Nuff Said schudt Cadzand wakker Ricas kijkt ook naar centrum brandweer Drukte bij reddingsbrigades Probeer maar eens wakker te blijven in een échte Hastens! Hastens i$k ZPZC Maandag 30 april 2007 1 7 Pinguinrock komt zaterdagavond langzaam op gang. door Patricia de Ryck CADZAND - Het is zaterdagavond een vreemd gezicht, die pinguïn voor het podium in het sportcen trum in Cadzand. Terwijl het bui ten ruim twintig graden is, keert Stichting Wakkere Winters terug naar winterse sferen met Pinguin rock. De deuren gaan open om zeven uur, maar dan is er behalve de vrij willigers van het festival nog nie mand te bekennen. Eigenlijk zou het eerste optreden om 20.00 uur beginnen, maar de organisatie be sluit om later van start te gaan. Ter wijl de jeugd binnendruppelt, trapt Fist2Fist een klein half uurtje later af met keiharde muziek. De sporthal is voor dit evenement omgetoverd tot concerthal. Al thans een gedeelte van de zaal. Eén vierde wordt gebruikt en is af gezet met een hekwerk. Gelukkig heeft de organisatie hiervoor geko zen, want de meeste bezoekers zoeken een plekje aan de bar. Daar is geen barkruk meer vrij, terwijl in de zaal juist volop ruimte is. Toch is er een groepje jongeren dat het wel aandurft, zodat de bands niet voor een lege zaal spe len. Ze zijn helemaal vanuit de Achter hoek naar Cadzand gekomen, Sykosonics is de derde band die zaterdag optreedt tijdens Pinguinrock in Cadzand. maar dat vinden de heren van Bliz zard geen probleem. Het gaat goed met deze groep. Zo waren ze laatst te gast bij het radiostation 100% NL en hun album Thinking Twice is goed ontvangen in de media. Blizzard maakt lekkere groo- ve-rock. Het publiek luistert, ter wijl het met elkaar een babbeltje maakt. Toch laten de heren van foto Wim Kooyman Blizzard zich niet uit het veld slaan. Ze maken er een goede show van en proberen hun ener gie over te brengen op het publiek. Na het optreden van Blizzard neemt presentator Gijs Kamphuis de microfoon in handen. „Rechts voor mij en links voor jullie kun nen jullie cd's kopen van de bands", vertelt hij voor het optre den van het Amsterdamse trio Sy kosonics. Het publiek laat hem kletsen en maakt veel liever een praatje met elkaar. Een bezoeker legt uit dat hij juist daarom naar Pinguinrock is gekomen. „Gewoon lekker kletsen met bekenden en ge nieten van de muziek." Pinguinrock wordt georganiseerd door Stichting Wakkere Winters. Gijs Kamphuis, Isabelle Staal en Dennis van den Wijngaert probe ren West-Zeeuws-Vlaamse jeugd in de regio te houden door in het winterseizoen diverse activiteiten op touw te zetten. Pinguinrock is de afsluiter. Staal: „Natuurlijk hoop je op meer bezoekers, maar het is de bedoeling dat de mensen over dit festival gaan praten, zodat we volgend jaar weer een aantal mensen meer trekken. Het kan nu wel superdruk zijn, maar als ieder een het bagger vindt, heb je er ook niets aan." Terwijl een groepje pubers het speeltuintje uitprobeert, genieten anderen buiten van een drankje. Ze komen allemaal naar binnen ge stoven als publiekstrekker NufT Said het podium betreedt. Met energieke rocksongs schudt de Am sterdamse band met Zeeuwse roots het publiek in Cadzand toch nog wakker. 100% natuurlijke materialen... Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Invasie van meikevers in het Land van Hulst HULST - Insecten kenner Eddy Tael- man van natuurbeschermingsvere niging De Steltkluut maakt mel ding van een ware invasie van mei kevers in het Land van Hulst. Een lid van de insectenwerkgroep van de vereniging telde vorige week op één dag in twee straten in Hulst 258 meikevers. Ook elders in Oost-Zeeuws-Vlaanderen zagen liefhebbers tientallen meikevers op diverse plaatsen. Ouderenbond Hulst gaat op voorjaarsreis HULST - De afdeling Hulst van ouderenbond KBO houdt maan dag 14 mei de jaarlijkse voorjaars reis. De deelnemers brengen een bezoek aan de luxe paardenstoete- rij in het Belgische Wortegem-Pe- tegem en het textielmuseum in Ronse. Inschrijven kan morgen mei van 13.30 tot 14.30 uur in gemeen schapscentrum De Lieve aan de Broodmarkt 8 te Hulst. door Wilma Valk BRESKENS - Dorien van tweeënhalf mocht zaterdag als hoge uitzonde ring mee met de