Korfballers Fortis beneden de maat Van der Klooster is in grote vorm Basketbalsters BC Vlissingen 2 zijn niet opgewassen tegen JRC Boxtel Waterpoloërs van De Stormvogel sluiten de competitie in stijl af Rinus van de Ven duldt geen tegenstand Bram Bolle maakt winnende treffer w PZC Maandag 30 april 2007 35 De A-categorie gaat van start in 's-Heerenhoek. foto Willem Mieras door Wim de Vos 's-HEERENHOEK - Johnny van der Klooster is explosief aan het nieu we wielerseizoen begonnen. Het leverde de renner uit Lewedorp al twee overwinningen op. Zaterdag mocht hij zijn derde bloementuil mee naar huis nemen. In 's-Hee renhoek werd Van der Klooster kampioen van de Trimbelangen Midden-Zeeland (TMZ). De seizoensouverture is dus succes vol te noemen voor Johnny van der Klooster. Zijn aanvallende ma nier van rijden maakt hem weke lijks tot de te kloppen man in de wedstrijden bij de amateurs A. Vorige week, in Lewedorp, werd er te veel op hem gelet waardoor hij geen ruimte kreeg. Van der Klooster toonde zich toen een goe de ploeggenoot en gaf Maarten Goeree de gelegenheid om naar zijn eerste zege te rijden. In 's-Heerenhoek, waar het om de titel van TMZ ging, was Van der Klooster ondanks de hitte ook weer vanaf de start uitermate ac- zierikzee - Eersteklasser All Ready versloeg Tjoba met nipte cijfers: 12-11. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd. Bij 11-11 zorgde inval ler Bram Bolle voor de winnende treffer. Scores All Ready: Dennis Voshart 4, Jan tief Samen met de van de elites te ruggekeerde Dennis Raadtgever brak hij de wedstrijd al vroeg open. Dat leidde zowat halfkoers tot een kopgroep van vijf man. Naast Van der Klooster en Raadt gever maakten daar ook Rein-Jan Elenbaas, Fonny Kint en Francois Franse daar deel van uit. Dit trio bleek uiteindelijk toch te veel ballast voor Van der Klooster en Raadtgever. Zij gingen samen opnieuw in de aanval. Met zijn tweeën gingen zij hierna op de aankomstlij n af en in een lange spurt was Van der Klooster de rap ste voor Raadtgever. De overige titels in 's-Heerenhoek gingen naar Kees Elenbaas uit Kloetinge (hij werd bij de ama teurs B tweede, maar omdat win naar Olaf Brouwers uit Rotterdam niet in het bezit van een TMZ-li- centie is, ging de titel naar Elen baas), Kees Christianen uit Sint-Willebrord (amateurs 40+) en Jan-Willem van der Hart uit Nieuwdorp (S/P-categorie). Willem van Nieuwenhuize 3, Anouk van Tiggelhoven, Desiree Voshart, Remy Quist, Henk de Graaf en Bram Bolle 1. Scores Tjoba: Sander Harinck 4, Robert van Schaik en Marcel de Dreu 2, Melissa de Jonge, Jojanneke Fokke en Gerben van Boven 1. Souburgse ploeg ziet kans op tweede plaats vervagen. door Pieter van Klinken GOES - De korballers van Fortis hadden zaterdag hun dag niet en verloren van Tweemaal Zes. Trai ner Leonard Debbaut was niet te spreken over de prestatie van zijn team. Tweemaal Zes-Fortis 14-11. Nie mand functioneerde goed bij For tis. Er was bovendien geen bezie ling. Fortis-trainer Leonard Deb baut sprak van een draak van een wedstrijd. „Alle facetten waren on voldoende." Scores Fortis. Remco Crucq 4. Niels Bebelaar 3, Chai'm Koole 2, Mark Trimpe en Elze 8lankenburgh bei den 1. Merwede-Swift 14-7. De druk om te winnen was te groot voor eerste klasser Swift. De Middelburgers kwamen 5-1 achter en konden het nog enigszins rechttrekken voor Jongens onder 20 winnen knap van New Stars. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen 2 waren in eigen huis niet opgewassen tegen JRC Boxtel: 43-76. De jongens U20 wonnen knap van New Stars. Vrouwen. BC Vlissingen 2-JRC Boxtel 2 43-76. Overgangsklasser BC Vlissingen 2 kon tot 16-17 aanklampen, maar bij de rust had het IRC al een 19-31 voorsprong. Na de pauze bleef het Boxtelse team domineren en won verdiend met 43-76. Hierdoor stel de JRC de titel veilig en promo veert de ploeg naar de hoofdklas se. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 17 punten, Linda de Paauw 8, Elisa Kui- rust: 8-6. In de tweede helft: scoor de Swift maar één keer. Scores Swift. Richard Geldof 3, Paul van den Berg, Eefje van den Berg, Rob Sanderse en Ivo de Hond allen 1. TOP-Valto 15-12. Tweedeklasser TOP speelde zich veilig. De ploeg startte goed en kwam met 4-1 voor. Valto bleef daarna aanhaken, maar door een goede verdediging van TOP bleef de marge in het voordeel van de Arnemuidenaren. Scores TOP: Leon Kloet 6, Nelleke van Belzen 3, Jeantine Meulmeester, Ad Beze- mer en Petra de Ridder allen 2. Ondo-Kinderdijk 6-10. Öndo was niet opgewassen tegen de koplo per van de tweede klasse. Ondo blijft echter in de race om lijfsbe houd. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 3, Jan Allaart, Martijn Walraven en Renee Groenleer allen 1. Scheldevogels-Stormvogels 2-14. Omdat Scheldevogels 2 niet mocht degraderen, besloot de club het eerste te laten spelen als zijnde het tweede en andersom. Trainer Bert pers 6, Dorien de Witte 3, Lizette Heijns- dijk 3, Quintana Pattinama 2, Marie-Loui- se Paulissen 2 en Jolien Oorthuijs 2. Jongens U20. New Stars-BC Vlissingen 71-77. In Nieuwegein ging de wedstrijd ging gelijk op, maar tegen het ein de van het eerste kwart kon de thuisploeg toch een klein gaat slaan:24-i6. In het tweede kwart begon BC Vlissingen beter te draaien. De Zeeuwen bogen de achterstand om in een 35-42-voor- sprong bij rust. Na de pauze begon Vlissingen weer flitsend, maar New Stars kwam langzaam maar zeker weer dichter bij tot 51-55. Toch bleef Vlissingen bleef koel en geconcentreerd spelen. Hierdoor trok Vlissingen met een eindstand van 71-77 aan het langste eind. Scores BC Vlissingen: Wytse de Jong 18 punten, Dennis de Paauw 15, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 12, Ab- del el Kharbouchi 6, Menno de Jong 4, Mol van Stormvogels sprak van competitievervalsing, hoewel hij niet klaagde over de uitslag. Scores Stormvogels: Frank Peene 3, Linda de Witte, Loura Kleinepier, Sabine Minder- houd en Francky Koole allen 2, Jan Theu- ne, Niek Peene en Sander Koöle allen 1. Good Luck-Togo 12-15. Trainer Sjaak Joziasse was pisnijdig. Het was bagger." Scores Togo. Corné van Rooijen, Yvonne Joziasse en Marscha van Belzen allen 3, Dennis Boelman en Anni- que Elenbaas beiden 2, Marcel Viergever en Johan Wondergem beiden 1. Seolto-Oranje Zwart 5-6. Geen van beide ploegen leek iets te wil len in Vlissingen. In de slotfase maakte Oranje Zwart de winnen de treffer. Scores Seolto: Rob Hart- hoorn 2, Remy Schuuring, Daisy Verkerk en Harry Kerkhof allen 1. TOP speelt ook volgend seizoen in de tweede klasse op het veld. De Arnemuidse formatie won met 15-12 van Valto en is door de winst veilig. Emilio Jangbahadoer 3, Allard de Jong 3 en Alexandre José 2. Mannen. JRC Boxtel-BC Vlissingen 81-73. In de uitwedstrijd tegen JRC Box tel hield hoofdklasser BC Vlissin gen, ondanks de gehavende teams amenstelling, de thuisploeg in toom. De wedstrijd ging gelijk op, echter net voor rust kon de thuis ploeg met 46-42 een kleine voor sprong opbouwen. Na de pauze hadden de Zeeuwen een spectacu laire sprint van 11-2 en kwamen op een 48-53-voorsprong. Deze voorsprong was van korte duur. De thuisploeg stond na het derde kwart op 63-59 om vervolgens in het laatste kwart door te stomen naar een 81-73-overwinning. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 28 punten, Tommy Radkiewicz 13, Ignacio Dito Callau 10, Julian van der Maas 8, Ste fan Schrier 6, Benjamin Steenbeek 5en Sjors van der Poel 4. Vlissingse ploeg wint laatste competitieduel van De Rog. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel haalden in de laatste competitiewedstrijd revanche. De Vlissingers wonnen met 5-3 van De Rog. De teams van De Ganze verloren en degraderen beide. De Stormvogel-De Rog 5-3: Voor De Stormvogel stond na het beha len van het kampioenschap niet veel meer op het spel. Maar de Vlissingers verloren destijds in Weert van De Rog en hadden dus iets recht te zetten. De Stormvogel begon goed en nam in de eerste periode een 2-o-voorsprong. In het derde bedrijf kwam De Rog te rug in de wedstrijd (4-2) maar daarna was het De Stormvogel dat de wedstrijd naar zich toetrok Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 2 en Frank Leijnse, Henk Riemens en Sven Eric Sandifort 1. De Ganze-Hieronymus 2 3-7. De Ganzemannen hadden zaterdag een goede start en namen in de eerste periode op een 1-0 voor in De Stormvogel sluit het seizoen goed af. Na het behalen van de ti tel is ook het competitieslot goed. De Vlissingse formatie wint van De Rog. sprong. Daarna zakte de ploeg ver weg: 3-7. Scores De Ganze: jos Schrijver, Thomas Murre en Guido Vermeulen 1 maal. De Ganze-PSV 4 3-6. De vrouwen van De Ganze dachten de laatste wedstrijd nog te winnen. Tegen stander PSV 4 had dit seizoen im mers nog maar één punt gehaald. In de eerste periode nam PSV een 0-t-voorsprong en miste De Ganze te veel kansen. Dat werd in de tweede periode alleen maar erger. PSV liep hierdoor uit naar een 1-5-voorsprong. In de derde perio de kwam De Ganze nog terug tot 3-6, maar de inhaalrcae kwam te laat. Scores De Ganze: Danielle Mooy- broek, Tamara Flore en Joyce Pieters 1 door Herman Heuvink VLISSINGEN - De meeste toppers ga ven acte de presence tijdens de der de motorcrosswedstrijd in Vlissin gen. Winnaar bij de senioren werd Rinus van de Ven. Hij was weer terug van een rondje Spanje en Portugal. Van de Ven joeg zijn KTM met groot machts vertoon over het goed geprepareer de Sloehaven-circuit in Vlissin gen-Oost. Niemand dulde hij in zijn buurt. In de eerste manche fi nishte alleen Mark Boot nog in de zelfde ronde. In de tweede man che lukte dat nog wat meer rijders maar desondanks was het verschil erg groot. Het gevecht om de plaatsen twee en drie verliep spannender. Lange tijd leek het er op dat Dave de Jon ge in de tweede manche Mark Boot zou achterhalen. Niets was minder waar, want Boot vond zijn tweede adem en liet zijn oppo nent net als in de eerste manche ruim achter zich. Erik van de Wekken uit Zierikzee reed een geweldige wedstrijd. In de samengevoegde klasse 250 cc ju nioren en veteranen reed de 40-ja- rige Hondacoureur in de tweede manche iedereen op een ronde. Hij werd echter geen dagwinnaar, omdat hij in de eerste manche in winnende positie niet aan de fi nish kwam door een lekke achter band.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37