|as wordt langzaam leuker l\ PZC Maandag 30 april 2007 45 „Na een bad of douche is een bad jas gewoon heel aangenaam. Hij knelt niet, is lekker warm en neemt al het vocht op. Ook ideaal voor vrouwen die zich met bodylo tion insmeren: dan trek je niet meteen de kleren aan." De kans dat de badjas ooit nog een prominente plek in het mode- bewustzijn van de Nederlander verovert, schat Van Ligten echter niet hoog in. „Veel mensen kopen pas een nieuwe badjas als ze naar het ziekenhuis moeten." Prijzen vanaf 215 euro. Voor ver- koopadressen en meer informa tie: www.nonnasol.nl De badjas mag dan een op mars beleven, de modellen lij ken toch altijd nog veel op el kaar. Kleurige badstof in over slagmodel met sjaalkraag, al dan niet met capuchon. Weinig variatie en keuze dus. De ontwerpers van Nonnasol vonden het de hoogste tijd voor een vrouwelijke badjas met mooie belijning en in leu ke stoffen. Het resultaat mag er zijn: badjassen met de flair van een filmster. Modellen waar je mee gezien mag wor den. Voor onverwacht bezoek doe je graag de deur open. De eigenzinnige bad- en kamer jassen worden handgemaakt van luxe materialen als zijde, velours, satijn en weldadig dik ke badstof. Ze worden geprodu ceerd in een kleine serie en zijn via internet te bestellen on der klinkende namen die geïn spireerd zijn op de Italiaanse operadiva's zoals Aïda of Tosca. De collectie is inmiddels uitge breid met enkele mannenmo- dellen De badjassen zijn ook te koop bij enkele detailhandels zoals Li- vera in Oosterhout en Breda. De badjas was jarenlang op zijn retour en maakt nu een voorzichtige comeback. We zijn echter nog altijd onvoldoende 'badjasbewust', vindt vakspecialiste Renate van Ligten. door Will Gerritsen foto GPD Er zijn bijzonder leuke, hip pe, mooie en bijzondere badjassen. Heerlijk om in weg te kruipen na lekker te hebben gebadderd, desgewenst in een fraaie kleurencombinatie met je nachthemd, handdoeken sets, badkamermat of zelfs badka mertegel. Maar wie draagt ze? „Een zeer beperkte groep", treurt Renate van Ligten. Zij is als ad junct-directeur van Wil Wouters Modeagenturen in Weert dagelijks in de weer met badjassen, badkle ding en nachtgoed. We steken zonder blikken of blo zen het aanschafbedrag van een riante middenklasser in de verbou wing van onze badkamers. We zijn wekenlang bezig met het uit zoeken van de juiste tegel, de strak ste designkraan, we dubben over de mooiste wastafel, tobben einde loos over de badkuip. Maar de bad jas laat ons Siberisch: „De meeste mensen doen er tien jaar mee. Dan mag hij er niet uitgesproken en te gek uitzien." Saai dus. Van Ligten: „De Nederlandse vrouw heeft er weinig interesse in. Menigeen zou leuker voor de dag kunnen komen. Dat geldt voor vrouwen en mannen." Die desinteresse komt mede door dat we ons binnenshuis weinig be kommeren om ons uiterlijk. „Aan badkleding wordt wel veel aan dacht besteed. Dan moet het er al lemaal perfect uitzien." Begrijp haar goed: „We hoeven echt niet in een negligeetje door het huis te huppelen. Maar voor elk budget zijn er leuke badjassen. Van 29,95 euro tot 300 euro." Vroeger, in de prébadjashistorie, had je de peignoir. Doorgestikt en uitgevoerd in zweterig kunststof. Modelletje Coronation Street, ver wijst Van Ligten naar de vermaar de Britse volksbuurtsoap. Daarna kwam de badjas in zwang zoals we hem nu kennen: het overslag model met sjaalkraag of capuchon, alles in badstof Met de opmars van de sauna deed de maagdelijk witte uitvoering zijn intrede. Nog steeds wordt een saunabeurt er mee