Zeemanshoop. Er was een reddingvest voor haar be schikbaar en ze had al overal ver teld: „Ik ga varen!" Meevaren met een reddingboot was de grootste attractie van de jaarlijkse open dag van de KNRM, de Koninklijke Nederlandse Red dingmaatschappij. Toch is dit voor behouden aan passagiers vanaf Plantenmarkt afgelast door weinig interesse KOEWACHT - De amateur-planten- markt in de Vlaschaard in Koe wacht gaat dit jaar niet door. Na vijftien jaar kampt de markt met te weinig animo van deelnemers. Initiatiefneemster Gill Kamps-le Feuvre denkt dat de afnemende be langstelling te maken hééft met de vele andere plantenmarkten. „Maar het is vanwege de gemoede lijke sfeer moeilijk om er een punt achter te zetten." Zonneschool houdt biologische lentemarkt TERNEUZEN - De Terneuzense Zon neschool houdt zaterdag 12 mei de jaarlijkse lentemarkt op het school plein aan de Handellaan. De markt staat in het teken van biolo gische- en streekproducten. Ook zijn er kramen met onder meer boeken en speelgoed. In het restau rant kunnen hongerigen zelfgebak ken taarten verorberen, terwijl de kinderen kunnen deelnemen aan allerlei spelletjes. vier jaar. Dorien werd samen met haar vader naar de stuurhut ver bannen, maar dat mocht de pret niet drukken. De vele andere jon ge zeelieden voor korte duur had den niet meer lol dan zij. Ruim zevenhonderd mensen ver voerden schipper en opstappers van Breskens zaterdag met de Zee manshoop en de Forel. Af en toe moesten de liefhebbers voor een tochtje over de Schelde iets langer wachten. Tot twee keer toe moest Berenburcht wint voedingsexperiment OOSTBURG - De openbare basis school de Berenburcht uit Oost burg is een van de twee winnaars van Het Grote Voedingsexperi ment. De scholieren zetten een 'wetenschappelijk' onderzoek op touw om te meten of ze sneller lie pen als ze een energiereep aten. De winnaars van de Berenburcht mogen in juni een dagje onder zoek doen in het Amsterdamse we tenschapscentrum Nemo. Vierhonderd honden bij behendigheidsspel AXEL - Op het Axelse terrein aan de Boslaan traden afgelopen week einde vierhonderd honden aan voor behendigheidswedstrijden. In verschillende klassen werden de jumping, het vast parcours en een spelelement afgewerkt. Zater dag was Epagneul Nain Papilion Famke van H. Postma de beste van de dag. Gisteren ging de prijs van de beste nieuweling naar de bor dercollie van M. Schevers. de Zeemanshoop uitrukken om een jacht in nood de haven van Breskens binnen te halen. In de loods van het visserijmu seum was een winkel met artike len van de KNRM ingericht en konden films over het werk van de maatschappij worden gekeken. In Cadzand-Bad voer de Winifred de hele dag met passagiers uit: „We hebben zeker driehonderd mensen aan boord gehad", vertel de schipper Bram Nortier. Veiligheidsconcern wil naast Terneuzen ook in Vlissingen oefenen. door Emile Calon VLISSINGEN - Het internationale veiligheidsconcern Group4Securi- cor heeft grote belangstelling voor het trainingscentrum van de stads gewestelijke brandweer in Vlissin gen. Het wil het overnemen of een samenwerkingsovereenkomst aangaan. Brandweercommandant R. Maljaars bevestigt die belangstel- ling. Het concern gaat binnenkort in de Koegorspolder aan de zuidrand van Terneuzen samen met het bouwbedrijf Heijmans een interna tionaal oefencentrum voor de be strijding van boven- en onder grondse calamiteiten vestigen. In de loop van deze week maakt Ri cas, de Nederlandse dochter van het concern, de concrete plannen bekend. Ricas ziet het oefencentrum in Vlissingen als een welkome aanvul ling op de toekomstige activiteiten in Terneuzen. Vooral omdat dat Vlissingse centrum gelegen is aan open zeewater. Daar kan bovendien ook geoefend worden met echt vuur. In verband met de milieubelasting kan zoiets maar in een paar Nederlandse oefencen tra. In Vlissingen worden met name bevelvoerders en vrijwilligers van de brandweer getraind. Op het trai ningscentrum kan op tal van terrei nen worden geoefend. Brandbe strijding komt aan bos maar ook procedures bij verkeersongeluk ken. Ook ongevallen met gevaarlij ke stoffen en met treinen worden er geoefend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61