal wielrenners dat betrok ken is bij de geruchtmakende do- pingzaak is volgens de Italiaanse krant Gazzetta Dello Sport bijna twee keer zo hoog als gedacht. Naast 58 namen van betrokken renners zouden nog eens 49 ande ren zich schuldig hebben gemaakt aan dopingpraktijken. De Gazzetta Dello Sport beroept zich op een dossier van de Spaan se autoriteiten. Tot nu toe was al leen een dossier van ongeveer vijf honderd pagina's bekend. Volgens de Gazzetta komt er nu nog een pak papier van zesduizend bladzij den bij. Barthez gaat niet meer terug naar Nantes nantes - Fabien Barthez heeft gis teren laten weten te vertrekken bij voetbalclub Nantes. De gerouti neerde keeper voelt zich niet meer veilig in de stad van zijn club. Zon dag was Barthez Nantes ont vlucht. Dat gebeurde een dag na dat hij had gevochten met een dronken supporter. De club had verloren van Stade Rennes, waar na Barthez werd belaagd door een vijftal aanhangers van Nantes. BBC-onderzoek:coach Woolmer vergiftigd londen - Het lijkt vrijwel zeker dat de Britse coach van het Paki staanse cricketteam Bob Woolmer is vergiftigd, voor dat hij anderhal ve maand geleden werd gewurgd. Dat meldde het BBC-onderzoeks- programma Panorama gisteren. Woolmer (58) werd op 18 maart dood aangetroffen in zijn hotelka mer in de Jamaicaanse hoofdstad Kingston. Zijn dood wierp een gro te schaduw over het WK cricket. Europese titel voor Middelburger Don goes - Mano Don is met het Ne derlands juniorenteam Europees kampioen teakwondo geworden. In het Slowaakse Poprad waren de vijftienjarige Middelburger en zijn vier teamgenoten in de fmale te sterk voor regerend Europees en wereldkampioen Polen. Bij de gesprongen technieken pak te het team zilver. Individueel ein digde Mano Don op dat onderdeel als vierde. Alfaro Pentury verruilt RCS voor Zaamslag terneuzen - Alfaro Pentury is de zesde nieuwe speler voor zaterdag tweedeklasser Zaamslag. De centra le verdediger komt over van zon dag-tweedeklasser RCS. Eerder maakten Tom Nieuwelink (Veere), Jordy Bakker (Vlissingen), Omer Malagic (Axel), Jan-Gerard Hartman (Terneuzense Boys) en doelman Bart Corstanje (Kemze- ke) bekend dat'ze volgend seizoen in Zaamslag voetballen. PARIJS - Het Franse anti-dopingbu- reau LNDD laat de werkwijze van het Franse laboratorium Chatenay Malabry onderzoeken door onaf hankelijke experts. Daarmee reage ren dê Fransen op de beschuldigin gen van de advocaten van wielren ner Floyd Landis, die vinden dat de labtesten niet objectief zijn ge weest. De Amerikaan reageerde po sitief op een dopingcontrole tij dens de Ronde van Frankrijk in 2006, die hij won. Het Franse labo ratorium toonde op verzoek van het Amerikaanse anti-doping agentschap (Usada) opnieuw aan dat er te veel testosteron in de B-staal van Landis zat. Weigeren deelname in strijd met Europese regels interne markt. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Het besluit van de orga nisatie van de Tour de France om de Belgisch-Zweedse wielerploeg Unibet.com deelname aan de Tour van dit jaar te weigeren, is in strijd met de Europese regels voor de in terne markt. Dat zei de woordvoer der van Europees commissaris Charlie McCreevy gisteren. Unibet.com mag volgens de Tour directie niet meedoen aan door haar georganiseerde wedstrijden omdat de sponsor een buitenlands gokbedrijf is, het Zweedse internet- gokbedrijf Unibet. Volgens Touror ganisator ASO is sportsponsoring door gokbedrijven in Frankrijk niet toegestaan. Dat zou ook gelden in België, re den waarom Unibet zondag ook niet mee mocht doen aan de klas sieker Luik-Bastenaken-Luik, die ook door ASO wordt georgani seerd. Maar volgens de Commissie kan de Tour-directie de Franse wet niet van toepassing verklaren in andere landen. Volgens de woordvoerder van Mc Creevy moet Frankrijk bedrijven uit welk ander EU-land gelijk be handelen. Daarvan is volgens hem bij de kwestie-Unibet geen sprake. „Je kunt een bedrijf uit een ander land niet uitsluiten, alleen omdat de sponsor je niet bevalt. Uni- bet.com is een legaal bedrijf en het is aan een team om zijn sponsors te kiezen, niet aan Frankrijk of aan de Tour-directie", aldus woordvoer der Oliver Drewes. Griekse politie dreigt met staking op 23 mei athene - De Griekse politie dreigt met een staking tijdens de finale van de Champions League op 23 mei. De politieagenten willen meer loon en meer personeel. Minister Vyron Polydoras, verant woordelijk voor de openbare orde, heeft een oproep gedaan. „Ik smeek jullie niet te gaan staken. Dat zeg ik niet vanuit mijn functie als minister, maar als raadgever", zei de minister. De vakbond zal midden mei een beslissing nemen. De finale in Athene vindt plaats in het Olympisch stadion Spyridon Louis. In verband met de veilig heid laten de Griekse autoriteiten slechts 63.800 bezoekers toe in het stadion, waar normaal gesproken 72.000 toeschouwers in kunnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37