Rallytoppers maken faam waar Rabout doorstaat de hitte en wint Oosterscheldeloop voor Koole Jean Paul de Bruijn haalt titel met topteam door winst op Caudron PZC Maandag 30 april 2007 39 Van Eldik en navigator Groenewoud winnen tien van de elf proeven. door Gino van den Broecke HULST - Ronkende motoren, gie rende banden, opspattend grind en wegstuivend zand. Een kleine greep elementen die de liefheb bers van rallysport zaterdag in het land van Hulst deden watertan den. De complete nationale top en en kele internationale kanonnen toonden hun kunsten tijdens de Proflex Merwede Rally in Hulst. Grote man werd Mark van Eldik met navigator Michel Groene woud. Zij schreven de 17e editie van de Hulsterse rally op hun naam in hun fonkelnieuwe Su baru Impreza WRC S12. „Dit is loon naar werken", vond hij. „We hebben de afgelopen da gen in Duitsland nog flink gesleu teld en getest met de wagen. Als je dan hier de overwinning pakt, dan is dat prachtig. Deze overwinning smaakt heel goed", aldus Van El dik, die zijn titel van 2006 wist te prolongeren. Het duo Erik Wevers/ Jalmar van Weeren eindigde in hun Skoda Fa- bia WRC als tweede (+2:44) en het duo Piet van Hoof/ Niels Leer- makers 4:30) in de Mitsubishi Lancer EVO 6 werd derde. Het duo Van Eldik/ Groenewoud bleek op tien van de elf verreden proeven het snelst en kwam zon der kleerscheuren door de proe ven. Dat kon niet van iedereen worden gezegd. Zowel bij de Rally als bij de Rallysprint ging er gere geld iets mis. Het ergst te leiden hadden de deelnemers aan de Che vrolet Kalos Cup. Het meest schle mielige ongeval overkwam het duo David Westenbrink/ Hilco van Beek. Zij raakten in de sloot en bij het uittakelen van de wagen gleed de takelwagen eveneens de sloot in en belandde vol op de Ka los. Twee andere takelwagens ble ken nodig om de situatie op te los sen, maar het was wel einde wed strijd voor het raceduo. Het pu bliek, dat overal langs het parcours stond opgesteld om de proeven te volgen en ook op het veerplein in Perkpolder met honderden mas saal op dijken en bruggen had plaatsgenomen, genoot met volle teugen in de brandende zon. „Het parcours hier is best lastig. Het is een leuke landelijke rally met veel gevaarlijke bochten en mooie lan ge rechte stukken. De hitte maakt het ook lastig en je moet dus veel 1^ Sebastian van den Berghen uit Graauw eindigt samen met cou reur Rutger Jan Hesselink als elf de, maar wint wel het klasse ment van de 205 Cup. drinken om geconcentreerd te blij ven. Éen foutje kan fataal zijn en dat moet je zien te voorkomen", gaf Van Eldik aan toen hij tussen de proeven even op het veerplein terugkeerde en direct honderden fans rond zijn pitplek zag opdui ken. Bij de Rallysprint werden vier proeven verreden en ging de over winning naar Jeroen Swaanen/ Jo- han van Hout in hun Mitsubishi Lancer EVO 6. De enige Zeeuws-Vlaamse deelnemer Sebas tian van den Berghen uit Graauw eindigde met coureur Rutger Jan Hesselink als elfde, maar wist wel het klassement van de 205 Cup te winnen. De nummer twee in de rally, Erik Wevers, in actie op de Meerdijk. foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlaamse atleet deelt race beter in dan zijn concurrenten. door Sjaak Sinke GOES - Theo Rabout werd de win naar van de eerste editie van de Oosterscheldeloop in Goes. De Zeeuws-Vlaming moest diep gaan in de twintig kilometer lange wed strijd. Na de eerste schermutselingen ont stond een kopgroep van vier met Niels Koole, Theo Rabout, Adrie Faes en ]an Zuidweg. Ter hoogte van Wemeldinge moest Faes afha ken met kramp en ook Zuidweg moest lossen. Bij de doorkomst na 11 kilometer plaatste Koole een ver snelling en Rabout liep een achter stand op, die echter nooit groter werd dan 100 meter. Koole had zichzelf overschat en na 13 kilome ter kreeg hij de klap van de man met de hamer. Rabout nam het commando over. Onbedreigd pak te Rabout de overwinning in 1 uur 12 minuten en 36 seconden. Koole hield de tweede plaats vast, maar gaf bijna anderhalve minuut toe op Rabout. „Ik ging kapot, mijn benen leken wel van lood", zei Koole. Veteraan Jan Zuidweg be hield de derde plaats. Renske Verbrugge won de wed strijd bij de vrouwen. Zij is afkom stig uit Oostvoorne en woont na haar huwelijk nog maar kort in Goes. Op de tien kilometer zette Joost de Klerk er flink de sokken in. Hij werd gevolgd door Kevin de Pag- ter. Ruud Woord, Michel Schrier en Robin Hofland lieten zich niet gek maken en liepen hun eigen tempo. De Pagter blies zich zelf al snel op en moest met de achtste plaats genoegen nemen. De Klerk denderde onverstoorbaar door met Michel Schrier op een half mi nuutje achterstand. De Klerk fi nishte in de winnende tijd van 34 minuten en 2 seconden voor Schrier, Woord, Hofland en Smit. Lia Limbergen was de snelste bij de vrouwen voor Tisha Abuys. door Frits Bakker DOORNEBURG - Als bandstoter is Jean Paul de Bruijn dit jaar niet te verslaan. De Hulster biljarter werd met zijn team Cubri/Etikon zater dag kampioen van Nederland in de topcompetitie. En weer toonde De Bruijn zich sterker dan de Belg Caudron. Voor zijn vierde titel in amper vier maanden (NK bandstoten, EK, WK en nu teamkampioen) moest De Bruijn tot het uiterste gaan. De competitie over 24 wedstrijden, met drie spelers per team die drie spelsoorten spelen, leverde een spannend slot op. De latere win naar, die zijn thuiswedstrijden in Borkulo speelt, had nog overwin ningen nodig tegen de teams van Frédéric Caudron en Jos Bongers. Dat lukte met de hakken over de sloot. Het slotakkoord was telkens voor De Bruijn, die eerst Bongers ver sloeg in drie beurten (100-27) en in de finale Caudron in acht beur ten (100-86). „Het is mijn twaalfde titel met het topteam", vertelde hij na afloop. De eerste tien titels haal de hij met Frans Bevers, de laatste twee met Curbi/Etikon. Van de achttien partijen die De Bruijn meespeelde, won hij er ze ventien. Alleen tegen de Deen Markus Dömer gaf hij zijn partij uit handen. De kampioen speelde deze compe titie met de Belg Niessen (kader 71/2), de Duitser Blondeel, de Ne derlander Tilleman (kader 47/2) en De Truijn als bandstoter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41