r<S© :e heeft vocht tekort in finale haalt doelstelling PZC Maandag 30 april 2007 37 SPORT „Ik ga niet beweren dat er veel bouwvakkers aan de stick hangen, maar het elitaire van hockey gaat er snel af." Hockeyer Teun de Nooijer in Elsevier. „Ik vergeet nooit wat Tonny Bruins Slot zei toen Barcelona Ronal- dinho kocht: 'Heb je niks aan, circusvoetballer'." Inter-spits Zlatan Ibrahimovic in Voetbal International. „Ik ga kwart voor zeven vanuit Hierden weg, ben altijd rond kwart over acht op de club. Ga ik even ontbijten, ouwehoeren over voetbal. Er zijn ook jongens die in Rotterdam wonen, maar iedere keer een minuut voor tijd binnenkomen. Dan denk ik: het is toch geen straf om op die club te zijn?" Feyenoord-doelman Henk Timmer in Sportweek. „Hij is iemand anders geworden, een heel ander mens. Mijn moe der is 89 jaar, maar lohan komt al acht jaar niet meer op haar ver jaardag. Waarom laat hij zich niet zien op haar verjaardag, moe derdag, feestdagen of met de jaarwisseling? Niks. Een vrouw van 89. Daar staat mijn verstand van stil. Als hij op 4 januari langs zou zijn gekomen, had hij een paar lellen voor zijn oren gehad. Er zijn grenzen en die heeft hij overschreden." Henny Cruijff, de broer van Johan, in Sportweek. „In de laatste vijfhonderd jaar heb je drie Nederlanders die wereld beroemd zijn: Rembrandt, Van Gogh en Johan Cruijff. En van die laatste ben ik z'n broer. Het is alleen zo verdomd jam mer dat er zoveel mannetjes tussen gaan zitten." Opnieuw Henny Cruijff in Sportweek. Materiaalman Mets dopingleverancier Kirk Radomski, voormalig materiaalman van de New York Mets, heeft tegen over de Amerikaanse rechter bekend jarenlang prestatiebe- vorderende middelen te heb ben geleverd aan tientallen honkballers in de Major Lea gue. Radomski handelde on der meer in anabole steroï- den, groeihormoon en amfe tamine. De 37-jarige Ra domski kan voor dat vergrijp en voor het witwassen van geld een gevangenisstraf van 25 jaar krijgen en een boete van een half miljoen dollar. Turnbond draait verlies op EK De Europese kampioen schappen turnen in Am sterdam leveren de gymnas- tiekbond een verliespost van ongeveer 75.000 euro op. Dat meldde Geert Jan Sikkens, voorzitter van het organisatie comité, gisteren in de RAI. De uitschakeling van Yuri van Gelder en het mooie weer speelden de organisatie par ten. „Daarbij hebben we ons wat verkeken op de belangstel ling voor het mannentur- nen." Het vrouwen-EK in 2004, eveneens in de RAI, leverde wel een positief saldo op. RUG Nederland eindigt vijfde in A1 CP Team Nederland heeft het AiGP-seizoen afgesloten op de vijfde plaats. Jeroen Bleekemolen eindigde in de hoofdrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië als vijf de, nadat de Noord-Hollan der eerder in de sprintrace als zesde werd afgevlagd. Daar mee pakte Bleekemolen vol doende punten om Team Ma leisië in te halen en de vijfde plaats te claimen. Na afloop was Bleekemolen niet tevreden met het resul taat. Hij vond dat in Brands Hatch een podiumplek tot de mogelijkheden behoorde. Veertiende titel schermer Kardoius Arwin Kardoius heeft giste ren in Wageningen zijn veertiende nationale scherm- titel veroverd, de twaalfde op degen. In een grijs verleden was hij ook tweemaal de bes te op floret. De 42-jarige Zoetermeerse routinier, die in 1983 voor het eerst nationaal kampioen werd, won in de eindstrijd overtuigend van zijn nog iets oudere clubgenoot Koen Si- zoo. Deze had in de halve finale verrassend de Brabantse favo riet Bas Verwijlen uitgescha keld. De wedstrijden in de reguliere competitie van de eredivisie hebben dit seizoen bijna 400.000 toeschouwers meer ge trokken dan het vorige seizoen. De 34 competitieronden van het seizoen 2006-2007 trokken 5.523.957 fans naar de stadions. In de voorgaande voetbaljaargang kwamen er 5.137.468 toe schouwers naar de duels. Naast het aantal toeschouwers steeg het aantal gele en rode kaarten. Tijdens de gisteren afgelopen reguliere competitie trokken de arbiters 1050 keer geel en 68 keer rood. Vorig sei zoen lagen die aantallen op respectievelijk 981 en 58. Ook het aantal treffers nam toe, echter marginaal. In de jaargang 2005-2006 werd er 912 keer gescoord. Dit seizoen ging dat aan tal met drie omhoog. De jeugdige Middelkamper brak de wedstrijd al vroeg open. De stofwolken van de eerste Belgische kasseistroken trokken op en daar uit kwam de kleine gestalte van Van der Lijke (bezig