Weinig animo voor Lentefestival Filmtheater Fizi zet grote actie op poten om te investeren in technische verbeteringen I - - "i sPZC Maandag 30 april 2007 1 5 In klederdracht gehulde dames doen de was op de ouderwetse manier. v - y, foto Marijke Folkertsma Tweedaags evenement heeft alles in zich om een succes te zijn. door Esme Soesman OUWERKERK - De plek is er. Het weer is er. En een uitgebreid pro gramma. Het tweedaags Lentefesti val op boerderij De Stelle in Ou- werkerk heeft alles in zich om een succes te worden. Toch laat het pu bliek zich amper zien. Riant parkeren op het land. Wil- ma van Achterberg begroet gasten, wijst ze op de diepe - door droog te ontstane - groeven in het land („We wilden het eerst netjes ma ken, maar het is leuker om te zien Surround geluid, beamer en spotlights schroeven kwaliteit op. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Filmtheater Fizi in Zie- rikzee heeft een grote actie op touw gezet om geld te vergaren waarmee onder meer in surround- geluid kan worden geïnvesteerd. De helft van het benodigde bedrag (ruim 14.000 euro in totaal) is al binnen. Voor het restant wordt ac tief naar sponsors gezocht. Met als motto 'topfilms verdienen topgeluid' benadert de organisatie meer dan achthonderd bedrijven op Schouwen-Duiveland met een hoe het echt is") en trakteert elke familie die arriveert op een sleutel hanger met klompjes. Het is zater dagmorgen en het wachten is op de grote stroom publiek, maar die blijft uit. Komt het omdat de va kantie nog maar net begonnen is? Is het weer té goed? De entree te duur? Er is niemand die het ant woord weet. Aan de inzet van gast vrouw Wilma ligt het in ieder ge val niet. Zij omarmt elke gast met onvermoeibaar enthousiasme. Op het erf, in schuren en op wei den liggen de ingrediënten voor een geslaagd en afwisselend (ge- zins)uitje voor het oprapen. Oude tractoren brommen. In kleder dracht gehulde dames doen de folder. Daarmee is dit de grootste actie die tot nu toe voor het in 2001 opgerichte filmtheater is ge houden. De noodzaak van surroundgeluid in een filmtheater spreekt voor zich, vindt Fizi. Daarnaast wil het theater investeren in een beamer en spotlights. Hulpmiddelen die onmisbaar zijn bij de vele andere activiteiten waarmee het - volledig door vrijwilligers draaiende gehou den - filmtheater aan de weg tim mert. Zoals Beeldspraak; een inter viewprogramma aan de hand van favoriete filmbeelden van de gast. Ook literaire avonden, kleinschali ge theaterproducties, muziekmid- dagen en politieke debatten heb- was op z'n ouderwets. Kinderen kunnen waar ze maar willen een handje meehelpen. Er is een voer- toer met de boer. De kok van res taurant de Vierbannen - het ande re bedrijf van de familie Van Ach- Een tweede Lentefestival komt er niet. Wel breidt De Stelle activiteiten uit. terberg - kookt een hapje. Er is ver se kaas, ambachtelijk ijs en van al les en nog wat met wol. Linedan- cers, zanger Andor en een paarden- kuur op muziek moeten het Lente festival nog meer sfeer meegeven. ben de afgelopen jaren een onder komen in het filmhuis gevonden. Hoog tijd voor een flinke investe ring in technische hulpmiddelen. Tot op heden moest de beamer bij voorbeeld altijd van de gemeente Schouwen-Duiveland worden ge leend. Van de benodigde 14.000 euro is de helft via fondswerving binnen. Voor het resterende bedrag wor den nu sponsors gezocht. Steun krijgt het filmtheater vrijdag 11 Fizi benadert meer dan 800 be drijven op Schouwen-Duiveland om 7000 euro bij elkaar te krij gen. Via fondsen is al zo'n zelfde bedrag binnengehaald. Maar ook de cavia knuffelen kan. „Zintuigen. Voelen, proeven, zien en horen. En dat allemaal opgehan gen aan het streekproduct en de boerderij", schetst Van Achterberg haar bedoeling. De