Sport MLTC verspeelt de koppositie De Schelde mag zich gaan opmaken voor de titel Jong Ambon overleeft vroege achterstand Vader en zoon Aarnoudse schietkampioen Wpzc Maandag 30 april 2007 41 Tennisteam gaat in derde klasse onderuit tegen Roosendaal. door Sven Bakker middelburg - Het tennisteam van MLTC heeft de koppositie in de derde klasse van de landelijke com petitie uit handen moeten geven. Thuis in Middelburg werd er met 2-6 van Roosendaal verloren. Geen schande voor de Middelburg se tennissers, gezien het feit dat het team nog steeds voor loopt op de eerste en meest belangrijke doelstelling: in de derde klasse blij ven. Tegen Roosendaal zaten er meer dan twee punten in, al werd er zowel in het mannen- als vrou wendubbelspel in drie sets de over winning verspeeld. Dmitri van Hoof en Stijn Sprink- huizen kregen in de derde set zelfs vier matchpoints in de derde set, maar moesten uiteindelijk genoe gen nemen met verlies in de tie break van de derde set. Ook Jean- tien van den Dries en Saskia Oran je hadden zicht op de zege, ware het niet dat er met 1-6, 6-1 en 4-6 werd verloren. De twee spannen de dubbelspelen volgden op de vier enkelspelen, waarvan de drie van Dmitri van Hoof) Stijn Sprink- huizen en Jeantien van den Dries kansloos werden verloren. Alleen Saskia Oranje zorgde voor een punt. Dat kon Oranje echter niet herhalen in het gemengddubbel- spel samen met Van Hoof Van den Dries en Sprinkhuizen pakten wel het punt door met 6-2 en 6-1 vrij eenvoudig te winnen. „We hadden de afgelopen twee speeldagen al twee keer gewon nen, dus het verlies kon niet uit blijven", was het realistische com mentaar van Stijn Sprinkhuizen. „Dmitri en ik hadden in het dub belspel nog kansen op een derde punt, maar uiteindelijk glipte de zege nog uit onze handen." Het eerste team van DOS beleefde MLTC maakt in de derde klasse van de landelijke tenniscompeti- tie een pas op de plaats. De ploeg verliest in eigen huis van Roosendaal: 2-6. volgens captain Sven Vermeulen een drama in de vierde klasse. „Daar mochten wij wel van spre ken, want we kwamen met een 4-o-voorsprong uit de enkelpar tijen. Vervolgens gaven we het nog weg." Stephanie Pauwels, Caro Schuite- ma, Brian Dijkstra en Ferry Sonne- mans wonnen hun enkelspelen, maar zowel de twee dubbelspelen als de gemengddubbelspelen gin gen verloren. „Op zich was de 4-4-eindstand terecht, maar dit hadden wij niet weg mogen ge ven. Voor de titel zijn wij nu af hankelijk geworden van andere teams. Ik denk dat wij wel een paar dagen nodig hebben om dit verlies te verwerken." leiderdorp - Robbert Aarnoudse is dit weekend twee maal natio naal kampioen geworden op het Nederlands kampioenschap schie ten met historische wapens in Lei derdorp. In de klasse 'revolver re plica' schoot hij 95 punten bij el kaar en in de klasse 'pistool repli ca' haalde hij zelfs 97 punten. Door deze opvallende resultaten is Aarnoudse door de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie benaderd om deel te nemen aan selectiewedstrijden voor het Euro pees kampioenschap dat later dit jaar in Italië wordt gehouden. Vader Adriaan Aarnoudse werd na tionaal kampioen in de klasse 'pis tool origineel' met 92 punten. Ver der behaalde de Arnemuidenaar een derde plaats in de klasse 'vuur steenpistool replica' en won hij in de klasse 'revolver replica' de B-klasse. De Klerk pakt twee titels op NK voor jeugd helmond - Tafeltennisster Simone de Klerk uit Kloosterzande is giste ren in Helmond twee keer natio naal kampioen bij de jeugd gewor den. Ze pakte zowel de titel in het enkel- als het dubbelspel. In de finale van het enkelspel won de Zeeuws-Vlaamse met 3-1 van Nicky Zetsen: u-i 12-10 7-11 12-10. De dubbeltitel pakte ze samen met Monique Posthuma uit Goir- le. Lijfsbehoud voor De Stene Brug rilland - De voor De Stene Brug cruciale tweekamp met thuisploeg Hoondert/de Waard in de derde