aan een uitste kend seizoen met al een paar be hoorlijke resultaten achter zijn naam) tevoorschijn als eerste aan valler. „Ik wilde het grote peloton (er gin gen in Sint-Gillis-Waas zo'n 150 nieuwelingen van start) uitdun nen en hoopte met een paar man weg te komen", verklaarde Van der Lijke. Hij slaagde daarin, bleef tot in de slotfase vooraan, maar moest dus afhaken toen Wouter Haan zijn ultieme demarrage plaatste. De Middelburger had vlak voor één van de laatste kasseistroken een nieuwe volle bidon aangeno men, maar op de stenen verloor hij die alweer. „En de andere bidon die ik nog had, was zo goed als leeg. Mijn mond was helemaal uitgedroogd. Ik kon niet meer rea geren op de aanval van Wouter Haan", vertelde Van der Lijke na de finish, terwijl hij stond bij te ko men van de vermoeienissen in de zware strijd om de Wirn Hendriks Trofee. Winnaar in Koewacht werd dus Wouter Haan uit het Groningse Bedum. Hij had al vroeg de aan sluiting weten te maken bij Nick van der Lijke. Samen met Wilco Kelderman ging dit duo de finale in, met een voorsprong van bijna één minuut op het peloton. Haan had na zeventig kilometer de mees te krachten over en won. Na een eerdere zege in de Omloop van de Noordermiedpolder betekende dit zijn tweede overwinning van het jaar in een klassieker. bij de koplopers - zich losmaakte van de rest. „Ik kon echt niet meer aansluiten op dat moment en dus moest ik maar blijven ho pen op een plaats binnen de eer ste vijftien." Voor Niek Rentmeester was het de allerlaatste kans om een ticket voor het NK voor beloften te be machtigen. Daarvoor is dus vol doende een plaats bij de eerste vijftien in een wedstrijd voor de clubcompetitie, zoals de Wim Hendriks Trofee er één is. Of een renner moet bij de eerste dertig eindigen in een klassieker voor be loften. Rentmeester: „Omdat ik volgende week in een wedstrijd voor beloften in Voerendaal niet opgesteld ben, was dit dus mijn laatste kans en gelukkig heb ik die gepakt." Toen Roel Egelmeers op avontuur trok in de slotkilome- ters, was niemand meer in staat om die aanval af te slaan. De Lim burger reed een kleine voorsprong bij elkaar en kon dat tot de laatste kilometers vol houden. Egelmeers behoorde enkele jaren geleden tot de talenten die het ver zouden kunnen schoppen, maar de Limburger zette op een onver wacht moment een punt achter zijn loopbaan. Over het waarom Roel Egelmeers uit het Limburgse Oploo wint de Wim Hendriks Trofee, een zware wedstrijd over 165 kilometer. Coesenaar Niek Rentmeester finisht als dertiende. daarvan wilde hij gistermiddag niet ingaan. Zoals bij zovelen kroop bij Egel meers het bloed toch waar het niet gaan kan. In november be sloot hij om opnieuw actief te worden. Hij had nog steeds ambi ties, zo vertelde de 27-jarige Lim burger gisteren. „Ik kreeg weer zin om aan wielren nen te gaan doen. Eerst heb ik om mijn conditie verder op te bou wen aan veldrijden gedaan en nu ben ik dus weer actief op de weg. Met de overwinning van vandaag mag ik weer aan het NK mee doen. Soms denk ik zelfs nog wel eens aan een avontuur bij de profs, maar ze hebben daar liever jonge coureurs." Wim Hendriks Trofee foto Camile Schelstraete Voor de deelnemers van de Zeeuwse wielerclubs was er gis teren weinig eer te behalen in de 25e editie van de Wim Hen driks Trofee. Jaco Wagenaar van Theo Middelkamp was nog de best geklasseerde van hen. Na 165 kilometer kwam hij als 29e aan. Voor de gecombineerde ploeg waar wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen deel van uitmaakt, eindigde Michel Rommers uit Kruiningen op de 54e plaats. Pieter Fase en Raoul Poort vliet toonden beiden wel veel moraal. Beide Middelkampers werden er ai in een vroeg stadium af gereden, maar slaagden er toch weer in om in het peloton terug te keren. Later lukte hen dat echter niet meer. In totaafgingen er gisteren 128 renners/ verdeeld over 32 ploe gen, van start. Van dat aantal haalden 70 renners de finishlijn in Koewacht. Mare Blok van de wielervere niging Zeeuws-Vlaanderen ein digde als 70e en dus als laat ste. Enkele weken geleden behaal de Arno Hartog van de wielere- quipe Jan van Arckel na slechts enkele weken voorbereiding de overwinning in de Omloop van de Braakman. De Wim Hendriks Trofee van gisteren bleek voor Hartog van ander kaliber te zijn. Na 80 kilo meter was de pijp leeg en moest hij het peloton laten gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39