Arts vaker voor tuchtrechter O22" 'Alexander mag snel op troon' Het slikken van bolletjes raakt uit de mode Koninklijk afscheid van 's Hertogenbosch HET WEER: Zonnig Zelfs in mosselen wordt cocaïne aangetroffen Strijdliederen op 1 mei steeds zachter 2 en 3 Dinsdag 1 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 102 los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Vorig jaar 27 procent meer klachten dan vijf jaar eerder. door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Verplegers, apothe kers, artsen en specialisten wor den steeds vaker voor het medisch tuchtcollege gedaagd. Vorig jaar be handelden de vijf regionale tucht colleges 1332 klachten van patiën- Grote meerderheid bevolking gunt Beatrix spoedige pensionering. HILVERSUM - Koningin Beatrix mag op zeer korte termijn van haar pensioen gaan genieten, als het aan de Nederlanders ligt. Van haar onderdanen vindt 70 procent dat prins Willem-Alexander binnen drie jaar het stokje van haar kan overnemen en de troon bestijgen. Dat blijkt uit een enquête van In- terview-Nipo, uitgevoerd in op dracht van de NOS. Willem-Alexander kan straks als koning op grote steun van het volk rekenen. Ruim 80 procent vindt hem geschikt tot zeer ge schikt voor die functie. Volgens het merendeel van de 500 onder vraagden staat hij dicht bij het volk, is hij progressief en boeiend. Maar qua populariteit moet hij het afleggen tegen zijn vrouw, prinses Maxima. Een grote meerderheid, 77 pro cent, vindt dat Nederland een mo narchie moet blijven, 14 procent heeft" de voorkeur voor de repu bliek als staatsvorm. Wel vindt een kwart van de ondervraagden dat het staatshoofd geen enkele wettelijke en politieke invloed mag hebben. De meeste ondervraagden hopen dat het koningschap onder Wil lem-Alexander wordt gemoderni seerd. nieuws over de viering van Koningin nedag op de pagina's 5, 22 en 23 ten of hun familieleden. Dat is een stijging van bijna 27 procent in ver gelijking met 2002. De meeste tuchtzaken worden aan gespannen omdat patiënten vin den dat hun arts een verkeerde diagnose stelde en vervolgens een foute behandeling toepaste. Dat blijkt uit de jaarverslagen van de regionale tuchtcolleges in Amster dam, Den Haag, Eindhoven, Zwol le en Groningen en het centraal tuchtcollege dat in hoger beroep oordeelt. Vaak komen de medi sche hulpverleners ervan af met een waarschuwing. De tuchtcolleges ontvingen verre weg de meeste klachten over huis- De meeste klachten betreffen huisartsen, psychiaters en ver- pleegkindigen. Betwijfeld wordt of het publiek genoeg weet over de mogelijkheid tot klagen. artsen, psychiaters en verpleegkun digen. Jaarlijks zijn er tientallen miljoe nen contacten tussen patiënten en huisartsen, specialisten en andere medische hulpverleners. Het to taal van ruim 1300 klachten wordt in het jaarverslag dan ook 'heel be scheiden' genoemd. R. Torringa, voorzitter van het centraal tucht college, vraagt zich af of de moge lijkheid om met klachten over me 's-HERTOGENBOSCH - Koningin Beatrix en prins Wil lem Alexander nemen in 's-Hertogenbosch afscheid van het publiek. De vorstin bezocht gisteren ter gelegen heid van Koninginnedag samen met enkele andere le den van de koninklijke familie behalve de Noord-Bra bantse hoofdstad ook Woudrichem. foto Robin Utrecht DEN HAAG - Drugssmokkelaars val len terug op ouderwetse metho des. Het slikken van bolletjes lijkt op zijn retour. Het verstoppen van drugs in spullen raakt weer in zwang. Die indruk hebben de ma rechaussee en Justitie. Volgens Eric Vermeulen van de marechaussee worden drugs ver stopt in dubbele bodems, koffer- handvatten, ondergoed, pruiken of levensmiddelen. Een paar jaar geleden zag de douane vrijwel al leen bolletjesslikkers. Nu duiken andere manieren op. Zo is onlangs een postpakket onderschept waar bij de verdovende middelen niet in het pakketje zaten, maar onder de adressticker. Sinds de honderd- procentscontroles op Schiphol neemt de smokkel via bolletjesslik kers af Marechaussee en douane denken dat smokkelaars daarom nieuwe trucs zoeken. De douane stuitte in 2006 op min der drugs dan in voorgaande jaren. Er werd 90S4 kilo cocaïne ontdekt en 189 kilo xtc. In 2005 ging het om 11.343 kilo coke en 339 kilo xtc. Voor de douane het bewijs dat de strengere controles werken. pagina 4: zelfs in mosselen disch handelen naar het tuchtcolle ge te stappen genoeg bekend is. Het college kan, als het de klacht gegrond verklaart, een waarschu wing uitdelen, een arts berispen of een^eldboete van maximaal 4500 euro opleggen. Ook kan de arts, bij grove nalatigheid, tijdelijk wor den geschorst uit het artsenregis- ter, gedeeltelijk worden ontzegd zijn beroep uit te oefenen of uit het register worden geschrapt. Viertal vast na overval op Kruidvat in Goes GOES - Met de aanhouding van vier jonge Goesenaren, waaronder een vrouw, heeft de politie de ge welddadige overval op Het Kruid vat in Goes opgelost. De drogiste rij werd woensdag overvallen. De verdachten zijn 17,19, 20 en 21 jaar oud. In de woning van de 21-jarige trof de politie een professionele hennepkwekerij aan. Het spul is in beslag genomen en vernietigd. Fosforalarm voor Zeeuwse stranden GOES - Op de stranden van Koksij- de en Middelkerke, België, zijn gis teren projectielen met fosfor ge vonden. Omdat deze ook op de Zeeuwse stranden kunnen aan spoelen, roept de Zeeuwse politie strandbezoekers op niets aan te ra ken en direct 0900-8844 te bellen als ze iets vreemds aantreffen. Rijkswaterstaat, gemeenten en de hulpdiensten zijn gewaarschuwd. De Dag van de Arbeid is achterhaald PSV is de terechte kampioen eens ggS 70% 130% Uitdagers ABN AMRO regelen bod financieel LONDEN - Het bankentrio dat een vijandig bod van 72 miljard euro deed op ABN Amro, is bezig dit fi nancieel te regelen. Dat meldde gisteren de The Wall Street Journal. De banken - Royal Bank of Scot land, de Spaanse bank Santander en Fortis - moeten een formeel bod te doen. EN Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 32; Agenda: 33; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1