divisie driebanden eindigde in een 2-6-overwinning voor de bezoe kers. Daarmee stelden zij lijfsbe houd veilig. Piet Koek verloor op een punt van Frans de Koek. Arjo Hollestelle had enige moeite de verdediging van Johan Visser te doorbreken, maar slaagde ten slotte ruimschoots. Levi Waisapy en Jair Tomasoa redden ongeslagen status. door onze sportredactie vlissingen - Even leek het in de laatste wedstrijd nog mis te gaan, maar dankzij drie doelpunten in de tweede helft heeft Jong Ambon in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal zijn ongeslagen status behouden. Renesse verraste met een 2-2-gelijkspel bij Kaaise Boys en speelde Dreischor in de kaart. Vivoo-)ong Ambon 2-3: Martijn van den Berg en Martijn Oerle- mans profiteerden van de slappe start van de bezoekers, die ook nog eens Martin Waisapy al snel geblesseerd zagen uitvallen. Aan het eind van de eerste helft liet Jong Ambon nog enkele goede kansen onbenut, maar na rust bracht Levi Waisapy zijn ploeg met twee treffers langszij: 2-2. Kort voor tijd bezorgde Jair Tomasoa voor de wellicht niet meer ver wachte overwinning: 2-3. Nieuw Borgvliet-Robur 3-3: Ben nie Scholten 0-1, Rick van der Gaag 0-2, Antoine van Mechelen 1-2 en 2-2, Ramsi Addarrazi 3-2, Rick van der Gaag 3-3. Kaaise Boys-Renesse 2-2: Rob Verdam (pen.) 1-0, John Berre- voets 1-1, Richard Kouters 2-1, Mar tin Stoel 2-2. Lewedorpse Boys-Dreischor 0-2: Daan Ruitenbeek 0-1, Robbert Uijl 0-2. Ouwerkerk-WW'67 0-7. Hansweertse Boys-Rimboe 2-2: Sophek Sophal 0-1, Sophek Sophal 0-2, Fersujan Selim 1-2, Fersujan Selim 2-2. Cluzona-Vosmeer 3-2. Dirk Gales 1-0, Benjamin Stallaart 1-1, Danny van Dorst 2-1 en 3-1, Benjamin Stallaart 3-2. Vlissingse tennissers verslaan Drive met ruime cijfers: 5-1. door Sven Bakker vlissingen - Het tennisteam van De Schelde kan het kampioen schap nauwelijks nog ontgaan. De Vlissingse ploeg won in de hoofd klasse van de districtscompetitie thuis met 5-1 van Drive uit Sas van Gent. Er zijn nog twee wedstrij den te gaan. Er bestond nog een kans dat het team van Drive de titel voor de neus van De Schelde zou wegka pen, maar vanaf het begin van de confrontatie lieten de Vlissingers meteen zien dat er met hen niet te sollen valt. Zij gingen vooraf de hoofdklasse in als de grote favorie ten en hebben die status meer dan waargemaakt. Dat werd afgelopen zaterdag nog maar eens bewezen. Na de vier enkelspelen stond het direct 4-0. Jurjen Mooibroek was in een aantrekkelijke partij met 6-3 en 6-4 te sterk voor Dylan Blackman, terwijl Rogier van Housselt na een voorsprong van 6-2 en 1-1 zijn tegenstander Tony Seen zag opgeven. Michel Kokelaar gaf daarna met twee keer 6-3 Paul Cortevriendt geen kans. Ook Dmitri Kaijser volgde het voorbeeld door met Jeroen Alliët, die normaal gespro ken achter Blackman de tweede enkelspeler is, af te rekenen. Hij liet zich niet van de wijs brengen door de tactische opstelling van de ploeg uit Sas van Gent en zorgde met 6-4 en 7-6 voor het vierde punt. Alliët greep in het dubbel spel zijn kans. Samen met Blackman bezorgden zij met 6-3 en 6-4 Van Housselt en Kokelaar de nederlaag. Mooibroek en Ruben Hendrikse waren echter weer met 6-0 6-1 de meerdere van Cortevriendt en Seen. „We zijn nog niet klaar met de klus, maar het scheelt niet veel meer", zei Michel Kokelaar na de wedstrijd. „Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat we met vier pun ten uit de enkelspelen zouden ko men." Het betekende voor De Schelde dat er een extra biertje op de titel mocht worden opengetrokken. „Tegen Sjef was dé wedstrijd om de titel en nadat we die wonnen, was het al min of meer beslist. Na deze overwinning tegen Drive kun nen we het niet meer uit handen geven, want ik zie ons niet var MLTC en Sluiskil verliezen." Saskia Oranje zorgde voor een punt in het duel met Roosendaal. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43