Binnenland ABN Amro wacht claim van miljard 'Rouvoet maakt liberalen wezenloze verwijten' Tuin ouders Joran van der Sloot omgespit op zoek naar Natalee Meer meldingen dierenleed Fietsfile te kort Politie houdt truckers kort 4 I Maandag 30 april 2007 pzc Kans op schadeclaims bij verbod van verkoop Amerikaanse tak. door Cert van Harskamp amsterdam - Als de rechter de ver koop van het Amerikaanse LaSalle door ABN Amro verbiedt, dan ver wacht de bank schadeclaims die oplopen tot ruim een miljard eu ro. Dat zei ABN Amro-topman R. Groenink zaterdag na de rechtszit ting voor de Ondernemingskamer. De Ondernemingskamer doet don derdag uitspraak over de verkoop. De Vereniging van Effectenbezit ters (VEB) heeft ABN Amro voor de rechter gesleept, omdat zij vindt dat de bank aan de aandeel houders toestemming moest vra gen voor de verkoop van LaSalle aan Bank of America. ABN Amro kreeg 15,5 miljard euro voor de ver koop van zijn Amerikaanse tak. LaSalle is een belangrijke spil in een biedingenstrijd op ABN Am ro. De Britse bank Barclays wil ABN Amro overnemen voor 36 eu ro per aandeel, maar zonder LaSal- den haag - Het aantal meldingen van dierenmishandeling neemt fors toe. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen 50 procent meer meldingen binnen bij de Lan delijke Inspectiedienst Dierenbe- peter mssnn le. Een consortium van Royal Bank of Scotland, Fortis en Banco Santander biedt 3 euro per aan deel meer, maar wil ABN Amro in clusief LaSalle. De VEB zegt dat door de 'flitsver- koop' van LaSalle geen eerlijke bie dingenstrijd meer mogelijk is op ABN Amro. Daarmee zouden aan deelhouders worden gedupeerd. ABN Amro beweert echter dat toe stemming niet nodig is, omdat de waarde van LaSalle lager is dan een derde van heel ABN Amro. Ook is de beleggerclub niet onder de indruk van een eventuele mil jardenclaim. „Het consortium biedt 7 miljard euro meer dan Bar clays. Met een claim van een mil jard is dat nog steeds meer dan het totaalbod van Barclays", aldus VEB-directeur P. de Vries. De beleggerclub kreeg gisteren steun van voormalig financieel top man C. Maas van ING, met ruim 5 procent de grootste aandeelhou der van ABN Amro. Maas sprak in het tv-programma Buitenhof de voorkeur uit voor het bankentrio, omdat die meer oplevert voor de aandeelhouders. WD en D66 wijzen kritiek Christenunie van de hand. door Wierd Duk DEN haag - WD en D66 vinden de kritiek van ChristenUnie-leider Rouvoet dat liberaal Nederland de aansluiting mist met de maatschap pij 'onzinnig'. Rouvoet kritiseerde zaterdag op het congres van zijn partij in Lunteren de linkse en libe rale opiniemakers en politici die de Christenunie 'betutteling' en 'bevoogding' verwijten. Volgens Rouvoet hebben de mees te Nederlanders schoon genoeg van 'de morele vrijblijvendheid van de jaren negentig'. „De meeste mensen zien nu in dat die meer ka pot heeft gemaakt dan ons lief is", zei de vicepremier in Lunteren. „Wie tien jaar geleden aandrong op het instellen van een minister voor Jeugd en Gezin werd weggela chen." Kritische columnisten en politici menen dat de Christenunie, nu de partij in de regering zit, haar christelijk geïnspireerde standpun ten inzake abortus, het homohu welijk en euthanasie aan een meer derheid van de Nederlanders wil opdringen. De Christenunie zou in het algemeen een 'spruitjes lucht' verspreiden. Volgens Rouvoet lopen zijn tegen standers achter de feiten aan. „Het is conservatisme. Ik krijg het ge voel dat zij wanhopig terugverlan gen naar de paarse tijd van zuiver individualisme. Zij kijken achter om." 