fairopzet zou een gat in de markt moeten zijn. „Zoveel is hier niet te doen op dat gebied." Een tweede Lentefestival komt er niet. Maar op dagrecreatie- en pan nenkoekenboerderij De Stelle blijft genoeg te beleven over. Naast alle bestaande activiteiten wordt het aanbod deze zomer uitgebreid met een skelterbaan, de mogelijk heid om een GPS-tour in de omge ving te maken en aan straatgolf te doen. mei in ieder geval van Golfclub Molenberg, die aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee The Harbour Golf Open organiseert. De opbrengst is bestemd voor FiZi. Ondertussen gaat de programme ring in het filmtheater gewoon door. In de maand mei staan on der meer de kinderfilm Ernst, Bob bie en de geslepen Onix (2 en 9 mei), La Vie en Rose (4, 5 en 8 mei) en The Good Shepherd (11 en 12 mei) op de agenda. Bijzonder is de selectie van een akters (10 mei) die eerder tijdens het Eenakterfestival in Goes waren te zien. Dinsdag 15 mei is er een li teraire avond met Gerbrand Bak ker. Hersenschudding na opstootje Renesse RENESSE - Een 20-jarige Zierikzeeë- naar heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een hersenschudding opgelopen als gevolg van een op stootje op het terras van een hore cabedrijf aan de Hogezoom in Re- nesse. Hij is in het ziekenhuis in Goes opgenomen. De reden van de ruzie en het aantal betrokke nen zijn niet bekend. Wel is een 27-jarige man uit Dordrecht in een weiland aan de Roelofsweg aange houden. De man had tijdens het opstootje met stoelen gegooid. Een agent ging hem achterna en kon hem grijpen. Toen zijn vrien den hem probeerden te bevrijden, gebruikte de agent pepperspray. De Dordtenaar is beboet. Helpdeskcafé helpt DES-betrokkenen ZIERIKZEE - DES-betrokkenen kun nen hulp krijgen bij het aanvragen van een uitkering bij het DES-Fonds. Dat gebeurt via het zo genaamde helpdeskcafé, dat maan dag 14 mei wordt gehouden in het mfc in Zierikzee (14.00 tot 16.00 uur) en in het ziekenhuis in Goes (19.30 tot 21.20 uur). Het fonds is dit jaar van start gegaan. Meer in formatie is verkrijgbaar bij het Des centrum: 030-2518160 of www.des- centrum.nl/ Auto's in sloot na inhaalmanoeuvre SEROOSKERKE - Bij een inhaalma noeuvre zaterdagavond op de N59 bij Serooskerke zijn twee auto's zwaarbeschadigd in de sloot be land. Eén van de passagiers van de inhalende auto is met onbekend letsel overgebracht naar Goes. De ze wagen werd bestuurd door een 23-jarige Goesenaar. Hij raakte bij het passeren de auto van een Ter- neuzens echtpaar. Het echtpaar, de Goesenaar en twee andere pas sagiers van hem bleven ongedeerd. Gebroken neus na knokpartij in Bruinisse BRUINISSE - Bij een knokpartij in een horecabedrijf in de Molen straat in Bruinisse heeft een 27-jari- ge Schouwen-Duivelander een ge broken neus opgelopen. Ook is een ruit vernield. De politie onder zoekt de ruzie. Onbekend is hoe veel personen betrokken zijn en wat de oorzaak is. Diezelfde nacht zijn wel al twee betrokkenen aan gehouden: een 16-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland en een 20-jarige Rotterdammer. De laatste had letsel opgelopen aan zijn hand en is behandeld in het ziekenhuis. Reddingbootdag KNRM trekt minder publiek BURCHSLUIS - De Reddingbootdag van de KNRM heeft minder bezoe ker? dan vorig jaar getrokken. Op Station Noordland kwamen rond de 750 mensen langs tegen zo'n 900 vorig jaar. Dat mocht de pret overigens niet drukken. Het was prachtig weer om mee te varen en dat deden dan ook velen. De de monstratie 'duiker redden' verliep succesvol. Door een technische sto ring ging de demonstratie met heli kopter niet door. De verkoop van artikelen uit de reddingwinkel liep een trein. Ook hebben zich acht donateurs aangemeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53