Epica kiest bewust voor harde koers Programma Bevrijdingsfestival Vlissingen 32 Dinsdag 1 mei 2007 PZC Epica met vlnr: Mark Jansen, Ives Huts, Simone Simons, Ad Sluijter en Coen Jansen. Het optreden van deze gothic-metalband tijdens het Bevrijdingsfesti val zaterdag 5 mei in Vlissingen staat gepland tussen 17.00 en 18.00 uur op het hoofdpodium op het Bellamypark. Epica vertoeft nu nog in Zuid-Amerika voor optredens in Montevideo en Buenos Aires, maar komt zaterdag met minstens zoveel plezier naar Vlissingen. Gothic-metalband met gitarist Ad Sluijter op Bevrij dingsfestival. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Epica is het reizen in middels gewend. De gothic-metal band bevindt zich momenteel in Zuid-Amerika, voor optredens in Montevideo en Buenos Aires. Met minstens zoveel plezier staan ze za terdag op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Dat geldt zeker voor gitarist Ad Sluijter (25), die in Goes is opge groeid en nu in Brabant woont. „In Zeeland spelen is toch iets bij zonders. Je ziet mensen die je ja ren niet hebt gesproken en het is te gek om te laten zien wat we in middels hebben bereikt." Sluijters Zeeuwse kompaan, de Goese drummer Jeroen Simons, is er niet meer bij. Hij verliet een half jaar geleden Epica. Zijn ver trek heeft gemengde gevoelens ach tergelaten bij Sluijter. „Ik kende Jeroen al meer dan tien jaar en vond het heel jammer dat hij weg ging. Aan de andere kant was het ook een opluchting, want op het muzikale en het persoonlijke vlak waren er wat knelpunten. Uitein delijk was het zowel voor hem als voor ons beter dat hij vertrok." Ook op andere fronten werden in grijpende beslissingen genomen. De band was nogal ontevreden over haar platenmaatschappij, Transmission, en probeerde onder het contract uit te komen. Terwijl die procedure liep, ging Transmiss ion failliet. Inmiddels heeft de band net gete kend bij een nieuwe maatschappij. Niet de minste: Nuclear Blast uit Duitsland, dat vele grote metalna- men onder haar hoede heeft, waar onder ook het in Zeeland gewortel de Gorefest. „We zijn er heel erg blij mee", zegt Sluijter. „Het kwam vrij onverwacht. We waren al een tijd bezig met een andere maat schappij, toen Nuclear Blast in eens om de hoek kwam kijken. Tot onze verbazing boden ze een nog beter contract." Onderdeel van de deal is het bin nenkort - augustus of september - uitbrengen van een nieuw album, de derde studioplaat na The phan tom agony (2003) en Consign to oblivion (2005). Het album be vindt zich nu in de afmixfase. De releasedatum is een harde voor waarde van de band, vooral omdat vanaf begin september een grotE tournee door de Verenigde Staten en Canada staat geboekt. Het nieuwe album verschilt wezen lijk van het vorige, zegt Sluijter. „Het is een stuk harder. De vorige was wat zachter uitgevallen dan de eerste cd. Nu wilden we een echt hard album maken. Ik denk dat de perikelen met Transmission daar ook mee te maken hebben. Die agressie moest eruit. Ik ben zó en thousiast over het resultaat. Ik kan echt niet wachten tot de cd er is 'Het is te gek om te laten zien wat we inmiddels hebben bereikt' en ik verwacht dat het voor de meeste fans ook een aangename verrassing zal zijn." Centraal staat nog steeds de so praanzang van Simone Simons, aangevuld met de grunts van op richter Mark lansen (ex-After Fore ver). Wel is Sluijters gitaarwerk prominenter geworden. Een van de nummers van de nieuwe plaat bevat - zeer ongebruikelijk - een solo van hem. „Dat was niet mijn idee. Ik ben niet zo'n fan van sole ren. Op een bepaald moment heb ik mijn interesse daarin verloren. Maar de band wilde graag een so lo. Wie weet komen er op een vol gend album van Epica nog wel meer." Een nieuwe drummer is nog niet gevonden. „We hebben wel audi ties gehouden, maar daar zat niets bij." De cd is opgenomen met een gastmuzikant: Ariën van Weesen- beek (God Dethroned). Sluijter: „Hij heeft me echt omver geblazen