'Mag ik misschien zelf beslissen wanneer ik ga winkelen?' De leider van de Christenunie constateert dat de samenleving 'meer behoefte heeft aan gemeen schapszin'. Bij de WD is men niet onder de indruk. „Nonsens", reageert een woordvoerder. „Het gaat ons om kernwaarden, die wij onder Paars met moeite hebben bevochten. Wij willen dat er aan de wetge ving rond euthanasie, abortus, ho- scherming (LID) dan in dezelfde periode vorig jaar. Dit zei woord voerder J. de Ruijter van de LID gisteren. In 2006 werden 6191 tele foontjes in behandeling genomen, 25 procent meer dan in 2005. NAALDWIJK - Honderden fietsers rijden zondag over het terrein van bloe menveiling FloraHolland in Naaldwijk om met minstens zevenhonderd men sen 's werelds langste fietsfile te vormen. Het record werd niet gebroken, omdat er slechts 555 mensen aan meededen. foto Cynthia Boll/ANP mohuwelijk en de koopzondagen niet wordt getornd. Is het ineens modern dan om daarop te beknib belen? En zijn wij ouderwets? Het is een wezenloos verwijt van Rou voet." De WD vindt dat CDA en PvdA in het regeerakkoord te veel conces sies hebben gedaan aan de CU in zake medisch-ethische kwesties. „Dit verontrust mij zeer", zei WD-leider Rutte bij de presenta tie van het coalitieakkoord. „Dit ka binet doet een stap terug." D66-leider Pechtold meent dat per soonlijke vrijheden worden aange tast. „Mag ik misschien zelf beslis sen wanneer ik ga winkelen of de bibliotheek bezoek? De zondag is van ons allemaal." Ook columnisten als Jan Blokker en cabaretier Youp van 't Hek mengden zich in de discussie. Vol gens Blokker 'beginnen de christe nen praatjes te krijgen'. Maar André Rouvoet voelt zich ge sterkt door de opiniepeilingen. Hij wijst erop dat D66 en WD het daarin slechter doen dan zijn Christenunie. „D66 staat op twee zetels. Wij op acht." den haag - Vrachtwagenchauf feurs die volgende maand actie voeren, worden door de politie hard aangepakt. De truckers zijn van plan langzaam in colonnes te gaan rijden, drie keer over een ro tonde te draaien of een tijdje lang zaam over snelwegen te rijden. Zij zijn boos omdat werkgevers en werknemers in de sector het niet eens kunnen worden over een loonstijging. De verkeerspolitie vreest dat het gevaarlijk wordt op de wegen als de truckers hun plan nen doorzetten. Ook hulpdiensten kunnen er door worden belem merd. FNV Bondgenoten belooft dat de acties de verkeersveiligheid niet in gevaar brengen. MAT GEWORDEN ,6lSTEE-A VOND Anonieme getuige zou weten waar Natalee Holloway begraven is. oranjestad - justitie op Aruba heeft zaterdag de huiszoeking afge rond in het ouderlijk huis van jo ran van der Sloot, die verdachte is in de zaak-Holloway. Dat heeft het Openbaar Ministerie van Aruba meegedeeld. Forensisch technische experts uit Nederland zochten sinds vrijdag in de woning in het Arubaanse dis trict Noord naar mogelijke sporen op het perceel. Met shovels en me talen stangen is ook de tuin in de directe omgeving van het huis deels omgeploegd. De daar aanwezige Amerikaanse journalisten van onder meer Fox en CBS, spraken het vermoeden uit dat het lichaam van de vermis te Amerikaanse tiener in de tuin te vinden zou zijn. Dat is volgens de nieuwszenders gebaseerd op de anonieme getuigenis van een man die zou weten waar Natalee Hollo way is begraven. Volgens justitie in Aruba is er niet temin geen 'stoffelijk overschot' aangetroffen tijdens de huiszoe king. Meer informatie erover wil het Openbaar Ministerie verder niet geven. De huiszoeking in Aruba had niets te maken met het onlangs versche nen boek van joran van der Sloot en was al geruime tijd gepland door justitie. Paul van der Sloot, de vader van Jo ran, liet zaterdagavond in het tv-programma Nova weten de Met shovels en metalen stangen is de tuin van Jorans ouders deels omgeploegd. Justitie op Aruba trof echter geen 'stoffelijk overschot' aan in de tuin. huiszoeking 'onbegrijpelijk' te vin den. Volgens hem hebben politie mensen brieven en dagboeken van hem en zijn vrouw Anita voor on derzoek in beslag genomen. Over het uitgebrachte boek van jo ran zei Van der Sloot hij: „Het schrijven van dat boek was voor Jo ran een verwerkingsproces. Hij kan de zaak hierdoor nu achter zich laten." Inmiddels is Aruba al bijna twee jaar met de zaak-Holloway opge scheept. Het 18-jarige Amerikaan se meisje verdween na een avond je stappen op 30 mei 2005 met drie jongens de nacht in. Zij werd daarna nooit meer teruggevonden. De politie arresteerde sinds de ver dwijning tien mensen, maar die zijn allemaal weer vrijgelaten. Ook Van der Sloot is vrij, hoewel hij wel verdachte blijft. Hij werd in 2005 gearresteerd op 9 juni en bleef drie maanden in voorarrest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4