geassocieerd. Die witte badjas is niet eens zozeer een symbool van reinheid. Het is vooral gemak kelijk in onderhoud. Ze kunnen sa men in de was met de handdoe ken. „Voor de niet-werkende vrouwen van destijds deed de badjas dienst als ochtendjas", zegt Renate van Ligten. „De vrouw schoot bij het opstaan in de badjas, kleedde de kinderen aan, zorgde voor het ont bijt. Als iedereen was vertrokken, maakte ze het huis aan kant, ging zichzelf verzorgen en begon aan de dag." En nu? „Ik trek mijn bad jas aan voor een snel ontbijt, neem een snelle douche en ben dan snel op weg naar het werk." De badjas is teruggedrongen naar de badkamer. „Tien jaar geleden za gen we de opkomst van het huis pak. Voor die tijd trok je als vrouw 's avonds je badjas aan, om nog even te ontspannen op de bank in de woonkamer. Tegenwoordig heeft 60 procent van de Nederland se vrouwen een huispak." Na een dip van enkele jaren krab belt de badjas sinds kort weer lang zaam uit het dal. „De verkoop laat een licht stijgende lijn zien. Dat heeft te maken met de betere eco nomie en er is ook sprake van een inhaalvraag." Zonder badjas kun nen we immers ook weer niet. ALLEMENSEN Pamela Anderson nu vaste gast Hans Klok Pamela Anderson vervangt Car men Electra als vaste 'speciale gast' in The Beauty of Magie, de show waarmee de Nederlandse illusionist Hans Klok furore hoopt te maken in Las Vegas. De 35-jarige Carmen Electra zei vori ge week nog dat ze drie maan den in de show zou blijven. Ze zou echter om organisatorische redenen zijn afgehaakt. De voor vertoningen van The Beauty of Magie beginnen eind mei. Ander son en Electra hebben beiden hun bekendheid aan de televisie serie Baywatch te danken. Weer dochter voor Spaanse kroonprins Prinses Letizia (34), de vrouw van de Spaanse kroonprins Fe lipe, heeft gisteren het leven ge schonken aan een dochter. Dat maakte het hof bekend, aldus Spaanse media. Het meisje is de derde in de lijn van troonopvol ging en werd in een privékliniek in Madrid geboren. Het paar heeft al een dochter. Leonor werd op 31 oktober 2005 gebo ren. De naam van de prinses wordt later bekendgemaakt. Scotty is eindelijk „beamed up" Een deel van de as van de in 2005 overleden en gecremeerde Star-Trek-acteur James Doohan is zaterdag met een particuliere raket in de ruimte gebracht. De lancering had volgens Ameri kaanse media plaats in de Ameri kaanse staat New Mexico. Doo han, die 85 jaar oud werd, werd beroemd als 'Scotty' in Star Trek. De zin „Beam me up, Scot ty" bereikte een cultstatus, hoe wel deze zin nooit daadwerkelijk in een van de Star-Trekfilms ook zo is gebezigd. Alleen in de vier de film zegt Captain Kirk „.Scot ty, beam me up!" Het in de ruim te brengen van de as van de ac teur werd enkele malen uitge steld. Zaterdag ging zijn as als nog de ruimte in, samen met de as van ongeveer tweehonderd anderen, onder wie die van ex-astronaut Gordon Cooper. Vrouw rijdt in op echtgenoot Bullock Een Amerikaanse vrouw heeft geprobeerd Jesse James (38), de echtgenoot van actrice Sandra Bullock (42), te doden. De man van Bullock werd op de oprij laan van zijn huis in Californië tot viermaal toe bijna omver ge reden door de vrouw. Bullock en het 10-jarige zoontje van James waren getuige van het voorval. Kort na het incident vluchtte de 46-jarige vrouw weg in haar au to. De politie kon haar later aan houden. Een woordvoerder van het beroemde stel laat weten dat James en Bullock 'in orde' zijn. Sandra 1 Badjas met filmsterrenflair

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65