met zijn muzikaliteit. Dat maakt het alleen maar moeilijker om een vaste drummer te vinden die dat kan evenaren." Voorlopig treedt Epica op met Van Weesenbeek of Koen Herfst - afhankelijk van wie beschikbaar is - achter de drumkit. Epica is vorige maand weer begon nen met optreden, na een onder breking van een half jaar. De op winding van live spelen en verre reizen is daardoor weer terug, zegt Sluijter. „Daar raak je wel weer aan ge wend, maar zeker bij het eerste op treden had ik dat gevoel van vroe ger weer: de spanning, nieuwe nummers, andere drummer. En voorlopig blijft het nog wel even spannend." Sint Jacobskerk 10.30 uur: Van Randwijklezing De Amsterdamse burgemeester Job Co- hen houdt de 8e Van Randwijklezing. Ti tel: 'Verantwoordelijkheden en verplich tingen'. Hoofdpodium, Bellamypark 12.30-13.00 uurKrezip Band maakt helikoptertour langs diverse Bevrijdingsfestivals en speelt nummers van het nieuwe album 'Plug it in'. 13.00-14.00 uur: De Hobbyisten Vlissingse groep maakt eigen mix van hip hop, breakbeat, lounge, ambient, dubreg- gae, ska, pop en rap. 15.00-16.00 uur: Jovink en de Voederbietels Rock 'n' lol-formatie uit de Achterhoek. Bezig met afscheidstournee. 17.00-18.00 uur: Epica Internationale gothic metalband, met o.a. de Zeeuw Ad Sluijter. 19.00-20.00 uur: Haydamaky Krachtige live-band uit de Oekraïne, met onder meer skapunk, dubreggae en pun- ky stampwerk. 21.00-22.00 uur: Beef! Nederlandse reggaeband. Was drie jaar geleden ook al hier te zien. 23.00-0.00 uur: Kraak Smaak Producerstrio (Mark Kneppers, Oscar de Jong en Wim Plug) sluit festival af met dansbare muziek. Prem Radhakishun leidt tijdens het jongerenprogramma in de Spiegeltent een discussie over vrijheid en politiek. foto GPD/Koen van Weel C-Culturepodium, Bellamypark 14.00-14.30 uur: BDM Entertainment Rapgroep van Bas de Meijer uit Vlissin gen. Won vorige maand Hooikoorts. 16.00-16.45 uur: Bluem Zeeuws-Vlaams poprockkwartet. Publieks- winnaar Zeeuwse Belofte 2006 18.00-18.45 uur: DjaZaRhoo Vierkoppige Goese formatie. Speelt met knipoog naar symfonische rock, maar maakt ook uitstapjes naar jazz, disco en reggae. 20.00-20.45 uur: Incarnate Walchers-Bevelandse metalband. Win naar Zeeuwse Belofte 2006 22.00-22.45 uur: Bruce Springsteen Tribute Door leden Scwar en anderen. Spiegeltent, Arsenaalplein 12.30-18.00 uur: Reflexionz of Freedom Programma voor en door jongeren waar in vrijheid en politiek bespreekbaar wor den gemaakt. Discussie onder leiding van Prem Radhakishun. Optredens van cabare tière Soundos, De Dikke en De Dunne (hiphop) en Jesse Meeusen (poëzie op muziek). Verder: sportdemonstraties in het Dijktheater. 20.00-00.00 uur: Avondprogramma Reflexi onz of Freedom Optredens dj Dash, E-L Style, Dikke en De Dunne, Adam Wesley, Nul Elf Acht, Vierus en Fouradi. De Piek 14.00-18.00 uur: Liberty Locals Dancefeest, met dj's Eggy, Double RD en Rize. Dijktheater: Liberty Dance 19.00-20.00 uur: Dj Dennis Christopher Veelbelovende dj, bekend van 'Rockefel ler, 'Beatfreakz' en remixes van o.a. Mi chael Grey en de Sugababes. 20.00-21.00 uur: Marysol Uit Chili afkomstige dame. Combineert house met latin spirit. 21.00-22.00 uur: Misjah Meester van techno. Mixt underground- techno met diverse stijlen. 22.00-23.00 uur: Funkerman House-dj, hard op weg is naar top van de Nederlandse dansscène. 23.00-0.00 uur: Secret Cinema Hypnotiserende melodieën, stevige beats, stuwende baslijnen, dwingende ritmes. Arsenaaltheater 22.00 uur: Swing for Free Optreden van Boaz Black the Soul Pat rol. Bevrijdingsvuur Zeeuwse atleten brengen in de nacht van 4 op 5 mei in estafettevorm het Bevrij dingsvuur van Wageningen naar Vlissin gen. Atleten die de bevrijding zelf hebben meegemaakt, lopen daar zaterdag de laat ste etappe. Tijdens een ceremonie op het hoofdpo dium wordt de grote vlam op het Bel lamypark aangestoken met het Bevrij dingsvuur. www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34